Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 35 503
  • 585
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
#Мinerva О.
Първо искам да ти благодаря за тази информация, която си споделила.  Heart Exl

- Искам да те попитам, какви изследвания трабва да се направят на мъжа ми спрямо ситуацията.
- След като направя всички изследвания, които ми е казал Док. включително и цветната снимка, ако всичко е наред с ЦС и чисто физически е наред, а в изследванията има някакъв проблем (говоря за АФЛ, Тромбофилия и NK- клетки), то тогава ще има ли възможност за забременяване по естествен път или при всички положения ще трябва да е асистирано (инсеминация имам в предвит).
Ще има ли начин тези нарушения да се притъпят с някакви медикаменти или ще бъде много рисково ако се случи без асистирана репродукция ?
Много ме е страх за тези изследвания, тъй като искаме всичко да си стане по естествен път.
Знам, че примерно ако имам запушени тръби и всичко друго е ОК, след интервенция за отпушването им всичко ще може да си се случи по естествен начин.

Извинявам се за невежеството ми по тези въпроси. Просто търся да разбера всичко възможно което може да се случи за да съм подготвена какво да очаквам евентуално.

П.С. Много ме е страх за всичко което ни предстои... Disappointed

# 16
  • София
  • Мнения: 7 486
Нито едно от горепосочените изследвания няма да насочи лекаря към забременяване чрез асистирана репродукция, терапията за тях е с медикаменти. Ако обаче спермограмата или цветната снимка са със лош резултат, може да се наложи инсеминация или инвитро.

Стискам палци при вас всичко да е наред!

# 17
  • Мнения: 22
Нито едно от горепосочените изследвания няма да насочи лекаря към забременяване чрез асистирана репродукция, терапията за тях е с медикаменти.

Стискам палци при вас всичко да е наред!


Oх това исках да чуя Relaxed

А отностно спермограмата, бях написала в първия ми пост, че правихме спермограма и док. каза, че там всичко е наред. Значи сега другото важно което трябва да направим е цветна снимка за проходимост на тръбите..

# 18
  • Мнения: 818
Puppy muppy извинявам се че ще го кажа и надявам се да не прозвучи грубо, но в момента слагате каруцата пред коня.. Причините за неуспехите може да са много, включително и такива на психична основа като напрежение, стрес..

Специално за мъжа - не разчитайте на това, което ви е казал доктора, какво точно значи добре ? Колко % морфология ? По Крюгер ли е пускана спермограмата ? Пуснете и ДНК фрагментация за всеки случай, защото при нас беше уж добре и накрая греда.. Хубаво е на базата на неговите изследвания да ви кажат на каква честота е добре да правите секс за да има максимален шанс за успех. При нас съвета беше на всеки два/три дни, а не всеки ден.

Пробвали ли сте изобщо да следите овулация с овулационни ленти за да засечете кога точно настъпва при вас ? А иначе всичко стартира с половите хормони, хормони на щитовидната и цветна снимка. След това мислете за по-задълбочените генетични и/или имунологични изследвания..

Тези, които сте изброили далеч не покриват всичките възможни такива.

Не се настройвайте предварително, няма от какво да ви е страх. Важното е да намерите добър репродуктивен специалист, който да търси проблема, а не такъв, който да ви кара да правите инсеминации или инвитро без да има идея какво се случва. Много сме минали по този път.. диагноза инвитро не е нещо фатално 😎

Желая ви успех, а защо не и да се похвалите с положителен резултат още този месец 🍀

# 19
  • Мнения: 33
Здравейте мили дами
Генетичните ми изследвания са готови
При мен излезна 46 xx 15 pstk+
При мъжа ми 46 xy 13 pstk+
Не съм много наясно може ли някой да ми помогне това лошо ли е....?

# 20
  • София
  • Мнения: 7 486
Дени, доколкото разбирам това е хетерозигот в 13 и 15 хромозома. Генетик най-добре може да ви обясни какво означава това и какви са последствията, би трябвало да имате право на безплатна консултация там, където сте пуснали изследването.

# 21
  • Мнения: 22
Здравейте, пак съм аз..
Вчера трябваше да ми дойде МЦ, но го няма. И вчера и днес само сутринта като отида по малка нужда има като кафяво зацапване по хартията но е мноооого малко и след това няма нищо. Не знам дали да си направя тест, защото ако е отрицателен ще се разочаровам отново. Не знам какво да правя.
Вие какво ще ме посъветвате ☹

# 22
  • Мнения: 1 280
Здравейте момичета,нова съм в темата.Първо да обясна моя случай, преди 6 години имах мисед аборт, след него имаме здраво детенце,преди две години започнахме опити за второ,но два пъти вече забременявам и два пъти неуспешно.Пуснах изследване ца тромбофилия,ще прикача снимка, изпратих ги на АГ и чакам отговор в момента.Много ще съм ви благодарна да чуя вашите отговори.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 486
Baby.st.ss, изследваното дотук не предполага терапия. Имаш две хетерозиготни мутации по нискорискови фактори, които са свързани с неусвояване на витамини от група Б. Премери нивата на фолат (Б9) и Б12 и при ниски нива приемай само бионалични или метилирани форми, докарай ги до горна граница преди забременяване.

Puppy muppy, на ден закъснение единственото, което мога да те посъветвам, е да се въоръжиш с търпение. Виж темата за Бебеправене, може да ти допадне https://www.bg-mamma.com/?topic=1485632.510

# 24
  • Мнения: 1 280
Baby.st.ss, изследваното дотук не предполага терапия. Имаш две хетерозиготни мутации по нискорискови фактори, които са свързани с неусвояване на витамини от група Б. Премери нивата на фолат (Б9) и Б12 и при ниски нива приемай само бионалични или метилирани форми, докарай ги до горна граница преди забременяване.

Puppy muppy, на ден закъснение единственото, което мога да те посъветвам, е да се въоръжиш с търпение. Виж темата за Бебеправене, може да ти допадне https://www.bg-mamma.com/?topic=1485632.510

Благодаря ти за отговора, проблема е,че съм с 3 дни закъснение и положителен тест.
А щом не е толкова фрапантно, дали от тези две мутации се случват абортите или може би причината е друга?

# 25
  • София
  • Мнения: 7 486
Без никакви подробности (в коя седмица, с какви симптоми, на каква възраст, с какви хормони) можем само да гадаем. Аборт може да се случи по хиляди причини. Изследване на абортивен материал правили ли сте? Твоето АГ какво мисли по въпроса?

Виж тази тема https://www.bg-mamma.com/?topic=1493941 и по-специално изследванията на първа страница. Тя е по-подходяща за този разговор.

# 26
  • Мнения: 2 629
Здравейте момичета. Имам питане минах имунологична биопсия на 16ти ноември при др Калчев? Кога излизат резултатите, ако може и впечатления от доц Михайлова ще ви бъда благодарна. Накратко с 1 спонтанен преди година и през този период немога да забременея. Та търсим причина там.
Има ли доволни от доцентката ако сте открили проблем и ви е помогнала да забременеете пак с лечение.
Успех на всички. 🙌

# 27
  • Мнения: 22
Здравейте, от известно време си мисля за една терапия, която намалява активността на имунната система. Доста често се бърка с ембриолепило, но не е. Доколкото знам, се прилага локално на матката. Някой който го е правил, може ли да ми каже кога се прави, колко струва и как всъщност се казва самата процедура? Всяка допълнителна информация и опит е добре дошла Simple Smile

# 28
# 29
  • Мнения: 22
Благодаря Mandaria, не знам дали е това, това е кръвна плазма и се прилага при ЗЕТ, доколкото виждам, аз мислех, че е по-скоро лекарство.  Но ще прочета и за PBMC, защото е или същото и не съм разбрала или доста подобно.

Общи условия

Активация на акаунт