Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 37 364
  • 598
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 1 905
Как да няма смисъл? Без вливания имам биохимична бременност и направо се сринах. После правих вливания на киовиг и като чухме сърчицето отново правих вливания.
Моля ви, потърсете второ мнение!

# 511
  • Мнения: 155
Имунолог ли ви изписа вливанията и Нк клетките ли ви бяха завишени?

# 512
  • Мнения: 4 602
Калинка, може ли линк към статията, моля. Стана ми любопитно какво пише, а от телефона трудно виждам снимката.

# 513
  • Мнения: 155
Калинка, може ли линк към статията, моля. Стана ми любопитно какво пише, а от телефона трудно виждам снимката.

Нямам линк на файл е , ако искаш ми изпрати мейла ти и ще ти я изпратя преведена Simple Smile

# 514
  • Мнения: 4 602
Калинка, може ли линк към статията, моля. Стана ми любопитно какво пише, а от телефона трудно виждам снимката.

Нямам линк на файл е , ако искаш ми изпрати мейла ти и ще ти я изпратя преведена Simple Smile
Благодаря, пращам ти го на лично.

# 515
  • Мнения: 1 905
Имунолог ли ви изписа вливанията и Нк клетките ли ви бяха завишени?

Имунолог ми предписа терапията, съгласувано с репродуктивния лекар.
Това е изследването след биохимичната бременност. Търсихме причина.



А тези са преди да започна ЗЕТ, чиято снежинка сега расте в мен.

# 516
  • Мнения: 2 604
Аничка, по принцип в твоя случай няма нужда от терапия. Тези отклонения са гранични и със сигурност не са те причината за БХ. Важното е, че в момента имате успех 🍀☺️

# 517
  • Мнения: 1 905
Kactus може да е нещо комплексно, не зная, но при идеален ембрион да спре развитие ... бях смазана. Така е трябвало.

# 518
  • Мнения: 400
Това мисля че е препоръките на ESHRE (Европейската Асоциация по Ембриология и Човешка Репродукция) от края на миналата година за т.нар. “add-ons”. Може да прочетете документа на сайта им (на английски). https://www.eshre.eu/Guidelines-and-Legal
Има и още интересни документи на други теми.
Не препоръчват доста от масово прилаганите имунологични изследвания и терапии (и др. тип изследвания), поради липса на доказателства за тяхното влияние.

# 519
  • Мнения: 155
Това мисля че е препоръките на ESHRE (Европейската Асоциация по Ембриология и Човешка Репродукция) от края на миналата година за т.нар. “add-ons”. Може да прочетете документа на сайта им (на английски). https://www.eshre.eu/Guidelines-and-Legal
Има и още интересни документи на други теми.
Не препоръчват доста от масово прилаганите имунологични изследвания и терапии (и др. тип изследвания), поради липса на доказателства за тяхното влияние.

Здравей , да точно оттам е статията аз обаче я имам преведена и силно вярвам че щом има забременяли жени и без тези вливки значи не е нужно да се правят.

# 520
  • Мнения: 543
Преди година имах доста завишени НК и доц. Русев ми изписа терапия с вливки.
Обаче аз не я направих. След толкова изследвания, прегледи и неуспешни АРТ терапии се сринах, оставих всичко настрана в опит да съхраня първо себе си.
Година по-късно забременях естествено. Надявам се да се получи.
Репродуктивният ми специалист в Турция, доколкото знам, също отрича тези вливки и всякакви подобни, които нямат категорични доказателства. Клиниката има ESHRE сертификат.

# 521
  • Мнения: 178
Момичета, не че нещо, ама в този документ май пише, че не препоръчват и antioxidant therapy...тук сега визират витамин Е, CoQ10  и т.н. ли? Някак си... всичко е много относително... аз лично бях доста притеснена за терапията ми, но реших да се доверя на медицината, всеки сам си преценя и си бере после "плодовете".

# 522
  • Мнения: 121
Аз продължавам да съм с въпросителни защо не се търсят причините за това завишаване на клетки и да се работи в посока да се отстранят, а не да се подтиснат самите клетки. Възможно ли е просто организмът да ги произвежда в повече без конкретно обстоятелство?

# 523
  • Мнения: 1 905
При мен отклоненията са свързани с тромбофилията. Така че имам отговор. Иначе тромбофилията ми е по наследство, или поне така смятам, но с първата бременност нямах проблем. След това бях на големи дози кортикостероиди и след тях... Ах, след тях - щитовидната и още куп екстри.

# 524
  • Мнения: 134
Аз продължавам да съм с въпросителни защо не се търсят причините за това завишаване на клетки и да се работи в посока да се отстранят, а не да се подтиснат самите клетки. Възможно ли е просто организмът да ги произвежда в повече без конкретно обстоятелство?

И аз се замислям. Според мен всичко се дължи на възрастта, стреса, начина на живот, генетична предразположеност. Срещу стреса доказана рецепта няма. Трябва да се търси баланс в ежедневието, според мен, но това е толкова трудно за повечето хора, работещи на пълен работен ден..

Общи условия

Активация на акаунт