Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 39 507
  • 605
  •   3
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 7 542
ТСХ може да се увеличи в следствие на приема на хормонални препарати - естрофем напр. Ако се качва над 2 е добре да ви изпишат Л-тироксин, за да не се компрометира трансфера.

За останалото не мога да дам мнение.

# 496
  • Мнения: 1 518
Аз пия Медрол и също мисля, че губя тегло/не наддавам засега, а си ям доста дори.

# 497
  • Мнения: 2 660
Специално от кортикостероидите се качват доста килограми, но при продължителен прием.

# 498
  • Мнения: 2 100
Аз от кортикостероиди качих кг. Иначе при стимулации свалям. Никога не оставям на същите кг. По принцип трудно свалям и трудно качвам.

# 499
  • Мнения: 1 518
Специално от кортикостероидите се качват доста килограми, но при продължителен прием.

Знам го това. Толкова хапчета изпих, че си беше продължителен прием Laughing Може би надебеляването ще е след спирането.

# 500
  • Мнения: 2 660
Специално от кортикостероидите се качват доста килограми, но при продължителен прием.

Знам го това. Толкова хапчета изпих, че си беше продължителен прием Laughing Може би надебеляването ще е след спирането.
Стискам палци да не качвате 😁 Зависи от дозата. Аз също съм пила доста пъти, но за кратки периоди, но не съм качвала.

# 501
  • Мнения: 140
Програф и имуран не са кортикостероидни препарати. Програф (активно вещество такролимус) е имуносупресор от групата на калциневриновите инхибитори.

Благодаря за включванията досега 🌷

# 502
  • Мнения: 2 660
Програф и имуран не са кортикостероидни препарати. Програф (активно вещество такролимус) е имуносупресор от групата на калциневриновите инхибитори.

Благодаря за включванията досега 🌷
Точно така, да не си ми колега 😁 Стискам палци за успешен финал ☺️🫶❤️

# 503
  • Мнения: 140
Точно така, да не си ми колега 😁 Стискам палци за успешен финал ☺🫶❤

Не, само чета листовки и се интересувам от механизма на действие на лекарствата 😅

# 504
  • Мнения: 2 660
Хаха, хубаво е човек да се интересува. Още веднъж пожелавам успех! ☺️❤️

# 505
  • Мнения: 16
Здравейте, днес ми излезе резултата от Имунологична биопсия и пише , че “имунните съотношения са с отклонения” индекса е 3, който отговаря на висок имунитет.

Разбира се за следващата седмица имам час при репр. Лекар , но може ли да някой да каже ориентировъчно какво може да означава това и поправимо ли е с цел успешно забременяване?

Благодаря ви!

# 506
  • Мнения: 180
Здравейте, днес ми излезе резултата от Имунологична биопсия и пише , че “имунните съотношения са с отклонения” индекса е 3, който отговаря на висок имунитет.

Разбира се за следващата седмица имам час при репр. Лекар , но може ли да някой да каже ориентировъчно какво може да означава това и поправимо ли е с цел успешно забременяване?

Благодаря ви!

Здравеей , аз също съм правила такава биопсия слагаха ми и уж някакво лекарство , но нямаше успех . Онзи ден бях на преглед и доктора е на мнение че ембриона е най - важен и това с имунологичните са меко казано “глупости” , той ми изпрати една статия и мога да ви я пратя ако искате Simple Smile

# 507
  • Мнения: 1 518
Аз успях с Медрол и Естрофем.

# 508
  • Мнения: 2 100
Понякога трябва да се потисне имунната система, за да не отхвърли ембриона. Това става с медрол или друг кортикостероид, вливания на различни вещества. Аз бях само на вливания.

# 509
  • Мнения: 180
Не знам за медрола на мен ми бяха изписали интралипид , но няма да вливам . Д-ра ми каза че няма никаква полза .
Оставям тук тази статия която ми е изпратена от доктора .

Общи условия

Активация на акаунт