Генетични и имунологични проблеми - тема 19

  • 39 033
  • 604
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 514
Кактусче Стискам палци всичко да е наред. При мен беше на границата единият показател, но повече не го изследвах. Иначе моята терапия ще включва и клексан, за да подсили ефекта на кортикостероидите. Ако имаш препоръка за добър ревматолог, сподели. Аз записах час при Първолета Пътева, моята имуноложка ме насочи към нея.

Жаки, на мен ми казаха, че може да има значение при евентуална бременност, но ревматолог трябва да каже дали ще има терапия или не. Аз нямам бременност, но минах на имунолог, който засече повишени ANA. То показва, че може да имам автоимунно. С другото изследване ще се потвърди дали имам автоимунно и какво. Около 5% имат повишени ANA, но нямат автоимунно. При мен вероятно ще има, защото и аз имам проблем с колената, ставата на челюстта, но така и не е потвърдено конкретно заболяване .

# 76
  • Мнения: 2 623
Jakito999999, води се ювенилен артрит. При мен е от сливиците. Пусни лупус антикоагулант, протеин С, протеин S и си запиши час при ревматолог. Успех! 🍀
Пълнолуние, много ти благодаря! ❤️ Аз в Бургас ще ходя при доктор Недкова. Иначе съм на кортикостероиди след овулация и Фраксипарин след трансфер.
Аз на 2 годишна възраст съм имала проблеми със ставите и лекар е казал, че е от третата сливица. После на 13г. възраст пак се прояви ювенилен артрит. Сега от време на време ме боли някое коляно. В момента повече ме притеснява това непрекъснато главоболие, а пия лекарства по схема.

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 14:32 от Kactus

# 77
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета,

Моля , за съдействие за тълкуване на резултати, тъй като часа ми за генетин е след няколко седмици и съм притеснена много, тъй като АГ ми каза, че макар и да праеим инвитро имало шанс да родя дете с увреждания, заради резултатите на съпруга ми. Моля, който може да се включи да ми помогне, не зная къде се намирам.

# 78
  • Мнения: 169
Здравейте ,
обръщам се към вас с молба са помош в разчитането на следните изследвания, колкото чета толкова се обърквам .

Общи Т-лимфоцити : 55,36% при референти -67-76 %
NK клетки - 29,67 % при референтни 9-15 %

Анти TPO (МАТ ) -93,62 IU/ml при референти <34
TSH е 2 .00

Как се процедира при тези изследвания ,приемат се медикаменти или друго . Може ли те да са причина , за да не настъпва бременност . Възможно ли е да настъпи бременност по естествен път или не .

Доста ми е притеснено и много бих се радвала на съдействие в разчитането .Чакам още 1 излседване да бъде готово за антиспермални антитела , за да ги изпратя на до.Конова , но до тогава притеснението е в повече Simple Smile

# 79
  • Пазарджик
  • Мнения: 757
Здравейте ,
обръщам се към вас с молба са помош в разчитането на следните изследвания, колкото чета толкова се обърквам .

Общи Т-лимфоцити : 55,36% при референти -67-76 %
NK клетки - 29,67 % при референтни 9-15 %

Анти TPO (МАТ ) -93,62 IU/ml при референти <34
TSH е 2 .00

Как се процедира при тези изследвания ,приемат се медикаменти или друго . Може ли те да са причина , за да не настъпва бременност . Възможно ли е да настъпи бременност по естествен път или не .

Доста ми е притеснено и много бих се радвала на съдействие в разчитането .Чакам още 1 излседване да бъде готово за антиспермални антитела , за да ги изпратя на до.Конова , но до тогава притеснението е в повече Simple Smile
Не съм специалист ,но все пак направете консултация с ендокринолог. МАТ е над нормата, тсх при забременяване го искат макс. до 2,нк клетките също са над нормата.Аз също съм с повишени нк клетки ,висок МАТ ,Хашимото и посещавам ендокринолог, за да се следат стойностите. За НК клетките се правят вливки .

# 80
  • Мнения: 547
Здравейте! След повече от 3 години неуспешни опити за бременност, мисля че е време да се консултирам с имунолог. Насочих се към доц. Русев или доц. Конова. Кого ще ми препоръчате?

# 81
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 250
Здравейте! След повече от 3 години неуспешни опити за бременност, мисля че е време да се консултирам с имунолог. Насочих се към доц. Русев или доц. Конова. Кого ще ми препоръчате?
аз съм ходила при доц. Конова и съм изключително доволна от отношения, преглед, сваляне на анамнеза, насочване за изследвания и разчитането им.

# 82
  • Мнения: 49
Здравейте! Може ли да попитам за какво точно се прави КИР лиганди изследване? И каква му е скорошната цена? Благодаря, предварително.

# 83
  • Мнения: 58
Здравейте, имам назначен Интралипид вливки от доц. Русев. Някой правил ли е във Варна и къде? Благодаря!

# 84
  • Мнения: 133

Здравейте някой разбира ли от тези изследвания имам и тромбофилия но още не са готови резултатите?

# 85
  • Мнения: 103
Здравейте, имам назначен Интралипид вливки от доц. Русев. Някой правил ли е във Варна и къде? Благодаря!

Здравейте,

Вливка ми направиха в Майчин дом преди няколко месеца.

# 86
  • Мнения: 169
Здравейте ,
имам назначени вливки ,заради високи NK клетки , моля за инфо някой от Бургас знае ли къде мога да ги направя ?

# 87
  • Мнения: 174
Здравейте ,
имам назначени вливки ,заради високи NK клетки , моля за инфо някой от Бургас знае ли къде мога да ги направя ?
Видях, че в клиниката на др. Кироваков правят и в 4life в Зорница.

# 88
  • Мнения: 408
Здравейте, момичета. Направих имунологична биопсия и днес с док коментирахме че показателите са извън границата. Препоръчват ми промивка, слагане на лепило и контролна биопсия преди трансфер.
Стана дума че има и вариант да се направи трансфер и без контролна биопсия, но съществува риск да не се е повлияла на 100% средата.
На някоя от вас случвало ли се е и как сте процедирали?

# 89
  • Мнения: 2 635
Здравейте! Имам нужда от малко информация. След направени имунологични изследвания съм с високи НК клетки (CD3 - CD6 - CD56 рез.16, при реф.стойности <12). И повишени NKT клетки 17.2 при реф.стойности 2 ÷ 10.
И понижени стойности на Th17 клетки.
Разбирам, че имам завишени стойности на НК клетки. Също при направена биопсия имам липса на цитокин GM-CSF.
С мъжа ми трябва да направим и кариотип и при двамата ни.
Имам 1 загуба, и 1 година не успешни опити за забременяване.
Но от клиниката ще ми дадат повече инфо когато направим всички изследвания, с кариотипа ще се забави 3 седмици.
Много съм притеснена😩.
Въпрос ако има отклонения в кариотипа, това води ли до несъвместимост при партньорите, или загуби? Какво се прави в такъв случай има ли решение на проблема?
Благодаря на отзовалите се.

Общи условия

Активация на акаунт