Работа, CV-та, HR-и, съвети - 81

  • 25 075
  • 902
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 175
Аз не бих стояла на място, където ме обиждат. Също и на място, където не ми е увеличена заплатата повече от година, камо ли от 2008 г.

# 61
  • Мнения: 4 195
Има интеесна анкета в Джобса: Бихте ли предпочели оферта с по-ниско възнаграждение, ако Ви дава възможност да работите изцяло дистанционно?

Има и различни опции за проценти за офертата.
За мен отговорът е да, дори и при 20-30% по-ниска оферта. НО при изцяло дистанционно, а не само 1-2 дни седмично. При вас как е?

Да кажа и за допълнителното здравно - само веднъж ми се наложи да го ползвам в предишната фирма, така и не ми изплатиха нищо за разходите за преглед... аз напуснах и си остана нерешен казуса.

# 62
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
За мен работата дистанционно (изцяло) си струва до около -20% от сумата. Ако се ходи в офис 50% и нагоре, заплатата би трябвало да е колкото за изцяло в офис.
Допълнителното здравно - зависи. Мъжа ми има и обикновено от тях пари не виждаме, но ги поема фирмата и не ги е отказал. Майка ми има и като се разболя от рак покриха доста фактури. Може би има значение и факта, че тя работи към Министерство на правосъдието и да не смеят да шикалкавят...

# 63
  • Мнения: X
“Работи” си допълнителното здравно, зависи от фирмата застраховател и техните процедури, и това какъв преглед, къде, какви лекарства и тн. Понякога претенциите не се изпълняват според изискванията, и се отхвърлят.

# 64
  • Мнения: 30 136
Дистанционно - да, за същата заплата.

# 65
  • Мнения: X
Не бих се съгласила на хоум офис, ако възнаграждението е по-ниско. Искам добра заплата и хоум офис!

Бях хибридно дълги години преди пандемията, няма как сега да съм всеки ден в офис, в 21 век сме, време е фирмите да го разберат!

Допълнителното здравно работи ако внимавате какви документи ви се издават и спазвате срокове. Аз лично го ползвам много. Вариант е да се търсят лекари и клиники, които работят с фонда и не заплащате преглед. Представяте карта на фонда и ви преглеждат. С лекарствата вече зависи дали са истински такива или хранителни добавки. Има списък, по който се следи. Изисква се фактура, касов бон, амбулаторен лист от специалист.

Също така зависи дали сте с хубав пакет на здравното. На мен ми покриват и хормони, защото пакетът е луксозен. По-евтиния пакет например не ги покрива. А знаете, скъпо е да пуснеш 6-7 хормона и няколко други неща, може да е над 200 лв.

# 66
  • Мнения: 758
Аз също от тази година за пръв път съм с луксозен пакет и се изненадах приятно като ми покриха разходите от самия преглед, лекарства и до всички изследвания, които ми бяха назначени след това. Бих казала, че допълнителното здравно в нашата страна си е един вид сигурност и по-голямо спокойствие, че ако утре се случи нещо няма да се чудиш какво да правиш. Немалък стрес е самото заболяване, а и да мислиш за разходи...

# 67
  • Мнения: 4 195
Не бих се съгласила на хоум офис, ако възнаграждението е по-ниско. Искам добра заплата и хоум офис!

Бях хибридно дълги години преди пандемията, няма как сега да съм всеки ден в офис, в 21 век сме, време е фирмите да го разберат!


Съгласна, но някои фирми не желаят да го разберат и после реват - ами то няма кадри.

# 68
  • Мнения: X
Не бих се съгласила на хоум офис, ако възнаграждението е по-ниско. Искам добра заплата и хоум офис!

Бях хибридно дълги години преди пандемията, няма как сега да съм всеки ден в офис, в 21 век сме, време е фирмите да го разберат!


Съгласна, но някои фирми не желаят да го разберат и после реват - ами то няма кадри.

Така е. Нека реват. Аз нужда от микромениджмнът и следене в офис - нямам.

# 69
  • Мнения: 5 174
Аз не бих стояла на място, където ме обиждат. Също и на място, където не ми е увеличена заплатата повече от година, камо ли от 2008 г.
Ако се премести, ще взема по-малко отколкото сега. 2008г. в нашия град това беше фирмата с най-големи заплати и сега е така.Даже и в София има доста по-малки заплати, но да им замажат очите поне с малко да увеличават, ама няма. А той за тази заплата от инженер слезе в производството.

# 70
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Не бих се съгласила на хоум офис, ако възнаграждението е по-ниско. Искам добра заплата и хоум офис!

Бях хибридно дълги години преди пандемията, няма как сега да съм всеки ден в офис, в 21 век сме, време е фирмите да го разберат!


Съгласна, но някои фирми не желаят да го разберат и после реват - ами то няма кадри.

Така е. Нека реват. Аз нужда от микромениджмнът и следене в офис - нямам.
Е то зависи и колко имаш нужда от работата. Има хора, които могат да си позволят да стоят безработни месеци и години. Има и такива, за които месец е достатъчен, че да ги срине до нулата. Та...

# 71
  • Мнения: X
Не съм от хората, които работят колкото да има нещо. Издържам се от заплата, нямам нито богати родители, нито мъж спонсор.

За мен е важно какво работя, каква заплата и какви условия имам. Не съм оставала без работа повече от 3 дни за 7-8 години. Миналата година по това време просто казах, че няма да го бъде на едно място и утре няма да дойда на работа. Бях пред бърнаут. За 3 дни успях да си намеря работа и то доста читава, до момента съм доволна от нея.

Разбира се, предпочетох да си запазя здравето, вместо да се мъча още на старото място.

Аз имам лукса да не плащам наем, да нямам кредит и да имам читав партньор, който да ме подкрепи в такова решение. Вероятно и месец-два да не работя няма да е толкова страшно финансово за мен, но не си го представям, защото съм доста активна и няма да се оставя без работа толкова време. (Знам, че за провинцията е по-трудно, защото няма толкова работни места. Всичко от казаното е валидно за мен и не обобщавам)

# 72
  • Мнения: 30 136
За съжаление това положение не важи за повечето хора. Рядко човек може да си намери работа за толкова кратко време, освен ако не е много търсена специалност или при недобри условия.

Но, да, принципно човек не трябва да се съгласява на всичко, особено на недопустимо поведение като крясъци, обиди, глоби....

# 73
  • Мнения: 4 175
Аз да се върна на здравното. При мен винаги е “работело” с фактура или чрез фонда. Нужно е да знаеш какви документи да изискаш и къде да ги подадеш, ако ползваш възстановяване на разходите. Изплащали са ми фактура за 120 лв при професор за преглед, покривали са ми лекарства (не всички, Микомакс например не приемат), покривали са ми изследвания за хормони, които както знаем не са евтини и обикновено лекаря не ти назначава само 1-2 хормона. Има си и някои особености. Например Рамус не приемат фонд в събота, когато на мен ми е най-удобно да отида сутрин на гладно и да не бързам за работа. Бодимед приемат да ти вземат пробите, но могат след 9 ч да звъннат, за да им потвърдят дали фонда одобрява тези изследвания. Ако ги откаже, трябва да отидеш да си платиш и тогава можеш да видиш резултатите си. При Рамус не може да се оправиш след това, или фонд, или платено.  При този случай с Рамус използвах възстановяване на разходите и ми ги изплатиха. Най-важното е да имате амбулаторен лист, фактура и касов бон. Преглеждайте си документите преди да ги подадете. На едни ми липваше дата, защото беше амбулаторен лист написан на Word. И ми го приеха. Най-лесно и чисто е да ходите при лекари, които работят с фонда ви. Например в супердок може да видите при всеки лекар как работи - само платено, по каса, с фонд. За мен здравното е най-хубавата социална придобивка.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 674
 Аз на по-ниска заплата бих се върнала само ако работата е значително по-малко и рейта на час, съответно, е по-висок. Не бих се съгласила да имам по-ниска заплата за хоум офис, при положение, че за мен това не е най-големия приоритет към момента, а и отчитам факта, че в моята сфера не е трудно да се намери почти изцяло дистанционна работа. Трябва да кажа обаче, че бих търсила работа с по-висока заплата, ако трябва всеки ден задължително да ходя в офис. Настоящата ми оферта е с по-висока заплата за изцяло дистанционна работа (компанията има и офис, казаха, че ако много напирам, мога да ходя там), но знам, че доста компании си държат на работата от офис, което за мен е малко странно, особено ако работата не го изисква.
И аз съм имала допълнително здравно осигуряване и не ми се е налагало да го ползвам, а и да си призная, когато съм имала здравословни проблеми, не съм се сещала за него.

Общи условия

Активация на акаунт