Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... октомври

  • 80 637
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Пловдив
  • Мнения: 40 961
Синко цепи дърва, а племенника спи на дивана.

Аз им правих бисквитена торта.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 15:36 от mystic woman

# 1 816
  • София
  • Мнения: 9 757
Сиросче, то от децата тръгва всичко с развалените ни фигури, ама пък тяхната радост е безценна. Purple Heart

О, Мисте, колко добре те разбирам! Hug

# 1 817
  • Пловдив
  • Мнения: 40 961
Панде, м да...

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 15:36 от mystic woman

# 1 818
  • Мнения: 7 456
Ох, Лав, милото дребосъче!

Много е сложно с възрастните. Нашите не само, че се инатят като магарета на мост, а и ни лъжат. Най-любима ми е приказката "Не искаме да ви притесняваме, вие си имате работа". Но изобщо не разберат, че по този начин рискуват нещата се влошат още повече и притесненията да станат много по-големи. И това важи не само за здравословното състояние, а за всичко. А какви интриги успяват да завъртят между "младите" уж в стремежа си да се оправят сами - чак не ми се говори. Но това е положението, да са ни живи и здрави.

Пия кафе и чакам пералнята да изпере пердетата. Закачането им  е сред най-нелюбимите ми дейности.

И на мен започва лекинко да ми писва от сестрата на МУ. Гледам да не се бъркам в отношенията им, но на моменти ми е много трудно да се сдържа.

# 1 819
  • Пловдив
  • Мнения: 40 961
При мен набира скорост и не е лекинко Confused

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 15:37 от mystic woman

# 1 820
  • Мнения: 6 333
Пазарувяхме с малчо. Купих продукти за две манджи и оставих 70 лв. И не, не съм  съм купила трюфели.
https://m.dir.bg/business/pazari/rekordno-poskapvane-na-kashkava … shtata-v-stranata 🤐
И аз мога да цитирам цени,които днес научих,но няма смисъл.

# 1 821
  • София
  • Мнения: 14 132
Аз както не си падам по сладки неща, снощи насметох два сникърса, малки и три линдор бонбони. Като освирепяла бях.

# 1 822
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 126
Аз както не си падам по сладки неща, снощи насметох два сникърса, малки и три линдор бонбони. Като освирепяла бях.
А ако почнеш да си падаш...? Grinning

# 1 823
  • France
  • Мнения: 13 158
Щях да пиша нещо... и забравих. Леле, хич ме няма напоследък.

# 1 824
  • Наблизо
  • Мнения: 6 310
Цените са меко казано потресающи.Оставих 70€ евро за две парчета месо,детско кисело мляко,яйца,масло,мандарини,хляб,козунак,плодови Паунов е и още две -три неща.Плюс 90 евро в ДМ.За нищо.Ще трябва другия месец пак да ги купувам.
Поне 30% поскъпване от миналата година по това време.

# 1 825
  • Мнения: 7 456
За цените не ми се коментира Hushed И с тази нова недомислица с лимита на тока на по-ниска цена съвсем изтрещяха. Дано не го приемат.

И моят кекс се пече, вие сте виновни. Яде ми се баклава - Мързелотка е виновна за нея. Имам орехи и масло, но ме домързява.

Като казах масло, свеки сутринта ми докладва, че в турския магазин при тях един кг струва 23 лв. Излязла си без да купи нищо.

# 1 826
  • Мнения: 12 241
Ще докладвам в Турция как са цените. Тази вечер МН и голямата ще се приберат от шопинг. За да е станало тук маслото 23 лв., сигурно там е поне 180 Tl.

# 1 827
  • Мнения: 6 333
В новия магазин майка от седмица не може да намери.В стрямската кравеферма пък е вече 25,а кашкавала до скоро 20, вече 24.
Поне ме запасиха с масло от Турция за доста време,та няма да го мисля.

# 1 828
  • Мнения: 10 974
Оф, не ми говорете за цените, направо свят ми се завива.
На всичкото отгоре гледах днес някаква диаграма, че при този скок на цените 54% от скока е от печалбата на корпорациите. За сравнение при предишните скокове този % беше към 11. Вярно за Америка ставаше дума, ама пак е показателно...

# 1 829
  • Мнения: 7 456
Майка ми миналата седмица ми донесе турско масло от магазина при Ренко, по спомен около 17 лв. По-скоро в този магазин при свекини са попрекалили с цените конкретно в случая. Други цени не е запомнила. Но е факт, че всичко скача драстично и постоянно.

Коментирахме и ние да отидем до Одрин, но се чудя има ли смисъл. И там цените се вдигат. Притеснявам се да купувам по-голямо количество млечни, знам ли какво ще стане на границата.

Общи условия

Активация на акаунт