Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... октомври

  • 80 516
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 18 626
Аз преди малко направих кюфтета, принцеси за кутиите на децата за утре, зеленчукова крем супа, която някой трябва да пасира, че вече ме мързи и карфиол с някакво миризливо сирене, което се разтопява при печене, ама непечено мирише на … абе гадно. Joy Приключих с готвенето за днес и утре.

# 526
  • Мнения: 6 323
Ох, обичам миризливи сирена.Особено с аромата на мръсни чорапи 😂
Мързелот,както ти харесва.Аз със сол,черен пипер,къри и соев сос.

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 40 895
Попи, а печени от вечерта тия принцеси не стават ли сухи?

# 528
  • Мнения: 2 830
Мисти, бързо и леко да излиза! Дано повече такива "екстри" да не ти се случват!
Болничките да оздравяват бързо, нови болни да няма! Казах!
У дома имам майстор, слага радиатор в спалнята. Утре ще трябва да звъня в ТЕЦ-а да дойдат да сложат топломер. Другото, което ми остава е да се моля при пълненето на системата да не стане някой фал и да заплувам....
После трябва да подготвя майстора за ламината, ааа и да звънна в една фирма да ми разчистят мазата. Бабет я е напълнила с кво ли не. Да видим там каква сума ще ми поискат. После съм си заплюла нов диван за хола, трябва да си избера и маса със столове, та сал разходи на хоризонта. Само да сме здрави и да имам работа, пари ще заработя.

# 529
  • Мнения: 18 626
Мисти, няма как да останат като току-що изпечени, ама за 2 принцеси реших, че няма да пускам фурната утре сутрин. Тук нямам парти-грил. Та или трябва да направя повече, или да използвам да ги мушна, докато се готви нещо друго.

# 530
  • Мнения: 6 496
Сношка си легнах с песен на уста 🤣🤣
Днес релЯкс...дооо след обед 🤪 Не мога се надигна, пффф, одъртяФ. Обаче се налагшне да скокна кат млада девойка, че Килеша изпрахосмучил всичкото ядене 🙄 Та, рипнах...до магазина и ай пиУе с картофи пожела негово сиятелство, ай банца. Обаче баницата я направих по нов начин, че нещо не му харесва на Танчето рецептата. Стана много вкусна, надявам се небцето му 😏 да одобри иновацията.
Мисте, лошо. Две кризи съм имала с този джигер, не искам си спомням. Да излиза камъка бърже 👍
Ремонтите да са успешни, болните бързо здрави.
Ще отскочим уикендно до Търновото, че отдавна не сме 😀 Търпение няям.

Последна редакция: чт, 06 окт 2022, 20:04 от Thirteen#

# 531
  • София
  • Мнения: 10 398
Мързи я обявявам за жена мечта (муня). Найш ли как ще тръгна да купувам гащя на гусин бърльов?  Никак.

Оле, Мисти, закъсвация. Гадост. Леко да излезе.

Къде да се наредя за принцесите?

Кой каза майстор? Бррррр.

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 40 895
13сче, пчели с картофи, а? Joy

Мерси, момичета...

# 533
  • Мнения: 7 362
Болните да оздравяват, камъците да излизат безпроблемно, майсторите да приключват по-бързо!

През последните дни постоянно ми е студено. Бърдов вече си извади юргана. Ако го питате, може целогодишно да спи с него.

Мисте, кажи за гулията? Как я хрупаш?

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 40 895
МУ па вечно е прегрял Grinning
Гулията ММ я мие и реже на колелца...снощи в салата с амруля и спанак, тая вечер само тя с оцет и зехтин. Не ми е най-вкусното, ама...Ивкаше и на сок с ябълка да го смила, ама отказах, че нещо ми се повдига.

# 535
  • Мнения: 1 944
Сичку му купувам - гащя долни, гащя горни, пуловери, тениски, блузи, чорапи, якета...

# 536
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 249
Обещах репортаж, почвам сега, преди да съм заспала на масата в ресторанта.

Тръгнахме рано, толкова рано, че телефона е записал, че снимката е правена вчера.


После - стандартната процедура Wink вместо в 4:00 автобуса тръгна в 4:30. Сефте! След това спира на всяка спирка и автогара и излязохме от Кайра след два часа.
Повече щях да се Очудя Wink да тръгне навреме и да си спази графика.
Пътчето е египетско - 4-5 платна в посока, разделени с метър бетонна стена. Новото за мен бяха локалните платна, успоредни на основния път и пак толкова широки. Изградени на специална основа за да понесат тежки товари. Там се движат камионите. По едно локално от двете страни.


А край магистралата - гълъбарници. Според някои хора гълъбите се отглеждат за храна, според други - основно заради тора, който създават.


Между гълъбарниците се е сгушил център за корекция и рехабилитация. По нашенско им викаме затвори, но пък нашите не изглеждат точно така



Въпреки красотата му предпочитам да го избегна и бягам нататък. Александрия ни изненадва още на знака "31км до Александрия". И продължава да ни изненадва на 21, 17, 12 км...


Та чак до автогарата. Която е малък ад.


Малък ли казах? Излъгала съм ви. На площ около три автоцазара на Горубляне и с автопарк пъти три пъти по-възрастен от колите там. Шумът и миризмата не подлежат на описание.
Бодро старче успява да измъкне куфара от ръцете на Гориним и със замах го мята в кола, набор на кралицата, да почива в мир.
Кралицата да почива, защото на наборката скоро няма да й дойде реда.
Опитахме се да си изкараме куфара, но набързо се съцра тълпа от помагачи и пазара стана. За половината от първоначално поисканите пари ще ни извозят до хотела. Думата извозяте точно на място, защото изобщо не сме искали тази услуга.
Това возене завинаги ще остане в паметта и кошмарите ви. А десния ми бъбрек - на задната седалка на тази машина на времето.

За повече нямам сили сега, ще завърша, като ви покажа знак свише Wink и два балкански субекта

# 537
  • Мнения: 7 362
Много обичам гулия, но съм яла само в туршия. Сурова никога не съм пробвала, трябва да се поправя.

Правила съм грешката да купя някоя дреха на МУ - ама защо такъв цвят, ама защо няма джобче ей тука точно, защо такъв модел. За щуки. Вече нищо не купувам, освен някой чифт чорапи, ако изпадна в умопомрачение. Ама обикновено и тях не одобрява. Все намира някакви кусури.

# 538
  • Мнения: 2 170
Мистиче, Hug
Пак сте се разготвили като за кОнкурс. Уж не бях гладна, но ви прочетох и... Мама пече баница в момента, но ми се дояде филия с масло и сладко от ягоди. Маслото обаче е твърдо и се отказах, отрязах си парче френска селска, Хартисала от рождения ми ден. Иначе лепим камъняка с пълна газ, през деня мастЕрът го лепи, сутрин го рути, щото Лютия го е осенила нова мисла през нощта. Вика - хубаво е, че се бавим, щото ми идват нови идеи...! Ще е чудо ако не се убием с камъните докато ги залепят безопасно на стената. 3( ТРИ!) дни  монтираме стойка за тв! Ден първи- дюбелите се оказаха къси, не споря, може! Ден втори, дюбелите са дълги, но не задържат, а мастЕрът дълбае ли дълбае...отвори дупки в които да се приюти цялото ромското фемили Зрънчови, барабар с коня и каруцата! И си отиде... Ден трети, запълни окопите с една кофа лепило, закарфичи болтовете и висна тв-то. Към този момент не се е изтряскало,  но ще видим...
За кратуната, изобщЕ няма да отпочвам, само ще вметна, че не спортувам.

# 539
  • France
  • Мнения: 13 053
Какво е гулия и амруля (може би маруля?)

Мързи, милата, Hug
Добри, голямо приключение.

Общи условия

Активация на акаунт