Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... октомври

  • 80 495
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 660
  • тук и там
  • Мнения: 11 682
Кло, скри ми шапката жено 🤣. Какви познания имаш само.

И на мен, и на мен..Ако я закъсаме с пиенето, да знаем към кой да се обърнем за помощ..Grinning

Уиш, може и да има,но  ще трябва сама да проверя, щото  ако заръчам на ММ, кой знае какво ще ми донесе следващият път..

# 661
  • Мнения: 12 236
Аз май бях научила как се вари домашна пърцуца преди да знам нещо за производство на вино. Ама е било отдавна, отдавна, в други времена и на друг континент. Ако Добри има нужда от напътствия, че и тя е там сега, мога да изпадна в подробности на ЛС.

За яденето, реших да го отложа. За довечера сложих да се маринова свинско и ще правя шишчета. Малката претенция се пазари, в нейното да няма зеленчуци, а баба ѝ пък не иска месо. За нея ще гриловам само зеленчуци. На заявки à la carte го обърнаха.

# 662
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Калиум метабисулфит?!  ..Rolling Eyes
И това се ползва за туршии в търговската практика, не знам обаче количествено дали са еднакви нещата.

У съседите бръмчи моторен трион вече няколко часа, а ММ им каза че може да мятат клони и в нашия двор и със сигурност ще ми затрият някое отгледано с много труд растенийце Rolling Eyes

# 663
  • София
  • Мнения: 14 023
На мен ми се е дояло постно зеле с домати. Може утре да направя.

# 664
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Забравих да съчувствам на Фил. Фил, от стрес човек почва да чува такива неща в полубудно състояние, седни, стопли се с един топъл лайков чай, тури лъжица мед да си подсладиш живота, малко релакс трябва за събиране на сили. Гушки Hug

Харесах си идеята за постното зеле, имам една кошница зелени доматки, определено ще се впишат идеално със зеленцето в тенджерата Hands V Но дали да е постно ще подложа на дебат, имам едно пуешко във фризера дето чака предназначение.

Уф, мелят клоните сега в съседско и подът вибрира Rolling Eyes

# 665
  • France
  • Мнения: 13 039
Добра идея е това с чая. Ще си сваря. И докато го чакам, ще си взема топъл душ, да си напаря гръбчето.

# 666
  • Мнения: 2 830
Аз пуснах днес в ЕТИ да се готви червена леща с добавка пушени свински ребра.
Мъфини джурках с боровинки и шоколад и почти ги уморих. Бъркам с миксера и се чудя що е гъсто тестото, а аз съм забравила млякото. Станаха де, една идея по-сухи са от обичайното, но са вкусни.

Кло, заджуркай едно вино за сбирката ни на Малдивите!
Ефи, дано да няма жертви от твоите цветя! Тъй като гледам ще го махат изцяло това дърво. Довечера ще освещаваме новата къща на приятели, а тийна ще ходи на кино. Да видим накрая кой от двама ни ще се прибере пръв.

# 667
  • София
  • Мнения: 14 023
Уинд, дай рецепта за мъфините, ама като за дъммис.

# 668
  • Мнения: 5 763
Сега ако ми дадете рецепта как да отстраня петно от кръв от плюшено кресло цена няма да имате!
 Не бързайте да се черпите,не съм видяла сметката на недовършения! Ужасния ми цикъл от известно време насам е толкова обилен,че не смогвам!

# 669
  • София
  • Мнения: 10 396
Кислородна вода.

# 670
  • France
  • Мнения: 13 039
Петното не трябва да изсъхва. Най-добре го намокри с физиологичен разтвор. И да постои с  ваниш.

# 671
  • Мнения: 12 236
Розовия Вениш е идеален за целта. Сваля ли се дамаската или е фиксирана за седалката на креслото?

# 672
  • Мнения: 5 763
Фиксирана е,Кло! Светло жълто любимо кресло съсипах 🤦. Кислородна вода нямам,ще тичам до аптеката ако трябва,но да питам става ли окислител за боя за коса?

# 673
  • София
  • Мнения: 14 023
Колко %  е окислители? Рискуваш да го обезцветиш.

# 674
  • Мнения: 5 763
Имам и 9%,3% и 1%...

Общи условия

Активация на акаунт