Родени през 🐟☀АВГУСТ 🦜🏖 (Тема 3)

  • 13 407
  • 744
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 322
Да, половин ми казаха и на мен. Не стигнах до клизмата, но имам две за спешни ситуации, не знам колко е ефективна.
Ефективни са. И ефекта е почти веднага, особенно ако не е много запечен.

# 46
  • Мнения: 754
Той се оказа, че не беше запечен тогава, нормална му беше консистенцията, просто доста повечко. Не разбрах от какво се получи това. Иначе мама мен едно време с термометър ме е изаквала 😂😂, (не го препоръчвам, не бих го и пробвала) но е имало ефект де. 😅

# 47
  • Мнения: 1 024
Рано ми се вижда за скок в растежа.
Аз пак с драмите и ще престана вече да се оплаквам.
Спрях да кърмя и започнах да се изцеждам, за да имам време за каката и да оставям бебето на ММ, е да ама направо толкова ме е яд, изобщо не го поглежда и пак аз съм нон стоп залепена, а той ме накара да спра да кърмя. Постоянно излизат и ме оставят в нас, вместо да се разменим, да изляза и аз с каката малко, да се забавляваме.А за кърменето, сега ужасно много ме е яд, но свърши вече, не засуква ефективно. Защо го послушах?? Но нали сме семейство, стори ми се правилно, защото каката вече не се издържаше.
Отделно тя тотално ме отблъсква за всичко от вчера. Нищо не иска да правя с нея, постоянно говори,че не ме иска, че не съм и приятелка. От тези хормони, страшно съм изнервена, а това вече съвсем ме довършва. Ако позволи нещо, то е да ми направи веднага на пук и да ме предизвика. Направо се чувствам пълен провал и сега съм се затворила и си поплаквам...

# 48
  • Мнения: 529
Hope33, откога започна това будуване при вас? Да не би да е скок в разтежа? Нали нашите момичета са родени през няколко дни, та може да има нещо общо с това или поне се надявам и дано скоро положението се оправи 😁 малката е още със сополи вече 10ти ден и вече нз какво да я правя.
Относно килограмите - забременях 53кг при височина 170см. Качих 7кг по време на бременността, сега пак съм си както преди, но този разширен таз ме побърква. Не се чувствам добре, та и аз искам да започна вече упражнения, но даже и 40дни не са минали от раждането, та май ще поизчакам още малко. Вие кога започнахте или ще започвате?
За секцио за 6 месеца, за естествено раждане са 3 месеца преди спорт. Разбира се разходки може и тн, но не и натоварване.

# 49
  • Мнения: 1 219
didister аз май споменах ама пак да кажа.Като бяхме с Аптамил АР съм правила два пъти клизмичка с мед.Откакто сме с Бебелан АР ака по няколко пъти на ден с малки изключения.
Magic1720 както вече съм казвала и при нас тенденцията е да не се спи денем или по 20-30 мин.Ето тази сутрин яде в 11 часа , ходихме на ортопед ,(там всичко е 6 да се похваля) , да гласуваме , по пътя заспа за 15 мин и все още е будна.Но пък не реве , просто си зяпа и чат пат се напъва .
Иначе да се оплача вече две вечери НЕ пропуска ядене , че и не иска да заспи после.Почва да хълца да нервничи.Снощи не издържах и събудих мм да я наблюдава, а аз заспах.
И аз искам да я водя на плуване ама в София всички басейни са ни доста далеч и трябва по - сериозна организация.
За килограмите.Качих 12 , смъкнала съм 13 , че може и повече.В началото просто нямах време да ям .

# 50
  • Мнения: 119
А опита ли да поговориш с него и да му обясниш как се чувтваш и че усещаш, че си пренебрегната. Че и ти искаш да излизаш с каката (въпреки че най-вероятно го знае това де). Определено знам как се чувтваш по отношение на каката и аз на няколко пъти усетих болката от това да ми казва, че не иска с мен да си играе или да заспива с мен. А от колко време спря да кърмиш, че вече не засуква ефектиено? Ох, наистина много е сложно когато една майка иска да е навсякъде и всички да се чувстват добре, а самата тя е разпиляна на части. Стискам ти палци скоро да стане по-добре 😔
Рано ми се вижда за скок в растежа.
Аз пак с драмите и ще престана вече да се оплаквам.
Спрях да кърмя и започнах да се изцеждам, за да имам време за каката и да оставям бебето на ММ, е да ама направо толкова ме е яд, изобщо не го поглежда и пак аз съм нон стоп залепена, а той ме накара да спра да кърмя. Постоянно излизат и ме оставят в нас, вместо да се разменим, да изляза и аз с каката малко, да се забавляваме.А за кърменето, сега ужасно много ме е яд, но свърши вече, не засуква ефективно. Защо го послушах?? Но нали сме семейство, стори ми се правилно, защото каката вече не се издържаше.
Отделно тя тотално ме отблъсква за всичко от вчера. Нищо не иска да правя с нея, постоянно говори,че не ме иска, че не съм и приятелка. От тези хормони, страшно съм изнервена, а това вече съвсем ме довършва. Ако позволи нещо, то е да ми направи веднага на пук и да ме предизвика. Направо се чувствам пълен провал и сега съм се затворила и си поплаквам...

# 51
  • Мнения: 754
Относно килограмите, аз качих 7кг., забременях 59кг. сега съм 55кг., но корема и на мен ми стои по-отпуснат. Иначе се прибра, но е отпуснат, не знам ще се стегне ли или така ще остане.

# 52
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
И при нас същия проблем. Тери не може да се изака сам от два дни, голям зор, напъване, рев, събужда се през час. Вчера беше събота и не исках да притеснявам педиатърката, но на своя глава взехме свещички Изилакс, на обяд сложихме една и за 3 секунди се изака, после продължи и в памперса, мен ме притесняваше да правя клизма, не знам как, той и мм му сложи свещичката, аз не успях. Иначе не е от млякото, с Лактана Био сме, запека започна от деня в който му сложиха ваксините, но тогава започнахме да даваме и гастротус сироп, и още неща, но мисля че е от сиропчето, защото има семетикон в него, и го спряхме. Вчера през ноща пак сложихме свещичка, успокои се и заспа след като се изходи. Но това е временно решение, търся нещо за запека ефективно, и пробиотик даваме. Сега сварих чай от пресни сини сливи, прецедих го и ще му дам много малко, да видим дали ще има ефект.

# 53
  • Мнения: 1 377
И аз давам Гастротус сироп, но няма такъв ефект при Калоян, даже все се чудя не е ли диария. Но гастроентерологът погледна памперса и каза, че е нормално. Но се кърмим. На мен там ми е голямата драма - препълнени гърди и постоянни запушвания. Пооправят се, като засуче, но само до следващия път. Какво ли не пробвах. Оказа се, че бебо е с рефлукс и не може да се храни легнал, което също помагаше преди при запушванията - лягах така, че долната му челюст да е откъм уплътнението. Но в тази поза се задави миналата седмица и докато се оправи, сърцето ми замря... ходех като призрак после, хем реагирах както трябва, но.... някои от вас вероятно знаят какво е.

# 54
  • Мнения: 529
И при нас същия проблем. Тери не може да се изака сам от два дни, голям зор, напъване, рев, събужда се през час. Вчера беше събота и не исках да притеснявам педиатърката, но на своя глава взехме свещички Изилакс, на обяд сложихме една и за 3 секунди се изака, после продължи и в памперса, мен ме притесняваше да правя клизма, не знам как, той и мм му сложи свещичката, аз не успях. Иначе не е от млякото, с Лактана Био сме, запека започна от деня в който му сложиха ваксините, но тогава започнахме да даваме и гастротус сироп, и още неща, но мисля че е от сиропчето, защото има семетикон в него, и го спряхме. Вчера през ноща пак сложихме свещичка, успокои се и заспа след като се изходи. Но това е временно решение, търся нещо за запека ефективно, и пробиотик даваме. Сега сварих чай от пресни сини сливи, прецедих го и ще му дам много малко, да видим дали ще има ефект.
Лактана био не комбинирайте със Симетикон. Най-вероятно от това се е получило. Двете са малко несъвместими заради бактериите в млякото и си противодействат. Никъде не го пише но ви го казвам от опит защото преминахме през тази фаза, спряла съм всичко за колики и само с бактериите в млякото си е супер!

# 55
  • Мнения: 771
Чудесна тема!
Влизам и ви чета, но пропуснах кога се е изписала. При нас всичко е наред! Нямам оплаквания. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 454
Аз напредвам, но просто не ям почти, както си беше и преди. Завърших в 9ти месец +32кг. Бях 82 кг Grinning сега съм 63, почти 20 съм свалила, остават още 10...ужас Grinning
Да ви успокоя Stuck Out Tongue Winking Eye
За жалост аз не мога да не хапна защото просто почва да ми става лошо. Преди като пушех нямах такъв проблем- хапвах 2 пъти на ден да речем и това е, плюс вечер вино. Килограмите ми бяха ок! Но с бременността хормони и отказване на цигари качих 10кг. Знам, че не е толкова много и не е като да ми личат чак толкова, но не се чувствам ок. Не знам откъде да я подхвана с тренировки. Опитах се да не ям, и си докарах гастрит, бях на омепразол да се пооправя. Та това с неяденето не става при мен за жалост Sad Понякога ми се иска пак да си почна цигарите, ама пустия страх от рак! И вярвам основателен!
Здравето е по важно от кг. Може да ги свалиш по бавно, хем е по голям шанса да ги запазиш. Аз винаги съм била йойо, не ям два дена - 2 кг, започвам да ям веднага се лепи. Проблеми със стомаха имам откакто се помня. Ама пуста простотия и мания да съм клющава. Работех на такова място в БГ и в таква среда, че трябваше (по скоро внушавах си, че трябва)  да изглеждам перфектно... Сега не ми пука, че не съм перфектна, имам перфектен син!
Така че, има много по важни неща, но знам много добре какъв е дискомфорта да ти тежи и да не се чувстваш добре в кожата си.
Започни си с леки и здравословни храни, или салати и месо само, примерно (нищо друго) , аз така свалих 8кг за по малко от два месеца + танци Blush

# 57
  • Мнения: 2 143
Хоуп, как така не засуква, пробвай я по често.
Аз много пъти съм се оплаквала за цеденето, че е супер бавно, но съм упорита като магаре и не се отказвам за сега. В петък ходихме на разходка и не се изцедих на време, страшни буци имах и цеденето стана още по бавно... 2 часа, съпроводено с болка.
Майка ми ме накара да започна да слагам децата на гърда, еми всичко се отпуши, даже детето като пусне гърдата, от зърното хвърчи струйка кърма. И се изцедих по бързо след това, за жалост изсукват само по 40-60 грама  и се изморяват много, после ми е трудно да ги дохраня и чакам да се събудят след час, гладни.
Ще ги слагам по - често на гърда, но сама няма да мога, защото ако сложа едното другото реве, днес с възглавници ги сложих и двете едновременно, но пак трябва някой да ми  подаде децата.

За килограмите, забременях 63, качих 14 кг и ги свалих още седмица след раждането, като се махнаха всички отоци по краката и ръцете ми. Сега съм 60 кг. Мисля, че от кърменето/цеденето се отслабва по бързо, защото не правя усилия, а попринцип ми е трудно да свалям килограми.
Момичета с намаляла кърма, препоръчвам ви чай лактеса и хапчета лактил, много помагат, аз сега ги спрях, защото много бързо ми се пълнят гърдите и ме боли, като не мога да се изцедя на момента. Малко да се освестя и пак ще ги започна.


Коликите са ужасни, давам био амика и биогая, Яна е със страшни колики, напъва много, даже се провиква, ръмжи, абе много се мъчи детето, не зная какво да я правя, как да и помогна?!?
И Сами има колики, но не толкова иначе и той плаче заради тях и е неспокоен.
Да се оплача, децата започнаха да се будят едно от друго, преди не се отразяваха, а сега едното, като ревне и другото започва, много гадно и двете на ръце не мога да държа.

Joy, ще чакам за снимка. Благодаря предварително Heart

Пожелайте ми успех, от  утре няма кой да ми помага с децата,  дано се справя с безсъзнанието.

# 58
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 743
Възможно ли е   за съвсем кратко време примерно ,7-10дни да кача ,6кг.Мерих се бях 60кг.и се радвам ли радвам .След седмица пак се меря 66кг.Чувствам се дебела.Каката ми вика а възможно ли е да си бременна.И един друг въпрос към родилите секцио .Вече малкия е на 2месеца ,а продължава да ми тече съвсем малко ,но го има.Уж на 46дни ми спря минаха 4,5дни и пак почна.Не тече много .Дори мисля че и цикъла ми не е дошъл.На АГ не съм ходила ,но трябва вече да си запиша час .Мислех да ида ,ама викам си по добре да ми е спряло пък то продължава.Иначе ходя с ежедневна превръзка цял ден.Взех да се притеснявам.Или съм много търпелива.

# 59
  • Мнения: 466
Аз си купих помпа. Захладнява и ми е ясно, че зимата няма как да кърмя по улиците, а моето дете на разходка се събужда мега гладно и крещи.Вчера дадох за първи път от шише, Мишето първо не разбра какво се случва, после се задави, рева… отделно не знам колко изяжда от гърда, но му дадох 120мл и май не му стигнаха,  първо, че не стана спокоен като след кърмене, второ, огладня след час и нещо, а яде на 2 часа точно през деня.
Та по тази тема имам няколко въпроса към разбиращите:
Колко време макс държите кърма в хладилник?
Мога ли след като е била в хладилника да я местя във фризера?
Може ли да давам на едно хранене кърма от разни партии?
Как мамка му, се дава мляко от шише? Може да се смеете, но никога не съм го правила и не съм обръщата внимание как го правят хората. Детето легнало ли трябва да е? Вчера се изпотих 200 пъти докато го нахраня…

За килограмите. Забременях в най-лошата си форма. Качих към 16 кила по време на бременността, като изглеждах слаба с корем 😂 Огромен корем. Свалих първите 3 седмици 10-11кг и спрях. Предполагам заради бисквитите с които се тъпках от стрес. Сега по навик. Имам още корем като мех на гайда 😂 Качеството на тялото ми е ужасно, но това е нормално, последните месеци мускулите се отпускат, за да е по-лесно раждането. Преди спортувах много и си представях как като родя, сутрин ще тичам докато ММ и малкия спят…хаха, сега нямам сили просто. Много искам да ходя на постнатална йога с бебето, но ми е в супер неудобно място и време. Басейна докато кърмя си го самозабранявам, а и с логистиката на малкия ще трудно. На мен тук ми казаха, че мога да спортувам след 6-7 седмици от раждането.

Общи условия

Активация на акаунт