Парфюмни размисли и страсти - 277 октомври 2022 г.

  • 63 550
  • 952
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 732
Благодаря за красивата тема, Денси! Flowers Hibiscus
kumbata, споделете за Majaina Sin, ако го познавате? Чудех му се, но вече ми писна от слепи покупки....
За есента ще извадя Мон Герлен ЕдП и Флорал, Кензо Амур, Роша Бизанс, Пойзън Гърл ЕдТ, Амо Ферагамо. Линстант Герлен, който получих от размяна, също е доста подходящ. Мед от хубавия, сладка ванилия и жасмин. Наистина е много сияен като усещане и кехлибареният цвят на течността си отговаря точно. Продължавам търсенето на интересни ванилии, но засега нищо не ме грабва. Искам да пробвам отново D&G The Only One. Чакам мостри на Тициана - Бореа и Касиопея, и на Монтал Ванила Кейк.

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 15:19 от Mini Rebel

# 31
  • Мнения: 8 459
С благодарности към Денси за новата тема!
Есента ми е един от любимите сезони. След пролетта, разбира се. Някак си улегнал, спокоен, нито студен нито топъл, леко носталгичен, но като цяло прекрасен.
Аз подхващам Secret Sucre, Coco Mademoiselle intense, Орхидеята на Ван Клийф, Алюр, La nuit tresor, La vie est belle и всички налични кафета- на Carthusia  и на Theodoros Kalotinis и Опиума на Ив Сен Лоран.
Изобщо, ама изобщо не се заричам само това да пръскам. Но със сигурност няма да придобивам нови, ще си ползвам наличните.

# 32
  • Мнения: 6
Преди малко тествах орхидеята на Van Cleef и съм учудена това как може да струватолкова. Много слаб и нетраен аромат и мирише точно като пудрата орхидея на бронли. Все едно пакетче ванилова захар.

# 33
  • Мнения: 8 459
За една и съща орхидея ли говорим? Трае часове наред при мен и никак, ама никак не е слаб.Топъл, прелестен аромат, нищо общо с аптекарските парфюми.

# 34
  • Мнения: 6
В Дъглас го тествах. Ванилия орхидея се казваше.  Явно ми е повреден носа да ви кажа. И усещам ароматите слабо. Стори ми се много лек аромат.

# 35
  • София
  • Мнения: 617
Леле, звезда от слънчеви лъчи наднича през есенните листа - страхотно! Много красиво и сгряващо!
За хубавия парфюм, няма сезони!
Капризните парфюми, които изискват определено време за да са носими,  не са за мен.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 193
Благодаря за есенната тема🍂🍁🍂
Ами още не съм ги оглеждала моите есенни и предполагам ще са тези към, които не посягах лятно време - Vanille Exclusif Mancera, Khaltat Night Attar Collection, Don't Need A Prince By My Side To Be A Princess - Rose de Mai By Kilian, Iris Malika Chopard  това са на първо четене😊🍂

# 37
  • Мнения: 758
През този сезон най-много ме радва Mon Guerlain Edp, а станалите които също ползвам с удоволствие са Rochas Mademoiselle Couture, Ellie Saab Le parfum in white, YSL Black opium и L'Interdit.
Много искам нов парфюм и от известно време пробвам, купувам отливки, но сякаш нищо не е Уауу. Едва сега се престраших да пробвам Ниш и ми допадна Tardes Carner Barcelona, може би ще го взема ако го намеря на добра цена. Другия, който ме кара да се усмихвам всеки път при проба е My way.

# 38
  • Мнения: 678
Heart Прекрасна тема! Heart Любима Дени! Heart Благодаря ти! Heart
Най - благодатният за красотата на ароматите, сезон...! Heart
Моите есенно - зимни (налични) любимци: Mon Guerlain EdP, Mon Guerlain Intense EdP, Guerlain Samsara EdP, LOEWE Aura Floral, Jo Malone Honeysuckle & Davana, Jo Malone Mirhh & Tonka, VC&A Ambre Imperial, Kenzo World Intense, Givenchy L"interdit EdP ... Искам да имам... Blush Dior Addict, Guerlain L'intial, Guerlain Shalimar Souffle Intense, Guerlain L'instant, Kenzo Jungle L'elephant, Tom Ford Black Orhid Gold, Givenchy L'interdit Rouge, Chanel Coco Mademoiselle Intense, NR Ambree и VC&A Orchidee Vanille (отново), Jimmy Choo Forever и YSL Libre Le Parfum! Има и още два - три... Grinning Пожелавам си ги! A на вас, пожелавам вашите парфюмни мечти! Много искам и Амouage Sunshine! Някой ден...Heart

Последна редакция: сб, 01 окт 2022, 18:24 от Magda Dimitrova

# 39
  • София
  • Мнения: 732
Върху мен VCA Orchidee Vanille е прибран и тих парфюм, но е траен, усещам си го.

# 40
  • Мнения: 7 416
Днес е международния ден на музиката. И вижте на какво попаднах. Simple Smile Който има музикален инструмент вкъщи или абсолютен слух, може да чуе или да си представи как звучи акорда от любимите му нотки в ароматите.

Скрит текст:

Колкото по темата. Както писах и в миналия "номер", за мен есенния аромат е изразено пачулиев. Удивена съм, че пачулито е най-ниския тон в таблицата от снимката. Но да, може би има защо. Simple Smile

# 41
  • от един красив град
  • Мнения: 402
Чудесна тема на новата тема Grinning !
Точно на тази вълна съм аз.
Есенните ми парфюми са тези:

Новите придобивки са :

Но имам и други желания, като категорично няма да се взимат всички. Мечтата ми си остава Амуаж Съншайн, но толкова пари за един парфюм не мога да дам на този етап. Преди поне, когато Нотино беше все още  Ензо имаше мостри от по 5 мл., а сега мъкааааа.

# 42
  • Мнения: 2 956
Благодаря за новата, есенна тема 🌹
Любимият ми есенен парфюм в момента е този

Колкото повече го пръскам, толкова повече се влюбвам и не мога да му се нарадвам/ количеството му брутално намалява 😁, но здраве да е/.Велико творение е това за мен.Който се дразни от опушеното в Сатен Екстракта, това е Парфюмът.Нямам желание за нищо ново, ако случайно ми попадне Контесата на Морескю на добра цена- отнасям я.
Заговорихте за Valentino Donna Noir Absolu- ето този ако ми попадне бих го отнесла също- сега е приказен, но няма от къде да ми попадне- спрян е отдавна.

# 43
  • Мнения: 17
Много хубава тема Simple Smile Любимият ми есенен парфюм е Hermes L'Ambre des Merveilles.
Имам въпрос към тези от вас, които имат или са пробвали Chanel No5 L'eau - какво мислите за трайността му? Преди имах No5 Eau Premiere, който беше много дълготраен, но No5 L'eau ми харесва повече като аромат.

# 44
  • Мнения: 464
За Денси Flowers Bouquet
Леле, Селма, това с нотите е много интересно, каква ли музика би бил всеки парфюм?!
Магде, чудесни мечти имаш. Бих взаимствала една от тях в лицето на L'interdit Rouge, както и няколко мои, но сега съм заета и нямам време да се впускам в приключения.
Днес беше толкова топличко и слънчево, и се е ширнало пред очите ми  едно синьо, спокойно море, та разносих новата си придобивка Bvlgari Splendida Rose Rose. Има слаба разлика с Rose Essentielle Bvlgari, но ще я преживея.
Armani Si Passione наистина носи нотка на прелъстяване, но сега не ми е страстното време.
Amouage Interlude Woman е много интересен парфюм, хамелеонест, непрекъснато променящ се и притежава способността колкото повече го вдъхваш, толкова повече да ти харесва.
Абсолютен  фаворит на този етап ми остава Sisley Soir de Lune. Измести дългогодишния ми любимец Allure Sensuelle Chanel ЕДТ, любов от първо подушване. Soir de Lune има прилика с Frederic Malle Portrait of a Lady, но е много по-ярък като прекрасно се допълва с по-изчистената и носталгична Лейди. Твърде далечна сянка от подобие се открива в Experimentum Crucis Etat Libre d'Orange, който е по-ежедневен, спортен може би и не така задушевен, както горните два. Но още не съм го проучила както трябва.

Общи условия

Активация на акаунт