кога може да се каже, че проговориха децата ви?

  • 1 640
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Бърбореше си след годинката, но изведнъж към 1 г и 6 месеца започна да повтаря всичко което й говорим и започна и тя здраво да приказва Mr. Green

Точно, и при Мони беше същото!

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Започна да прави кратки изречения някъде преди да навърши 2. Сега не спира да бърбори - още със ставането сутрин...

# 17
  • Мнения: 1 680
Жори проговори на 2 години.
Калоянчо племеничето е 3 дни по-малък от Ева и много говори и прости изречения прави.
Ева знае няколко думички и само тях си повтаря и някои животни, но като цяло не говори, та с нея съм в очакване да се отпуши.

# 18
  • Мнения: 6 390
Към 1,6г започна да казва доста думички - различни от мама и тата  Wink Grinning
Към 2г казва 3-4 думи свързани по смисъл - непълни изречения Grinning

# 19
  • Мнения: 2 792
    Не може да се каже конкретно,  но до ден днешен ми е приятно Grinning

# 20
  • Мнения: 8 505
На година и 9-10м.Преди това употребяваше 30-ина думи,но само като нарицателни-куче,кола,мама...просто като видеше нещо,казваше какво е.

# 21
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моята дъщеря проговори на 1 год. и 2 мес. дотогава казваше само тати и ам-ам.
Изведнъж започна да прави дълги изречения, но забелязах, че проговори след като се научи да ходи без чужда помощ.


Joy
Това страшно много ми хареса, при нас има още мнооооооого време докъто чуем първата думичка, та камо ли изречение  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 237
Ами Калина след годинката започна да повтаря някои думи,към 1.6 г. знаеше вече доста,а сега - говори с цели изречения.И то много говори.Което ме навежда на мисълта че като проговори съвсем няма да ме оставя на мира  Grinning

# 23
  • Мнения: 1 640
Моята дъщеря започна да казва доста думи/съществителни/ още  на 1г.5-6 мес.,на 2г.1мес. думите станаха много-повтаря чутото,казва и фрази от 2-3 кратки думи.Сега чакам пълните изречения ! Първата й осмислена дума беше "кола"- на 1г.+! И досега мре за коли! Wink

# 24
  • Мнения: 5 393
В момента бърбори на негов си език някакъв, но много усърдно.Единствено "тати" и понякога "мама" казва смислено и имитира разни звуци-коли, животни, прахосмукачката Joy Явно не се е метнал на мене-аз до втората си годинка съм мълчала напълно smile3505, и накрая съм почнала с цели изречения направо.

# 25
  • Мнения: 1 812
 Баткото проговори мноооого рано. Спомням си, че на първото море беше на 1 година и четири месеца и правеше изречения Shocked. Всяка сутрин в 6,00 часа ме будеше с думите "Мамо, тавай гаем, Ники напал се" На година и седем-осем месеца говореше абсолютно разбираемо и свободно и непознатите си мислеха винаги , че е по- голям. Сега и мънинкото се опитва с думички, казва 20-30 броя, а занапред ще видим как ще е. Двамата ми племенника проговориха изведнъж на около 2 години.

# 26
  • Мнения: 2 757
Моята още не е започнала  Crazy Бърбори денонощно, но на неин си език. С нетърпение чакам и при нея да дойде бумът  Heart Eyes

И ние сме така. Не мога да разбера какво значи да проговори. Смислени дълги изречения така или иначе не може да почне да казва изведнъж. Но отделни думи да. Та дори и да не ги произнася правилно или да се опитва дори много неуспешно да повтаря. На какви точно способности им се вика проговаряне  newsm78

# 27
  • Мнения: 38
ДЖУЛИ проговори на 1год.и 6месеца-правеше вече смислени изречения и то доста правилно изговаряше думите.Малката Габи -около 2-рата годинка;но все още говори "по бебешки".Всичко е строго индивидуално и зависи от темперамента на детето/според моят скромен опит/
ДЖУЛИ-07.01.2003      ГАБИ-29.12.2003 Laughing

# 28
  • Мнения: 2 757
Ами Калина след годинката започна да повтаря някои думи,към 1.6 г. знаеше вече доста,а сега - говори с цели изречения.И то много говори.Което ме навежда на мисълта че като проговори съвсем няма да ме оставя на мира  Grinning
Е нали прави цели изречения. Това не значи ли че е проговорила?  newsm78

# 29
  • Мнения: 489
 Ние бяхме на 1г и 6м, когато запо4на да сглобява думи4ки в изре4ения.  Все още има какво да се желае, но ентусиазма ни е голям и с всеки изминал ден става все по- добър:)

Общи условия

Активация на акаунт