Френски мадами - пак 3?

  • 20 687
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 847

Сеа-фр ,аз не си спомням да съм имала такива проблеми .... ooooh! newsm78
Даже нямах никакви ...Ти не си ли преведе акта във Фр-я??Или пък от бг посолството в Париж не ти ли го преведоха?
Доколкото си спомням ние имахме само превод от превода4 ,после с него в кметството в служба Естграон и така си извадихме бг акт за раждане  и от там и паспорт...можеи да бъркам ,но мисля 4е така беше...трябва да проверя... Thinking
Ами не, не го преведох в Париж и май ще съжалявам сега   Sad ! В наща община ни искат превод с легализация на документа. Сега ще ходим в София с адвокат че да се разправяме   #Cussing out !
Sea-fr,  а защо в консулския отдел? За заверката на превода ли не искат да признаят кръщелното? Аз извадих и на двамата български ЕГН-та в общината - малко дълго и трудно беше, запъваха се преводачите, искаха разни апостили, но в крайна сметка ги убедихме.


В консулския отдел във Външно министерство-шева му не искал да го подпише иначе всичко си има марки, печати.....уффф  ooooh!не знам как може с един да не се заяждад, а с  друг да минава-  пълна лудинца   #Crazy !
Леле,наистина пълна лудница...
Ами защо не го дадеш на превода4еска фирма -те ги носят  за легализация и минава вси4ко по принцип бз проблем ,така няма да се ядосваш с идиоти...

# 256
  • Мнения: 2 907
Наминавам със скорост да поздравя само, че днес използвах пролетното време и направих дълга разходка с детето, та сега съм смазана и май тази вечер ще си легна рано-рано. Тук е вече толкова топло, трябва да започна да спортувам, тъй като скоро ще започнат да висят меса от мен, а през лятото не става да ходя облечена с широк кожух.

щрумпфет, с това отговарям на въпроса ти, че не съм излетяла за Нант, ами се възползвам от прекрасното време навън. Но вече имам няколко идеи за евентуална среща с теб.

чумби, позволих си да разгледам снимките ви. Изобщо, ама изобщо не си те представях така. Приятно изненадана съм  Wink А за сънищата - аз само и единствено кошмари сънувам, снощи пак се будих няколко пъти от ужаси  Confused

клео, искам снимков материал от уикенда, да знаеш  Grinning


Хубав ве пожелавам на всички.

# 257
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Ихааа, вече е уикенд! Днес толкова работа ми се събра, че сега съм с очи като на заек с миксоматоза, ама пак сядам пред компютъра (тъй де, един порок да ми остане, че нито пуша, рядко пия и още по-рядко ходя по мъже  Laughing).

Както гледам в Нант се лее ром и смучат пури  Laughing, едно (или повече) мохито как добре би ми дошло сега...
Щрумфет и Клео - весело изкарване тази нощ!
И браво на Матео! Ще трябва да стягам Камбанката, че явно съвсем е изостанала с материала  Simple Smile.
Абе мацки, вие ще ме разбиете - кога ви остава време и на фитенс да ходите? Аз толкова неща се опитвам да свърша, че ако може дните да са по 36 часа (защото ми трябват моите 8 часа beauty sleep) хич няма да се оплаквам. То затова си и ходя нацелулитена отвсякъде, де  Laughing.

Мистик, блазе ви за пролетното време - при нас днес цял ден валя... и така го дават и за уикенда. Много буууууу!

Sea-fr, за съжаление не мога да ти помогна с информация, тъй като не съм вадила български паспорт на малката. Освен д ато сискам палци да се оправите, друго не мога да направя. Но палци стискам здраво.

Аня, в неделя ще ходим до ИКЕА (ние пък за гардероб), ако искаш мога да проверя за такива фотьойли на място. Ти имаш предвид нещо като разгъваемо канапе, ама с място за спане за един човек ли?. Ако видя, ще му запиша името и цената и ще те държа в течение.

Мариякара, вярно че нещо са много дейни във версайската префектура. Ще ги преборим за книжките май Simple Smile.  А ти къде ще ходиш на работа от есента? Някъде пак около ваше село ли?

И тъй като май нещо не ми се спи: ще преведа рецептата за Оссо Буко, която е дала Клео за Маркрит.

Продукти:
за месото - 6 телешки джолана, малко брашно, сол, черен пипер, около 100 мл олио
за соса - 200г моркови, 200 г лук, 2 скилидки чесън, 1 стрък целина, 500г домати (или една консерва), кората на един портокал, кората на един лимон, 250 мл бяло вино, 100 мл бульон (или 2 кубчета сух бульон, разтворено в 100 мл вода), 6 кафени лъжички нарязан магданоз.

Приготвяне:
В тенджерата се загрява олиото. Тенджерата би трябвало да е достатъчно широка, за да може да поеме цялото месо наведнъж. Брашното се подправя със солта и черния пипер и ж него се овалва месото. Джоланите се запържват до зачервяване в загрятото олио от всички страни. Изважда се и се оставя настрани.
Лукът, морковите, чесънът и целината се нарязват на дребно и се запържват за около 10 мин в олиото, в което сме приготвили месото. Междувременно доматите се потапят за 20 сек в гореща вода, обелват се и се нарязвант на четвъртини. Добавят се към лука и морковите и се оствят на огъня около 5 минути. (Ако се ползват домати от консерва, тези 5 минути се прескачат и се минава на следващия етап). Добавя се виното, портокаловата и лимонената кори, бульонът, сол и черен пипер, разбърква се и се оставя на огъня за около 5 минути. Месото се връща в тенджерата, оставя се да заври и след това се оставя да къкри на тих огън поне за един час. Когато месото е готово (опитва се с вилица), ястието се поръсва с нарязания магданоз.
Сервира се с ориз или варени картофи.

Пуристите да ме извиняват, ама не съм превеждала дословно, преразказах малко (ама без да прескачам каквото и да било), ама нали не съм професионален преводач  Laughing.
Ако някой дн ме хване музата, ще попреведа някоя и друга рецепта.

Между другото, Клео, този сайт с рецепти не го знаех. Аз съм фен на мармитона, сайта на кюизин ТВ, на няколко руски (от форума) и на сайта на фуд ТВ. И питая тайна страст към един английски шеф (Джейми Оливер). Имам късмет, че и мъж ми го харесва, иначе досега да е обявил нова стогодишна война  Laughing.
В тоя ход на мисли, днес разправях на колегата ми (колумбиец и латино мачо в пълната си прелест) за битките на Наполеон, ама това за друг път, че пак се отплеснах  Laughing
Лека от мен, или както казва една приятелка - "лекар с нож и приятни таласъмища"  Laughing

# 258
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Пак съм аз, ама за нещо забавно се сетих.
Сутринта гледам Телематен и знаете ли какво научих? че във Франция, според закон от незнам си кой брюмер 1790 и някоя си година и който не е отменен досега, всяка жена, желаеща да носи панталон, трябва да се яви в префектурата, за да й се издаде разрешително.  Laughing
Я си признавайте бързо, кои са нарушителки!
Аз съм!  Laughing

# 259
  • Мнения: 1 194
 Joy Joy JoyОх, ще ме умориш! Тъкмо ти се възхищавах какви дълги постинги пишеш, ама на всичко отгоре и смешни. Аз ще ходя в Префектурата скоро, ще изискам официално разрешение, то и нито една фуста нямам Sunglasses

sea-fr, съжалявам за вашите премеждия. Дано адвоката успее да ги вразуми! PeaceАз лично преведох и легализирах тук в Посолството, после го изпратих по ДНЛ на една приятелка с пълномощно и тя ми извади акта на малката, всичкото това чудо за три дни.

# 260
  • Мнения: 847
Ротца ,много ме развесели с този закон .... Joy Joy Joy...
А за рома има време -до дове4ера ,сега се подготвям психи4ески и физи4ески ...4е женско парти не е шега работа... Laughing
Само дето това време хи4 го няма ,Мистик завиждам ти благородно за топлото време .. Peace
И 4акам с нетърпение да ме изненадаш с идеята за срещата..
Ротца,за гърнето и Матео ,днес милия ми каза малко късно и  -ве4е се беше изакал  в пампа,но нищо важното е 4е се усеща...само трябва да разбере 4е и за пипи е същото гърне ,но мисля 4е вси4ко с времето си ,аз изобщо не смятам да го насилвам и мисля 4е вси4ко ще си дойде по естествен на4ин...не съм видяла 10год. дете с памперс..
Хайде лек уикенд от мен !  bouquet Hug

# 261
  • Мнения: 847
Хелоу ,къде сте мами мадами???Как изкарахте по4ивните дни?? Wink
Ние с Клео се забавлявахме страхотно ...първо ресто ,после един страхотен бар ,после дисотека...абе шоу имаше ....Днес по на едно кафенце обсъдихме бъдещите излизания... Mr. Green Laughing
Клео,мила,-многоо  мерсаж за ве4ерта!!!  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes

# 262
  • Мнения: 1 909
салют, ле нана!
Аз ли съм най-ранобудната и работната, трябва да се засрамя май
Тук целия уикенд беше мрачно, дъждовно и ветровито, опитахме се да направим малка обиколка с кола, но бейби така се разрева,  че се наложи бързо да се приберем.
Мама Щрумф, бебка хич не е толкова кротка колкото изглежда на снимките на планината - там явно й беше безинтересно карането на ски. 
Щрумфет, този ник резултат от купонясването с Клео ли е? Я разкажете подробности, много лаконичен отчет нещо  Naughty

Роца, Клео, тази рецепта  за Осо Буко изглежда  интересна, почти се вдъхнових да я пробвам, но тези 6 джолана  ми се виждат много  Rolling Eyes

Ей, Мистик, да не искаш да кажеш че си си ме представяла като персонаж от твоите кошмари Wink

Аня, измислихте ли вариант за по-голямо жилище?

Мариякара, Мишенце, как сте!

А днес провансалското слънце пече, почти като за плаж - слънчева седмица на всички!  Nature Sunny




# 263
  • Мнения: 545
Бонджорноооооо мами, френски мадами!

Да, както го е казала бившата щрумфа и нова черна мамба, изкарахме си много готино...Но това не ме учудва въобще...Като се има предвид, че бяхме 4 майки на малки деца и една вероятно бъдеща майка, и че бяхме жадни за свободна нощ по женски, нормално е, че беше толкова яко...И така на 24 февруари 2007 в ливанския ресторант Le Youna в Нант се създаде секретна женска организация под името Les Folles Coccinnelles Nantaises (FCN)..Да не се бърка с футболния клуб на Нант, особено в този момент са слаба ракия чувам.. Laughing В чест на новата организация пяхме дружно Fous ta cagoule със синя перука, която летеше от глава на глава  Mr. Green Mr. Green

След добро хапване на ливански специалитети, с изключение на десерта  Sick, продължихме на коктейлно парти в "Church Hill".. едно кафе доста branché на Нант.. И след това трябваше всичката тази насъбрана положителна енергия да се превърне в танци..Просто нямаше начин!! И след 2 часа сутринта се разписахме на пистата на Le Castell с луди чупки и стъпки...  Mr. Green Joy

Е, не посрещнахме изгрева, в 5 часа всичко беше приключило..но може би и по-добре, така се оттървахме от пиците  Laughing Mr. Green

Хайде, дано да сте се зарибили и да дойдете следващия път au pays du Muscadet!  Wink

P.S. чумби, каква точно да е тая фльонга?  Grinning И моята беба не е от най-окосмените по главата, но лека полека започва дори и да се къдри  Laughing Party

Роца, мерси за превода...нямах време от скитосване     bouquet
Мистик, за снимките, работи се по въпроса.. Wink

Отивам да си забирам бебата от ясла! лека вечер на всички!

Клео (fcn1)     bouquet

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 22:21 от cleoven

# 264
  • Мнения: 1 909
P.S. чумби, каква точно да е тая фльонга?  Grinning И моята беба не е от най-окосмените по главата, но лека полека започва дори и да се къдри  Laughing Party
Нещо като на бебе Леа на Sea-fr, но с по-голяма и красива панделка като за голяма девойка!

Клео отдавна си тананикам  Fous ta cagoule! Дали не мога да кандидатствам за член-кореспондент на новата организация? Само мога да завиждам благородно че така страхотно сте купонясало Mr. Green

# 265
  • Мнения: 1 194
чумби, благодаря че питаш за нас!  HugАз сега се прибирам от работа, пратих каката и бабата да се разходят, чакам бебо да се сабуди за tetee des retrouvilles! Все едно и също. Днес се уговорихме вече с шефката за лятните ваканции, нали тук предвиждат от пано. Ако не ни мине котка път към 15 юли сме в БГ за три седмици....

Поздрави на Нантките за купонджииския дух!  bouquet Аз такава баба съм станала, не мога да се позная, надали ще издържа на диско... Embarassed

Хайде да ходя да видя какво става в къщи, всичко е с краката нагоре от играчки и други боклуци, мамешки живот, ей... Wink

# 266
  • Мнения: 847
Довър ве4ер от мен...
Появихте се ,беше ми станало ве4е ску4но само аз да си пиша в темата...
Та както разбрахте от скъпата Клео ,ние си изкарахме страхотно ,ама аз май писах в темата ,леко лакони4но...
Шумби ,да смяната на Ника е резултат от приемането ми в групата на калинките... Laughing
Пък и така по лесно да не ни бъркате с Мама Щрумф,тя ,къде ли за4езна пак???
Ох днес ,тук ту вали ,ту пе4е ,абе шантаво време...
Аз се отдадох на надписване на карти4ки за Баба Марта и създаването им, след обяд си посях две -три цветенца в едно съндъ4е,да сменим малко пейзажа ... Laughing
Хайде лека ве4ер на вси4ки.  bouquet

# 267
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тук съм ве4е  Flutter
Оказа се 4е компа ни е лепнал някакъв вирус, та ни се наложи лека преинсталация  Crazy Пак леко ни се размина.

4естито на Лудите Калинки  Crazy Все такива весели неща да ни разказвате  Grinning

# 268
  • Мнения: 545
за чумби:

Ние много обичаме шапките с моята Йойо..ето други алтернативи, които са mi-chapeau mi-bandeau..

# 269
  • Мнения: 1 909
Клео, гран мерси Hug
Много са сладки тези "забрадки"! Ще трябва да пробвам как й отиват на бейби и дали ще ги задържи на главата си
И ние сме много по шапките  и имаме доста голяма колекция, ама аз мисля как да я разкрасявам за в къщи за рождения й ден - това ми е проблема Grinning

Общи условия

Активация на акаунт