Сполучливи имитации на маркови парфюми - 46

  • 41 148
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 260
Емилия....
Да смяташ, че щом е "оригинал" с едно фъш и трае дни, е заблуда. И там е пълно с тоалетни води с нисък процент, както и парфюмни води, които след час ги няма Simple Smile
Да поръчаш онлайн е толкова лесно, колкото да напишеш това мнение тук. Винаги може роднина, колега и приятел да ти помогне или поръча от твое име.
Баркодовете съвсем нямат толкова категорично значение, колкото им отдаваш.
Физически магазин за "оригинали" има, убеден съм, във всеки град над 10 Хил жители - все имаш път до някой🙂

# 61
  • Мнения: 18 564
В Парфимо, Венера Козметикс, Елинор и Нотино са си оригинални парфюми.
Изобщо не се съмнявам аз.
Не съм на ти с тези кодове, никога не съм ги гледала. Какво като е бг кодът?
Преспокойно си поръчвай от някой от тези сайтове.
Пък ако толкова не вярваш бий път до близък голям град-кеф ти Бютизон, кеф ти Дъглас по моловете. Летищата също. Ти ако не пътуваш често, поръчваш на някой близък.
Не знам защо имаш чак такива притеснения.
Поръчвам от години и съм нямала проблем от нито един от тези сайтове.
Дори и в местните козметики при нас(а сме град от селски тип), най-харесваните и масови аромати си ги има, че даже има и разнообразие в асортимента.
То си личи когато не е оригинал.
Не мисля, че има за какво да се чудиш толкова.
В темите за парфюмите тук доста от момичетата имат голям опит, довери им се.

# 62
  • София
  • Мнения: 488
Поръчвала съм най-много от Parfimo и Notino и нямам никакви притеснения. Много зависи от самите аромати. Имам и силни и трайни, но и слаби и свежи, които по-бързо се скриват, но си подновявам.
   И днес сутринта с 2 фъс на врата и 2 в косата цял ден се наслаждавах на L'interdit Rouge - Refan. Много ми харесва. Една нова любов ще е. По-свеж го усещам с този джинджифил, отколкото класическия с крушата. На моменти ми се струва и на мен, че мирише на гроздов сок или по-скоро на сироп, току-що сварен и готов за консервиране. Има и сладост и свежест и хубавото е, че не усещам пачулито, защото при мен то изпъква много в повечето парфюми.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 02:34 от Emsi696

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 422
Бач кодовете са много относителни, защото и парфюмите от “фалирали” парфюмерии излизат като легитимни в страници за проверка на такива кодове. А и за първи път чувам бач код да дава сведение за държавата на производство, поне в checkfresh, който използвам, такова нещо няма. Винаги на кутиите и по стикерите си е изписано къде е произведен парфюмът.
Чужбинските сайтове с превозвачи според мен си струват главно за по-труднодостъпни нишови и инди парфюми. За дизайнерските има повече от добро разнообразие на родна земя и на добри цени.
Пазарувам от и следя основно Нотино, Делириум, Parfium, Елинор, Парфюми шоп, Парфимо, Мейкъп. Във Фейсбук групите също се продават, правят се партии и т.н.
Има много опции, което е хем добре за парфюмната мания, хем зле за джоба. Grinning

# 64
  • Мнения: 6 008
Предложете есенен парфюм, който да не е сладък. Обичам флорални, пудрени, но май все хвалените тук са шербети 🤓

Pure Musk на Narciso Rodriguez в имитация на Заг. На мен ми мирише на цветя, малко мед и мускус.
Bottega Veneta на Заг. Пачули и аромат на нова кожена чанта. Но в никакъв случай не се поръчва на сляпо.

# 65
  • Мнения: 4 071
Само като чуя "баркод" и пакетиран в БГ и ми прилошава. Няма такава глупост. Не мога да разбера кой, защо и къде ви лъже "на село" да ги гледате тези неща ама залитате по някакви тотални глупости. То затова всички ментета в ОЛХ са с по 20 лепенки с баркодове, холограми и Duty Free надписи. Явно това се котира, сред нищо не разбиращите хора. Като сложат и някаква средна цена веднага минава за "оригинал" ама краден, ама изгоден защото е отписан, брак и тн. Ядосвам им се на тези измамници, но и хората които купуват са виновни до някъде. Не може да имаш телефон с интернет (често доста скъп, я iPhone, я някой друг флагман) и да не отделиш 2 минути да видиш какви са цените на парфюма, който примерно си харесал, а скачаш веднага щото пише последна бройка, ликвидация и юруш че ще свърши. После се реве как бил менте и всичко навсякъде е менте и съсипаха я тази държава.
Мненията по-горе описват най-добрите сайтове на пазара, плюс факта че във всеки мол има Дъглас и Бюти Зоун и там вече ментета няма, но и цените са космически. Не са като на менте 100 мл за 50-60 лева.
Много от хората, които не разбират от парфюми си мислят че ако даден аромат не е траен то задължително е фалшив. Ами не, не е задължително. Както са написали по-горе зависи каква е концентрацията на самия парфюм и вашата кожа как го излъчва или "заглушава". Аз имам парфюми, които харесвам, но химията на кожата ми отказва да "излъчва" и стоят тихи и приглушени, а трайност не повече от 2 часа. Просто така е устроен самият парфюм и това не го прави фалшив. Защо тук е темата масово се коментира и купува Том Форд? Защото имитациите му са в пъти по трайни от оригиналите. Да, оригинал на Том Форд е към 600 лева и трае точно "5 минути" и просто не си заслужава инвестицията за тази ниска трайност.
Така че много ви моля без: баркодове от БГ, холо лепенки и "парфюма не ми мирише 6 дни с едно пръскане" твърдения.
Пазарувате от доверените сайтове или директно от мола. Като не ви харесват цените там, купувате наливни или капсуловани имитации. Да, цените им се вдигнаха много, но щом все още се купуват значи пак е по-изгодно (за мен не е окей това със сегашните цени, защото помня едно време за какви жълти стотинки се продаваше Рефан, не са станали сега изведнъж суровините с екстра високо качество, нито по-добри, напротив, но който не му харесва да не купува (като мен)).

# 66
  • Мнения: 1 400
Аз не се "разбрах" с Прасковата, и въобще на Том Форд парфюмите не са моите.  Имам мостра на Intense cafe и онзи ден го разносвах, но бира не усетих, на мен ми напомняше на локум, но в никакъв случай неприятно, просто не е моят аромат.

# 67
  • Мнения: 2 840
Щом не ти харесва има тема за размени пусни го там.

# 68
  • Мнения: 18 564
Ох, любима ми е темата за трайността.
Тоя въпрос много го обичам.
Аз продавам парфюми (макар и аналогови).
Е познайте, какво ме питат първо всички?
 "Траен ли е"?. Направо ми писна от тоя въпрос.
Направих специално видео за да обясня на хората за парфюмите и, че трайността е много относително нещо и зависи от куп неща.
Едно е цветен или акватичен, летен, цитрусов аромат, друго е ориенталската тежка артилерия. Това най-напред.
После зависи от състав, от кожа, от нотки(някои са по-излъчващи от други и по - доминиращи), от концентрация на парфюмната есенция, дали е ЕдП или ЕдТ, от много неща.
Мен пък трайността вече толкова не ми е важна. Обичам да си подновявам и да си се пръскам и през 2 часа ако трябва.
Особено ако парфюма ми е любим.
Като почнат с тая трайност...
Някои имам чувството, че си мислят, че щом са дали 100,200, лв за парфюм трябва да им мирише по два дни.
Иначе не е оригинал. Това е пълна заблуда.
Ами, това може да го каже само човек, който не разбира от аромати изобщо.
Единственият ми парфюм, който е откарвал толкова часове по 24 часа и повече е Alien.
Лейди Милион примерно при мен го няма  за около 2 часа. При това 100%оригинал.
Да не говорим, че има аналози, които са по-трайни от оригиналите.
Така, че това е толкова относително.
Траен, не траен, пръскам си го с кеф.
Най-важното е да ми харесва като аромат.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 08:20 от Caroline_Bingley

# 69
  • Варна
  • Мнения: 494
Скрит текст:
Ох, любима ми е темата за трайността.
Тоя въпрос много го обичам.
Аз продавам парфюми (макар и аналогови).
Е познайте, какво ме питат първо всички?
 "Траен ли е"?. Направо ми писна от тоя въпрос.
Направих специално видео за да обясня на хората за парфюмите и, че трайността е много относително нещо и зависи от куп неща.
Едно е цветен или акватичен, летен, цитрусов аромат, друго е ориенталската тежка артилерия. Това най-напред.
После зависи от състав, от кожа, от нотки(някои са по-излъчващи от други и по - доминиращи), от концентрация на парфюмната есенция, дали е ЕдП или ЕдТ, от много неща.
Мен пък трайността вече толкова не ми е важна. Обичам да си подновявам и да си се пръскам и през 2 часа ако трябва.
Особено ако парфюма ми е любим.
Като почнат с тая трайност...
Някои имам чувството, че си мислят, че щом са дали 100,200, лв за парфюм трябва да им мирише по два дни.
Иначе не е оригинал. Това е пълна заблуда.
Ами, това може да го каже само човек, който не разбира от аромати изобщо.
Единственият ми парфюм, който е откарвал толкова часове по 24 часа и повече е Alien.
Лейди Милион примерно при мен го няма  за около 2 часа. При това 100%оригинал.
Да не говорим, че има аналози, които са по-трайни от оригиналите.
Така, че това е толкова относително.
Траен, не траен, пръскам си го с кеф.
Най-важното е да ми харесва като аромат.
Абсолютно съм на същото мнение - един аромат трябва да ми харесва и въобще не ми пречи, че през деня 3,4,5 пъти ще подновявам. А и трайността зависи от толкова много фактори, че отделна тема може да се отвори по въпроса. Ако искат трайност, да се напръскват по 10 пъти върху дреха и да сядат и не мърдат в помещение при температура около 20 градуса. Тогава ще изкарат 10+ часа.
Но и напълно ги разбирам тези въпроси, т.к. и аз, когато имах 1-2 парфюма само, и аз се ръководих от основния критерий ТРАЙНОСТ.
Много хора също и нанасят абсолютно погрешно парфюмите - разтъркват китки, впръскват във въздуха и минават през облака или докато впръскват, ръкомахат като регулировчици и кукумявки и половината съдържание остава някъде из въздуха. Отделно си държат парфюма с месеци в банята или на някой шкаф в стая, огрят от слънцето и после "ооооо, тоя менташки парфюм се е окотил, нема го купувам вече". Всеки парфюм вече трябва да се продава и с инструкции за експлоатация и съхранение Laughing
Пък и аз колко скъпи оригинали съм си впръсквал за тест и ги сравнявам с мои аналози, и досега не съм попадал на по-добре представящ се оригинал. Последните бяха Paco Rabanne 1mln Elixir и JPG Scandal и аналозите на Рефан буквално ги отвяха като трайност и наистина са много сполучливо пресъздадени.

# 70
  • Мнения: 1 879
Chocolat_ ,как така нямат Ванилията Фатал на Том Форд?
Ама аз специално за нея се каня да отида да я душна ,че и да си я купя. Барабар с Ebene Fume/Tom Ford и на него му хвърлих очо.
Значи утре газ към Мартинез след работа. Не може то така! Аз последните дни ,че и седмици за това си мечтая. Да душна Фаталето и да си го взема. Тези хора сърца нямат. 😁😔
Ами в сайта? Там няма ли да имат нещичко ей така за такива Томфомани като мен? Утре заминавам за Мартинез. После ще споделям дали са ми попарили мечтите. 😔

Моля за мнение за Ебен фюм Мартинез като тествате .
За мен това е най-добрият Том Форд от последните им творения и Дани се направи добра реплика на него .

# 71
  • Мнения: 5 300
Ами на мен например не ми е удобно да разнасям шишета парфюми в дамската чанта, за да подновявам през 2 часа, особено, ако е 100 мл шишето, абсурд. Та разбирам защо хората търсят най-напред трайност, но аз съм се примирила, че почти няма парфюм, който да трае 8+ часа, освен арабските ми, тях понякога и след баня ги усещам.

# 72
  • Мнения: 2 369
Здравейте. Има ли читава имитация на https://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Poudree-36679.html или някакъв подобен?
Благодаря.

# 73
  • Мнения: 11 412
От къде във Варна да взема This is Her и доближава ли се към оригинала, траен ли е? До сега съм ползвала само оригинал.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Аз вчера стоях на температурата малко по-ниска от 20°,признавам,че издържа доста Black Opium,също така сложих по 3 фъс на всяка ръка.На китките и в лакътната сгъвка обичам да слагам парфюм.Ще пръскам повечко.

Да,лятото се потя неистово,направо си е разхищение на парфюм да слагам скъп аромат.Учудващо обаче, Императрицата се задържа при мен лятото и Мон Гарлен.
В хладното Императрицата отказва да се развива/кожата ми не я излъчва.

Трайността е много относително понятие,да.
Вероятно на дреха/шал повече би се задържал любим аромат.

Общи условия

Активация на акаунт