Банята - тема 42

  • 34 465
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 6 290
Здравейте,
Имам нужда от мнение от по-разбиращите. Blush

Харесах подобни, серията е Bolt на Cersanit, но виждам че са много големи - 60х120. Банята ни е около 4.8 кв.м. Чудя се големите плочки дали са подходящи за такава квадратура. И въобще дали големите плочки смаляват визуално помещението или напротив, би изглеждало по-просторно. Мисля си, че по-скоро е второто. Имат ли и някакъв друг минус? Ето ги Bolt. Мисля, че като изключим размера са почти същите като на снимката от интернет, но разбира се ще трябва да ги видя и на живо:
Скрит текст:
Стените с какви размери са, а не подът? Плочките нали на стените ще бъдат? Ако стената не може да побере две цели плочки поне или една цяла на ширина, не е добро решение, но в противен случай не пречи. Ето баня с Вашите размери с плочи 1,20*0,6 см. Ще се лепи на 2,60 м височина. Не е довършена, може би към края на седмицата ще мога да покаже поне залепените изцяло плочки.

Баня с големи плочи и малко фуги по-лесно се поддържа.

Моля не цитирайте снимките.

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 21:36 от drago_2008

# 301
  • Мнения: 6 034
Благодаря за снимките. Blush Друго е да видиш реално поставени плочки. Изглежда страхотно работата ви.
Нашият таван също е 260 см., но сме с гипсокартон и реално до гипсокартона височината е 250 см. Банята ни е с такива размери, извинявам се за простичко направената схема с Paint. Grinning Ще могат да се наредят 4 реда на височина, а по ширината на едната стена плоча и малко повече от половина, на другата стена 2 плочи. Стената с мивката ще е с шестоъгълни плочки.
Това за фугите и аз си го помислих, защото в сегашната ни баня която е почти изцяло бяла, фугите са ми основен проблем и сега искам да има колкото може по-малко фуги.
Скрит текст:

# 302
  • Мнения: 2 310
Моля за помощ.
С какво най-добре може да се съчетаят долния ред плочки (май е тюркоаз цвета). Горните не знам дали не са прекалено шарени, въпреки че също ми харесват.

# 303
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Аз с малко по-различен въпрос ида.
Как преживявате времето на ремонта, къде се подвизавате, докато банята (при нас е баня с тоалетна) е неизползваема? Крайно време ни е да ремонтираме баня и кухня, но ни се струва невъзможно за живеене, докато се случва.

# 304
  • Мнения: 4 305
Много трудно и с много нерви.
При нас мина ремонт  на банята.Уж трябваше за месец,през който сме в България,да свърши.После се оказа,че майсторите почивали седмица след Коледа и седмица след Нова година.Върнахме се,а реконта продължи до вчера.Не ги понасях вече.
Освен всичко,ми загубиха за седмица и едната котка.
Сега,по Великден,е ред на кухнята😠

# 305
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Гита Ог, под наем. В аирбнб се намират места за по месец, като може да пробвате и да спазарите по-ниска цена Wink

Шарените плочки са много хубави. Бих сложила от тях на ъгъл в душ прпстраннството, а отстрани нещо светличко. Тюркоазените може да са за акцент при структура за вграждане, например. Иначе, могат да се съчетаят с всеки цвят от шарените, но би било добре да е нещо светличко.

# 306
  • Мнения: 2 310
Hala, нямаме тоалетна в банята, с две отделни помещения сме. Имаш предвид шарените от долу до горе ли?
Гита, ние ще сме в същия филм, идея си нямам какво ще правим и с 2 деца.

# 307
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
hala_penka, мъжът ми беше гледал в airbnb, но нищо не изрови. Утежняващото за под наем е кучът. Ще го мислим още как точно ще стане, за сега по-важното е да намерим майстори. Месец ми се струва прекалено оптимистично за ремонт на баня и кухня.
Frozenn, ние сме 5 човека и 1 куче.

# 308
  • Мнения: 6 290
Моля за помощ.
С какво най-добре може да се съчетаят долния ред плочки (май е тюркоаз цвета). Горните не знам дали не са прекалено шарени, въпреки че също ми харесват.
Скрит текст:
С нещо друго от серията, защото дори да намерите плочка с тези размери, може да се окаже,че се разминава с милеметър и да избягат фугите в банята и по вертикала и по хоризонтала. Иначе едноцветна плочка в цвят, от който и да е от използваните в шарените плочки ще стои добре. Кремаво ще открои и стена в душ зоната с шарени плочки и тъмните.


Nare, ето няколко идеи за подредба на плочките 60х120 см при вашите размери.

Последна редакция: сб, 21 яну 2023, 21:55 от drago_2008

# 309
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
Hala, нямаме тоалетна в банята, с две отделни помещения сме. Имаш предвид шарените от долу до горе ли?
Гита, ние ще сме в същия филм, идея си нямам какво ще правим и с 2 деца.
Да, това имам предвид. Само давам идея, не знам какъв е проектът и разпределението. С тъмните плочки ще изглежда по-малка банята според мен. Ако водата е варовита, вероятно ще личат повече петна по тях. Но това е само моето мнение.

Относно наема, ние се изнесохме с все котката за месец и нещо. Няма как да е като вкъщи, но се преживява.

# 310
  • Мнения: 2 310
Опитах се да направя нещо с пейнт, макар да не е много добре. Снощи си мислех за някакво бежово, макар да ми е скучно, или цвят кафе, което да подхожда на шарените, а тюркоаза да го сложа зад мивката евентуално или на дългата стена до душа, обаче се притеснявам да не стане тъмно.

# 311
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 410
А подът какъв ще бъде?
При това разпределение, аз вероятно бих направила стената при душа и дългата донея с цветни. Зад мивката тюркоаз (щом държите на него), но ако не е повече от 2 плочки в ширина. Останалото в бежаво или кремаво. В долния десен ъгъл се вижда бежавееща плочка, може нещо по-светличко от нея, ако има от серията.

Аз също не харесвам бежаво, но си харесах цветни плочки и бежавото беше това, което им пасна.

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 15:12 от hala_penka

# 312
  • Мнения: 2 310
Пода искаме да е гранитогрес имитация на ламинат, вероятно тъмно дървесно.

# 313
  • Мнения: 6 284
Ако планирате да слагате точков сифон, а не линеен, с този гранитогрес имитация на ламинат не могат да се правят добри наклони. Имайте го предвид

# 314
  • Мнения: 2 310
Мисля под душа да е линеен, а в другата част, която няма да се мокри ежедневно, да е точков.
А дали е добре линейният да е с дължина колкото плочката?
Сякаш се спрях на тази цветова комбинация. Някой има ли опит с плочките на Gorenje, хубави ли са?

Последна редакция: нд, 22 яну 2023, 11:37 от Frozenn

Общи условия

Активация на акаунт