Банята - тема 42

  • 34 887
  • 736
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 931
Здравейте отново, успях да прочета цялата тема и ми изникнаха няколко въпроса. В душ зоната ще слагаме параван (не искаме душ кабина). Ширината е 130см. Чудим се дали да е статичен 70/80см или цял с панти (две врати или хармоника). Ако е статичен, душа трябва да е срещу или до паравана за да не пръска към сухата част? Паравана може ли да се монтира директно на пода, без да има праг 10см?
Какви мебели за баня и смесители ще ми препоръчате? Марка, среден клас примерно.
Също и плочки, на коя марка са качествени? Нещо среден клас.
Горе-долу е това за момента, благодаря.
Нещо такова ще е разпределението. Мивката, тоалетната и вратата ще са по-малки, просто в това приложение не могат да им се променят размерите.

# 436
  • Мнения: 200
Чувала съм, че аксесоарите на Капитан са добри, залепват се добре.

# 437
  • София
  • Мнения: 44 403
Здравейте отново, успях да прочета цялата тема и ми изникнаха няколко въпроса. В душ зоната ще слагаме параван (не искаме душ кабина). Ширината е 130см. Чудим се дали да е статичен 70/80см или цял с панти (две врати или хармоника). Ако е статичен, душа трябва да е срещу или до паравана за да не пръска към сухата част? Паравана може ли да се монтира директно на пода, без да има праг 10см?
Какви мебели за баня и смесители ще ми препоръчате? Марка, среден клас примерно.
Също и плочки, на коя марка са качествени? Нещо среден клас.
Горе-долу е това за момента, благодаря.
Нещо такова ще е разпределението. Мивката, тоалетната и вратата ще са по-малки, просто в това приложение не могат да им се променят размерите.

Колко да са по-малки тоалетната и мивката, дай размери, особено тоалетната надали ще е мн по-малка от това.... Разместване на разположениеето? Плъзгаща врата за помещението? Така малко не знам дали миещият се на мивката няма да се удря в параван.

# 438
  • Мнения: 404
Здравейте,на всички тоалетни седалки еднакво ли е разстоянието между болтовете за захват към тоалетната чиния?Или трябва да премеря разстоянието между отворите на тоалетната чиния и да търся дъска точно с такова?

# 439
  • Мнения: 42 141
Здравейте,на всички тоалетни седалки еднакво ли е разстоянието между болтовете за захват към тоалетната чиния?Или трябва да премеря разстоянието между отворите на тоалетната чиния и да търся дъска точно с такова?

При всички случаи бих премерила. И не само разстоянието между болтовете, защото има риск дъската да стърчи много пред ръба на чинията или (по-лошо) да не стига до този ръб, или да стои като шапка с периферия отстрани.

# 440
  • Мнения: 404
Благодаря,ще взема размерите значи и така ще търся!

# 441
  • Мнения: 6 382
Повечето чинии си имат модел и им пасва точно определена седалка! Нарисувайте си шаблон или намерете името на керамиката, за да си поръчате капак точно за нея, стига да е от масовите марки на пазара.

# 442
  • Мнения: 122
Здравейте! Моля за вашето мнение за лентов сифон за монтаж на стена. Сифонът не е на пода, а ниско на една от стените, как го обясних. Ще се опитам да кача картинка. Майсторът ме убеждава, че било красиво, мен нещо ме съмнява. Ако се запуши например...
Общо взето клоня към нормален подов сифон. И в тази връзка да ми препоръчате добър лентов сифон, с добро съотношение цена/качество?

# 443
  • София
  • Мнения: 44 403
Ако се запуши нормалния например...

# 444
  • Мнения: 122
Ами по вертикално някак ми идва))

# 445
  • София
  • Мнения: 1 748
Здравейте! Моля за вашето мнение за лентов сифон за монтаж на стена. Сифонът не е на пода, а ниско на една от стените, как го обясних. Ще се опитам да кача картинка. Майсторът ме убеждава, че било красиво, мен нещо ме съмнява. Ако се запуши например...
Общо взето клоня към нормален подов сифон. И в тази връзка да ми препоръчате добър лентов сифон, с добро съотношение цена/качество?


Визуално изглежда,че се изтича в стената Но иначе е на пода.Трудно за почистване.

# 446
  • Sofia
  • Мнения: 4 609
Здравейте отново, успях да прочета цялата тема и ми изникнаха няколко въпроса. В душ зоната ще слагаме параван (не искаме душ кабина). Ширината е 130см. Чудим се дали да е статичен 70/80см или цял с панти (две врати или хармоника). Ако е статичен, душа трябва да е срещу или до паравана за да не пръска към сухата част? Паравана може ли да се монтира директно на пода, без да има праг 10см?
Какви мебели за баня и смесители ще ми препоръчате? Марка, среден клас примерно.
Също и плочки, на коя марка са качествени? Нещо среден клас.
Горе-долу е това за момента, благодаря.
Нещо такова ще е разпределението. Мивката, тоалетната и вратата ще са по-малки, просто в това приложение не могат да им се променят размерите.


По разпределението - душът може да е с ширина 80см, и 75см вършат работа, стига да не сте прекалено едри хора. И душ-батерията трябва да е на стената с мивката.
Тоалетната, ако е моноблок, е с дълбочина около 65см. Значи за мивката остават 65-70 см, което е напълно достатъчно, спокойно мивката може да е 60см с шкаф.
За паравана - бих сложила само неподвижна част 60 см. Може да е на крачета 2см от пода, за да изтича вода при аварии или миене на банята, ако сифонът е само един и е в душ-кабината..
Смесители препоръчвам на Идеал Стандарт, мебелите - зависи какъв ви е бюджета, има разнообразие. За плочките важи същото.
Направи си груба сметка за площта на керамиката и пообиколи магазини да си харесаш визия, цената ще ти определи от къде да вземеш.

# 447
  • Мнения: 42 141
душът може да е с ширина 80см, и 75см вършат работа, стига да не сте прекалено едри хора.

Изобщо не е така. 80 см вършат работа, но ако другата страна е поне 100, но 80х80 е ужас. В някои хотели има такива и човек едва успява да се замие в тях. За почивка някак става, ама за перманентно ползване си е мъка.
Е, ако мъжът е 170, а жената по-малко не знам, може и да става...

# 448
  • Мнения: 3 993
В детската баня сме с параван с врати хармоника. Много съм доволна от това си решение. Първо, защото не се наложи втори сифон, но най-вече защото банята изглежда просторна, когато вратите са прибрани, в същото време, когато някой се къпе, всичко остава сухо.

# 449
  • София
  • Мнения: 1 034
В детската баня сме с параван с врати хармоника. Много съм доволна от това си решение. Първо, защото не се наложи втори сифон, но най-вече защото банята изглежда просторна, когато вратите са прибрани, в същото време, когато някой се къпе, всичко остава сухо.
   Здравейте! Може ли снимка на вратата? Плътно ли се затваря? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт