ЮЛЧЕТА красиви, мили, за конкурс са се строили! Гласувайте!

  • 9 619
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 845
Честито на  Дамян на мама coccinella, Кристиян  на мама daniela77 и  Елена на мама MARIAELI. Здрави и послушни дечица да са Hug
Оф, днес сякаш не сме видяли слънце. Голяма разходка му ударихме с Венци, та чак до преди малко. Laughing
Момичета, ще Ви помоля ако някоя от вас има рецепта за оригинална салата, нека да ми напише на лични/говоря такава, която е изпитана-в нета е пълно/ искам да изненадам всички на Бъдни вечер, а и на Коледа се събираме по традиция целия род- искам да блесна с кулинарните си умения cook. Предварително Ви благодаря! smile3525

# 31
  • Мнения: 590
Честити месечинки! НАНы питай моля те за тези лепенки, и братовчедка ми каза че имало, но в аптектите в квартала за пръв път чуваха за такова нещо. Били специални за уши. А за прасковите четох тук във форума, че не са алергизиращи, после ще намеря статията да имате черно на бяло. ДАно този калгел е хубав, пишете после, че не ми се дават пак 18 лв. като свърши тубичката.

# 32
  • Мнения: 129
здравейте и от нас!
И аз не съм разбрала къде точно да гласуваме  newsm80, ама ще се върна на 1 стр. да видя.
За пюренцата - аз ги топля или на водна баня, или в микровълновата, зависи от времето, с което разполагам.
Преди малко се пробвах да й дам каша на Милупа  feeding- ябълка с морков. Като че ли й хареса, ще видим утре пак.
И аз като вас се чудих за гелчетата за зъби - дали да дам 18 лв. или даже 20 лв. ми казаха в една аптека. Но щом като и тези по-евтините стават, май, че ще пробваме тях, като дойдат проблемите свенците, защото до сега само се плюнчи и от време на време мрънка, ама не мога да ръзбера дали е точно от зъбите.
Хайде лека вечер!

# 33
  • Мнения: 166
plamebg и аз давам такава каша, много ни харесва Peace
NAN писах ти на ЛС как гласувам, предполагам, 4е не може да се гласува за себе си.

# 34
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Преди малко излизахме и аз, патката забравих да купя нещо за венците на Алекс, но утре ще купя!
НАН, не е честно така, аз пиша наведнъж и ми правят забележки че е дълго, а ти пишеш 2-3 постинга един след друг за да не ни напраи впечатление Whistling
Нарина, дано не е нищо притеснително и да се оправиш бързо! Praynig
Иси кам, това на Хип не е ли чай за успокояване или нещо подобно- аз съм ги виджала по магазините Rolling Eyes
Жълтък не се ли дава чак към 9-ти месец Thinking, но и сестра ми си спомням че даваше май към 6-тия! Thinking
НАН тез чесалки са толкова ароматизирани ooooh! тази в магазина ми разправя че били с аромат на ванилия- чиста гума Crazy
За гласуването- нека да е започне от сряда, щом утре последно е ден за качване на снимки Peace

# 35
  • Мнения: 751
леле уж писах ама явно нещо не го е публикувало newsm78
та изках да почерпя  party023  cook newsm38
за дъвкалките  ние имаме шарени с вода без вода-нищо!!!освен да пробвам и ароматизирана newsm78 ама щерката смята че е по-забавно да пищи и да ми лази по нервите Crazy

# 36
  • Мнения: 747
Честити месечинки на Дамян, Кристиян и Елена! bouquet
За зъбките, някой пробвал ли е онези гризалки, дето са с теч1ност и се охлаждат преди да се дадат?
За смешните истории, както и за снимките предлагам всеки месец да има класация, или поне периодично. Историите- тук раказани, а на първа стр. да ги има наименовани, напр. Синеочка и гневния памперс; Златен черпак в загоряла тенджера и пр. Ако за съответната категория има няколко номинирани- как да се прави гласуването?- казвайте newsm78 Ако някоя история е пропусната- да казва. И на 1-ва стр.- гласуването Grinning
А, дайте ми една паролка за албумчето Praynig
Много ме е срам, днес 1 час бях на полигона, не мога да разбера как снимка да направя като връзка. За сайт като връзка- знам, за изтипосване на снимка- знам- Попова и Isi kam са ми казали, но това... Сигурно трябва да ползвам 2-те иконки- както за указване на връзка, така и за вмъкване на снимка? За последен път ви досаждам с такъв въпрос Praynig 

# 37
  • Варна
  • Мнения: 485
Здравейте и от нас.

Честито на всички месечинки и месечинковци!

Снощи Емито до 2,00 часа е пищяла пронизително. Как ли не се мъчих да я успокоя, но не и не. Много я мъчат зъбите вече. Засега мажа с калгел, но ако не заспи до 5 мин. болките се връщат пак.
Чесалките не ги признава много-много, но обича да дъвче от тези гумените книжки. Обикновено с тях заспива. Много ми е ученолюбива.
За пюретата не мога да се изкажа компетентно.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 485
prascho, N_A_N, не съм много наясно. Четох, четох и не ми се просветли, но ако искате да направим гласуването явно - един вид като анкета http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4831.0.
Аз само предлагам, а вие сте мозъците.
N_A_N, надявам се, че няма да възприемеш тов амое предложение като недоверие към теб. Просто идеята ми е да стане по-забавно.

# 39
  • Мнения: 1 298
Честито на Дамян,Кристиян и Елена!
Моят бебо също обича да ги дъвче книжките  Joy Целите ги украсява в лиги  Joy

Диди не съм забравила  Wink
Ето черпя за 5-тата ни месечинка :



# 40
  • Мнения: 747
Урааааа! newsm68 newsm44 newsm44 Добри хора ме светнаха как става това, за което питах! Isi kam, благодаря!  bouquet
Емили, радвам се че на вид съм го докарала да изглеждам мозъчна Mr. Green, но уви идеите ми са като стадо без пастир Laughing
Ети, я за салатките тука да казват мамите. 2 реда нали не е проблем за темичката? newsm78
Сещам се за салата от пъдпъдъчи яйца. Сваряваш, обелваш и ги цопваш целички в една забърквация от майонеза, горчица, кисело мляко, подправено с черен пипер, и каквото решиш. Не знам само пъдпъдъчките дали намират сезона подходящ за снасяне newsm78 Mr. Green
А Ренито да каже за някой коктейл без последващ главобол Mr. Green
Лека вечер!  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 193
Честито на малката месечинка ЕЛЕНА Честито и на малките месечковци ДАМЯН и КРИСТИЯН   Hug Да са много здрави и послушни !  newsm51
Не съм влизала няколко дни  Sad, сега ще прочета старата темичка.
Ще се включа само по въпросите които обсъждате сега, така - за салатка кус-кус и рачешки рулца+ кис.крастав.+"забърквацията" на prascho + лук и чесънче( малко).
Пюренцата ги затоплям на водна баня.
За зъбките мажа с "Дентинокс" за сега държи положението, а иначе гризкаме плюшени играчки, те са и любимите чесалки  Mr. Green
Ооо, и Киарчето спинка в спално чувалче без ръкавки. Иначе много се отвива  Twisted Evil
Май стана дългичко, хайде лека и спокойна.  Hug

# 42
  • Мнения: 136
Най-накрая и ние можем да се изфукаме с коледна картичка  Heart Eyes



# 43
  • София
  • Мнения: 688
Здравейте,

За гелчетата на венци: От вчера Яна направо пищи от тези венци - ама наистина пищи, мъчи се да си бръкне в устата с двете ръце и изглежда много нещастна. От дентинокса само й изтръпна езичето (изплези си го и така си стоеше  Heart Eyes), нали има местна упойка в него, а след малко пак се разпищя. Докато този Генгигел я държа спокойна 2-3 часа. Даже три часа не искаше да яде, нещо, което при нас не се случва често. Скъп е, обаче е ефективен и освен това съдържа само някаква хиалуронова ли беше киселина, което самият организъм си произвеждал при болки във венците, за разлика от другите, които съдържат някакви дроги. Но пък ние сме Принцесата и Граховото Зърно, на мама се е метнала  hahaha, и коликите ни бяха ужасни, може другите бебчета по-леко да ги понасят тия зъби.

Чесалки ползваме и с течност, и една на Nubi, обаче едновремешните гумени играчки (от преди 20 години) май най ги дъвче. Тези с течност не ги охлаждам, защото си мисля, че ще й измръзнат ръчичките.

Днес бяхме на ортопед, голям е майтапчия този Драганов, вика "с такова хубаво дупе жените стават с много лош характер  Joy". Каза да я държим много по корем и да й даваме да се набира, за да развива мускулите, необходими за сядането, но да не я слагаме да сяда още, за да не й се изкриви гръбначето. Иначе Яна рева много жално при прегледа, май и тя се научи да ги познава докторите като Митето на jorjito  Confused.

Яна не спи с чувалче, само я загъвам с една дебела пелена и я завивам с одеялце, защото към 2-3 часа се оказва в мойто легло и ще й е топло. С пелената я загъвам, защото така я кърмя и после като я оставя в студеното легло, не се събужда.

Хайде стига толкова, че се унесох, лека нощ.

# 44
  • Мнения: 171
Благодаря ви за поздравите и пожеланията , Дамян иска да ви почерпи , ама с тукашни лакомства, че другите да не натоварват  сървъра   bombs cheers newsm64  Първото май не е от него, ама карай
Честито и на останалите днешни месечинки Елена и Кристиян .

Снощи изкарахме почти безсънна нощ- Дамян се будеше от 12 нататък на всеки час, дори в 3 като го взех в леглото и му предложих гърда, пак не се успокои . Заспа някъде след 5  Sleeping Дано днес да поспим .... Утре сме на консултация, ще видим какво ще ни препоръчат за венците. Щом го приближа към мен гледа да заръфа брадичката ми или носа .

Имаме едни петънца , суха лющеща се кожа , 4 на брой са, от сумати време. На крачетата по едно и на коремчето две. Преди около 2 седмици мазах с Тридерм , но само 4 дни, че  е кортикостероид , двете бях решила че са изчезнали, а другите почти. Но като спрях и пак се появиха  Tired   Педиатърката по телефона се сети , че имаме котка , ама утре ще поискам направление за кожен специалист, за да разберем какво е   Confused

Лека и безревлива.

Общи условия

Активация на акаунт