Агресията в яслата

  • 1 950
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
Цитат на: PrincesaDundesa
Благодаря ти Биг Мама,мисля че обяснението ти звучи доста логично и съвсем вероятно да е така.Направо съм сигурна вече ,че е така.

Радвам се ако съм успяла да помагна  Grinning

# 16
  • Мнения: 891
Цитат на: PrincesaDundesa
Детето ми не е от агресивните.Понякога се е случвало да ухапе ,но само при самозащита.Иначе отстоява играчките със силен вик/бойният рев както го наричам аз/.Но има и други деца съвсем не така добрички People Angel  
Вчера взимам дъщеря ми от градината,започвам да я обличам и виждам на ръчичката и малък белег-веднага познах,че е ухапано и то много тънко,сигурно страшно я е заболяло Sad    
Попитах я и тя ми каза:"Хапа Патин"-Мартин я ухапал.Госпожата се сети,че трябва да ми обясни едва когато я попитах.Ето какво беше нейното обяснение накратко:  
Имало едно дете Мартин,което е много агресивно и постоянно го отделяли настрани за да не хапе децата/явно това става всеки ден-вчера е бил просто нашият ред/,но така той плачел и те го пускали пак при другите Confounded .Сега какво да правя незнам-имам ли права някакви?То излиза ,че се толерират агресивните деца.Подписка ли да направим да го изключат-не знам имам ли право?А се опитвам да си се и представя на мястото на майката,сигурно детето и в къщи е така-притеснява ли се и тя или не и пука/има и такива!/Каккво е мнението ви и имали решение този проблем?  


Абсолютно същата случка е имахме и ние. Обаче дъщеря ми беше ухапана по бузата. Когато отидох да я взема следобед, на бузата имаше огромна подутина, голяма колкото орех и зъбите личаха. Казаха ми, че току що се е случило. До вечерта посиня. Гледката беше ужасяваща. Личеше и 2 месеца.
След този инцидент не я пуснах на ясла 3 месеца.
Майката на въпросното момченце, което я беше ухапало, дойде специално в къщи да ми се извинява.

# 17
  • Мнения: 6 472
В наща детска градина също имаше инциденти с подобно агресивно дете. Много е трудно дасе даде съвет в подобна ситуация. При нас нещата не се свеждаха само до хапане, ами имаше и бутане от пързалката и замеряне с камъни и бой с пръчка и т.н. Госпожите успяваха да реагират сравнително адекватно и в общи линии предотвратяваха конфликтите. Мойта щерка веднъж беше от пострадалите деца (прибрахме си я с рана на главата). Момченцето я беше ударило с камък. И много странно, мойто иначе много кротко същество, му беше разбило носа с юмрук. Аз останах направо потресена и изобщо не знаех как да реагирам - нито е да и се скарам, нито е да я защитавам. В интерес наистината, онова момче повече на я закачаше.
Може би във вашия случай, родителите трябва да повдигнете въпроса пред учителките. Не да отстранят другото дете, а да се опитат да го интегрират, дори и това да означава да му се обръща повече специално внимание. Изолацията не е решение на проблема.

# 18
Пуснах дъщеря си на ясла на 2г и 3 м. Беше миналата година, края на март месец. На 3 ден отивам да я взема и ме посрещат с "Гергана ухапа едно момиче много лошо!" Аз зяпнах Shocked  И като всяка майка реагирам с :"ама тя не хапe!!!". Сестрата доведе момиченцето и ми показа ръката му. Оле Боже!!! Там имаше едно страшно вече черно петно с няколко зъба по него!!! Щях да припадна и ми идеше да се скрия под детската скамейка... А Гери наистина никога не е хапала...  Скарах й се. Попитах я защо хапе а тя каза, че детето (казва се Деница) я ухапало за да й даде някаква кукла... Едва тогава сестрата каза, че ...."ами да, тя Деничка често хапе децата като иска да им вземе играчките.... и ..май досега никой не и беше отвръщал.." Е в такъв случай- казвам- каквото почукало такова се обадило. На следващия ден се засякохме с родителите на Деница, аз говорих с тях, извиних им се, но им казах и че е било в отговор на ухапването на Деница. И понеже Гергана никога не е била хапана преди и тя не е хапала и не знае колко да стисне... е вярно- много беше ухапано горкото.
Нищо не казаха хората- те си познавали детето...
След известно време пък Деница ухапа Гери силно и вече бяха квит. А сега са неразделни на яслата. Лелите казват: много се карат, но постоянно са двете и се търсят една друга....

# 19
  • Мнения: 356
Цитат на: PrincesaDundesa
Детето ми не е от агресивните.Понякога се е случвало да ухапе ,но само при самозащита.Иначе отстоява играчките със силен вик/бойният рев както го наричам аз/.Но има и други деца съвсем не така добрички People Angel  
Вчера взимам дъщеря ми от градината,започвам да я обличам и виждам на ръчичката и малък белег-веднага познах,че е ухапано и то много тънко,сигурно страшно я е заболяло Sad    
Попитах я и тя ми каза:"Хапа Патин"-Мартин я ухапал.Госпожата се сети,че трябва да ми обясни едва когато я попитах.Ето какво беше нейното обяснение накратко:  
Имало едно дете Мартин,което е много агресивно и постоянно го отделяли настрани за да не хапе децата/явно това става всеки ден-вчера е бил просто нашият ред/,но така той плачел и те го пускали пак при другите Confounded .Сега какво да правя незнам-имам ли права някакви?То излиза ,че се толерират агресивните деца.Подписка ли да направим да го изключат-не знам имам ли право?А се опитвам да си се и представя на мястото на майката,сигурно детето и в къщи е така-притеснява ли се и тя или не и пука/има и такива!/Каккво е мнението ви и имали решение този проблем?  


Абсолютно същата ситуация имаше и при нас. Ще ви кажа какво стана. Пуснах ме подписка и изместиха агресивното дете в друга група. Няма да повярвате - то стана едно много кротко и мирно детенце. Оказа се, че подхода на госпожите е бил грешен - изолацията, която му бяха наложили беше засилила агресията.

# 20
  • Мнения: 287
 ShockedЯ и аз да споделя, вчера в парка сина ми (11.5 месеца) и аз се водехме,когато  видя едно колело и като всяко бебе протегна ръчичка да го пипне, в този момент се чува един истеричен крясък (от който и двамата се дръпнахме) оказа се ,че е на едно 4-5 тодишно момиченце. Просто се поместихме след няколко секунди усещам удар по ръката си (не го уцели него а мен), за нейно щастие..против боя на деца съм, но ако го беше ударила със сигурност и бог не би я спасил от боя, който тя и майка й щяха да си отнесат. а вмъпросната майка си седеше на пейката и си пушеше цигара, стана когато аз изкрещах да се омита, защото... Явно не са виновни децата а родителите, моля всички които имат проблемни деца нека ги водят на психиатър -то е за доброто на всички Rolling Eyes

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
моя син си го взимам нахапан почти всеки ден. Знам кое дете го хапе, НО аз не се бъркам в техните бебешки проблеми. Днес ще го ухапят, утре в училище ще го набият, мисля, че сам трябва да се научи да се защитава. Това е моето мнение.
Миналата седмица зъбите на детето се бяха отбелязали на рамото му. Толкова силно е било, че направо предните му зъбки си седяха...ами да се научи и той да хапе

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Моята красавица още не ходи на ясла (но съвсем скоро и това ще стане), та ми се иска да кажа, че преди си беше доста "неоправна" - някой като й отнеме детската количка, която тя буташе, започваше жално да реве и да ме търси с  поглед. Аз особено и не реагирах, казвах й, да я остави на другото детенце да си поиграе малко - с една дума я оставях сама да се оправя. И вече е "оправна" - тръгне ли някой да й вземе играчката, току-така не се дава.  Laughing Забелязвам, че е леко агресивна - може да ме ущипе по крака, и то много силно, че да те заболи зверски, или да ти бръкне в окото докато се приспиваме - прави всичко това нарочно, защото аз й се карам, а тя първо ме изслушва внимателно, след това ми се ухилва и пак в същия дух. Та си мисля като тръгне на ясла няма ли да закача по този начин и другите деца и някоя майка да дойде да ме търси за обяснения? newsm78
Така че хич не е вярно, че родителите са виновни, просто сега са още малки (моята е на 1,8 год), едвам започват да разбират някои неща, като ни проверяват реакцията и по този начин разбират това добро ли е, лошо ли е - в зависимост ние как ще отреагираме в дадената ситуация. Като започнат малко повече да разбират - тогава може да им се търси край, но на 2 год. дете да се прави подписка... крайна мярка, мисля...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
-.... Оказа се, че подхода на госпожите е бил грешен - изолацията, която му бяха наложили беше засилила агресията.

И ти и Змей, сте абсолютно прави, проблема не е в детето или семейството му, а в сестрите и възпитателките (май в яслите, няма такива)!
Хапането и агресията са силен защитен рефлекс, това дете просто има нужда от персонално внимание и мило отношение, за да изгради по-добър модел на поведение и с другите деца.
Явно сестрите там ги мързи да гледат.

# 24
  • Мнения: 580
Напълно съм съгласна с мнението на DEianaZ.
Първите дни когато водих Митака на ясла, госпожите се оплакваха че хапел.Е направих му забележка, говорих му че така не се прави и т.н.
На следващият ден го взех от яслата с ухапано ухо.Беше подуто и червено.Нито съм си помислила, че детето което го е ухапало е за психолог, нито че има проблем някакъв.
Аз наистина не знам за дете което поне веднъж не е ухапало някой.Та това е една от малкото им защитни реакции.А на нова място с толкова деца е нормално.
По късно Взех Митака  с ухапан нос.
Е, кво сега?Дайте да вземем да линчуваме всички деца които хапят и да си пускаме подписки постоянно.А и не е гаранция, че вашето дете винаги ще е кротко и добро

# 25
  • Мнения: 3 211
Аз пък много се ядосвам на сестрите, сега като са нарочили, че била най-палавата, всеки ден се връща я с разбита уста, я с разбито око, и това не защото не са я опазили, а защото се очертавала като най-палавото дете в групата. А в къщи въобще не е палава, супер послушна и добра (като цяло), има си своите истерични моменти, но е добра. После говорих с една позната майка на дете от същата група и се оказа, че и нейното било най-палавото. Как го обичат този епитет да го лепват на всяко дете!
Даже едната сестра се изцепи да сме й правели питка, защото много падала Shocked

# 26
  • Мнения: 1 077
Нещо ново - Ида повече от седмица ходи нахапана - ту от Кристи, ту от Ицо, ту от Слави, с които са големи приятели (все момчета Mr. Green). Споменава ги в къщи, разправя ми какво станало, как лелите им се скарали. Въобще не мога да кажа, че е травмирана от случката. Научих я да крещи НЕ,НЕ, когато я нападат, поне да се чуе навреме  Mr. Green. На въпроса ми "Когато Слави те ухапа, ти удари ли го после?", съвсем естествено си ми отговаря "Дааа".  ooooh!
Е, днес сгризкала без причина друга нейна приятелка, и си върнала на Слави. Аз се извиних на детето, защото е по голяма и вече е наясно с правилата и я помолих да не и се сърди особено и да и каже, че ще остане без сок, ако пак и налети, и че така е казала Мама. Ми влезе детето в положение, нали вече е минала по тоя път, усмихна и се и я погали.   bouquet
И тая мода ще отмине. Преди време беше на мода удрянето. Е, мина този период.
Вероятно ме чака плезене, плюене, скубане...  Rolling Eyes

Странно обаче, че някои родители като че ли се обиждат като им споменеш, че детето им е ухапало някого. При това без никакъв упрек - просто казах, че ми е смешно как всичко си казват и как Ида ми беше предала случката.

"Ми той никога не хапе. Толкова е спокоен в къщи.  Blush "
"Ми да, нали затова е яслата, в къщи върху кого да пробва?!?  Mr. Green"

Общи условия

Активация на акаунт