ще ми правят биопсия , много ми е притеснено

  • 17 452
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 511
все пак успех

# 16
  • София
  • Мнения: 2 521
Да, при раничка и 3А е добре да се направи биопсия, за да се види степента на изменение на клетките.
Резултата от биопсията ще определи дали ще минеш само с обгаряне, или ще се процедира и по друг начин - няма да ти казвам за да не се плашиш.
Спокойно, 3А може да се дължи и на обикновено възпаление и да няма клетъчни изменения.

# 17
  • Мнения: 2 529
Не се притеснявай, аз бях с по-лош резултат III Б и слава Богу сега съм добре. Спазвай инструкциите на лекарите и не забравяй редовната профилактика  Peace

# 18
  • Мнения: 167
Момичета и аз минах по този път дори ми направиха конизациото миналата година на 22.10.2006 в МД д-р.Димитров,след което бях на тръни до следващата цитонамазка 6 м. след о-цията,но в края на краищата всичко е ОК дори резултата от цитото ми беше 1-ва А ГРУПА ПО ДОБРЕ НЯМА НАКЪДЕ.А сега съм бременна АПРИЛКА.

БЕЗ ПРЕТИСНЕНИЯ НЯМА ДА МИНЕ.КОЙТО НЕ ГО Е ПРЕЖИВЯЛ ТОЙ НЕ ЗНАЕ.ВАЖНОТО Е ДА НЕ СЕ ОТЧАЙВАШ.ИСКРЕНО ТИ СЪЧУВСТВАМ.

УСПЕХ ЗА БИОПСИЯТА, НО КАКВОТО И ДА Е СИГУРНА СЪМ ,ЧЕ ФИНАЛА
щЕ Е ДОБЪР.

# 19
  • Мнения: 5 317
Успех! Peace

# 20
  • Мнения: 104
Миличка, явно ще вървим едновременно по този път. Аз съм с ІІІ D. В онгологията ми направиха  биопсия на 13-ти. Сега чакам резултатите и точно като теб много се притеснявам. Момичетата тук са страхотни! Отговориха на въпросите, които зададох, дават ми кураж. Остава и ние с теб да успеем като тях да минем по пътя и всичко да свърши добре! Пиши ми, ако имаш въпроси или просто искаш да споделиш и да си поговориш Simple Smile Късмет и кураж!!!!!!!
Павлина

# 21
  • София
  • Мнения: 84
днес ми направиха биопсия,не очаквах такава болка,даже забравих да питам кога ще бъдат готови резултатите,да се надявам всичко да е наред. pav69  късмет и от мен,писах ти на лс. незнам дали го получи интернета изчезваше, пиши как са нещата при теб Hug

# 22
  • Мнения: 2 529
Ох, съжалявам gushi  Sad ! Сега лежи и си почивай, мина вече, по-важното е резултатите да са добри. Няколко дни ще трябват поне, звънни да попиташ и пиши пак  Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 512
моят съвет е преди да предприемеш каквато и биопсия и лечение да се посъветваш с втори специалист, често се злоупотребява с резултатите и групата с цел по-чести прегледи. Междувременно дадоха ли ти противовъзпалителна терапия? Правилото при 3 А  е да се лекува първо със противовъзпалителни средства и после втора цитонамазка, ако групата не е минала в 2 , тогава се прави биопсия.

# 24
  • София
  • Мнения: 13 206
моят съвет е преди да предприемеш каквато и биопсия и лечение да се посъветваш с втори специалист, често се злоупотребява с резултатите и групата с цел по-чести прегледи. Междувременно дадоха ли ти противовъзпалителна терапия? Правилото при 3 А  е да се лекува първо със противовъзпалителни средства и после втора цитонамазка, ако групата не е минала в 2 , тогава се прави биопсия.


Стига бе!!!!  На мен са ми правили биопсия и при 1ПАП и 2ПАП... Кой ще седи при 3А да прави всички тези неща, преди да се знае резултата. САМО биопсията дава конкретен резултат!!!

gushi, не се притеснявай! Стискам палци всичко да е наред! Знам как се чувстваш, преживяла съм 3 биопсии.... Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 84
Vache ти си герой! Засега нищо не ми е изписал,но каза че 90% от случаите е възпаление,имам му пълно доверие
 ходя  почти три години при него.Сега чакам резултатите,вече ми е много по спокоино, и болката отмина,пожелавам на всички весели празници и много здраве  bouquet

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
gushi  Hug
Дано всичко след резултата да е добре....

И аз имам 1 биопсия. Дори не разбрах точно, кога ми го взеха парченцето...
Уф и аз съм за АГ лекар, че имам други грижи, но що ли се ослушвам... Blush

# 27
  • София
  • Мнения: 84
Да попитам още нещо,имахте ли след биопсията течение? При мен някакво прозрачно течение се появи,доста силно при това  Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 529
Да, нормално е.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 381
qushi не пишаш какъв е резултатът? Дано да е само възпаление. Успех и от мен!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт