близнаците на мама Теди се нуждаят от подкрепа

  • 4 927
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 56
Желая ви бързо укрепване и да сте заедно всички вкъщи!Бъди силна и оптимистично настроена мамо Теди.Така ще го предадеш и на мъничетата! Simple SmileМоля се всичко да е наред,обичаите се!

# 61
  • Мнения: 694
Гледам, че Теди не се е разписала та дано не ми се обиди, но да съм като вестител на добри новини. Вчера ходихме до МД за сведения и малкия мъж е вече на 1% кислород и палатка (което може би ще рече, че започва да дише самостоятелно), а принцесата все още се опитват да я захранят, но за сега май резултат няма. Но на тези доктори с ченгели да им вадиш думите от устата пак няма да изкопчиш нищо.  ooooh!
Днес ще чакаме още по-добри новини Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 12 229
  И тези новини са страхотни  Simple Smile Дано скоро и мадамата да почне да папка и да остане само да качат малко грамчета за да ги изпишат  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 355
Супер новини,  Блага и Теди,  бъдете силни. И скоро да гушкате малките си съкровища!

# 64
  • Мнения: 1 165
Моля се за всички дечица, да са здравички и да наедряват бързичко. Дано Господ е с тях, и да дава сили на майчиците им.

# 65
  • Мнения: 903
Ех, това са страхотни новини. Молила съм се през цялото време за тях. Мисля, че лошото и притесненията вече ще останат на зад. Теди, чакат ви само хубави моменти и скоро всички в къщи.
Е, така е при нас близнашките мами - и радостите и тревогите са двойни. Дано радостите да са повече ви пожелавам.

# 66
  • Мнения: 964
И ние стискаме палци на дребосъчетата  Praynig
Чакаме с нетърпение още по-добри новини.

# 67
  • Мнения: 3 926
Дано дечицата са добре и възможно най-скоро да са при родителите си Praynig

Момичета, само искам да вметна няколко думи за МД и неонатологията. Не съдете прибързано. Хората си имат принципи. Понеже, благодарение на едно обучение имах пряк досег с една от докторките мога да кажа, че хората правят всичко, което е по силите им, пряко правилниците, зада дават инфо и да пускат родителите.
Говорили сме доста обстойно за липсата на всякакви "хигиенизатори"... не знам как да го обясня, но по света в неонатологиит има бани, където родителите се къпят, обличат специални дрехи и прекарват колкото време искат пир децата. В МД всички идват с общи асансьори, вън беснеят всякакви вируси и съгласете се, персоналът не може да си затваря очите и да пуска родителите при бебетата, при положение, че няма как евентуални вируси и т.н. да бъдат изолирани. Тъпо е, но и законите не са променяни от 1982 година, когато майката и бащата са били смятани враг номер 1 за недоносеното бебе и за носители на какви ли не ужасяващи бактерии. Та по закон болницата изобщо не бива да допуска родителите до бебчетата.
Освен това докторите говорят и за т.нар. етичен фактор. Голяма част от майките сами отказват да влязат при дечицата, особено ако са в критично състояние Sad Помислете, че гледката на скъпото същество, което си чакал толкова време, омотано с кабели и сонди къде ли не не е за всеки. Понякога се налага и лекарите сами да преценят емоционалното състояние на майката и да не допускат свиждане.
Та, казах какво мисля. Разбирам ужаса за една майка, но наистина понякога е по-добре да получаваш информация по телефона, околкото да не получаваш никаква. А законите в Б-я все още го позволяват. Дано след прословутото влизане в ЕС нещата се променят малко. И неонатолозите също таят надежди, защото знаят, че майките са най-важни за дечицата си. Още повече, че не могат да приемат кърма, защото болницата не разполага с помпа, а не се доверяват на родителите. Нямат договор и с БМК, та ка че нещата и при тях не са много розови.

# 68
  • Мнения: 7 803
не знам за коя чужбина говориш, но тук не е така, както ти си мисшлиш, че е. еднакави са асансьорите за всички, няма никакви бани за посетители, никакво специално облекло. единственото което се прави е дезинфекцирането на ръцете с 2 разтвора и при желание на майката може да получи маска, но тя  не е задължителна.

# 69
  • Мнения: 3 926
Ами всъщност говорехме конкретно за ЮАР и кенгурокеър - там, където им връзват бебетата за тях, за да чувствам мамите и така им се оправя и дишане, и пулс...
Сега прочетох, наистина излиза все едно навсякъде е така, аз дори за ЮАР не съм сигурна. Все пак не съм го видяла лично. Просто наистина уважавам много жената, която провеждаше обучението и не мисля, че е имало смисъл да лъже.
Така или иначе обстоятелствата и законовата база в България са различни.

# 70
  • Мнения: 7 803
да, аз исках да наблегна, че където пък бях аз нещата като база са същите като в бг. имам предвид, че не е нужно да се строят бани или отделни асансьори, както е в твоя пример. но къде точно се разминават нещата и защо, на мен не ми е ясно  newsm78

# 71
  • Мнения: 3 336
Гледам, че Теди не се е разписала та дано не ми се обиди, но да съм като вестител на добри новини. Вчера ходихме до МД за сведения и малкия мъж е вече на 1% кислород и палатка (което може би ще рече, че започва да дише самостоятелно), а принцесата все още се опитват да я захранят, но за сега май резултат няма. Но на тези доктори с ченгели да им вадиш думите от устата пак няма да изкопчиш нищо.  ooooh!
Днес ще чакаме още по-добри новини Praynig

Мими, мерси за страхотните новини, сигурна съм, че мама Теди няма да се обиди Peace

Ей, че се зарадвах Party

# 72
  • Мнения: 3 926
Джъмп, знам точно къде се разминават Sad ама сякаш не е за виртуалното пространство това обсъждане... Confused Иначе като цяло нещата с грижите за новородени куцат точно поради същите причини, поради които куца и кърменето. Проблемите идват от едно и също място, а именно умовете на "по-важните" лекари и категоричният им отказ да приемат действителността. Или поне западната такава Wink
Това е с няколко думи завоалирано Wink Сама се сещеш за какво иде реч Grinning

# 73
  • Мнения: 7 803
може и да си права. тук се опитаха да направят чудеса, защото исках да кърмя, а малките не. имаше и доста специалисти в областта. всички се борихме дружно, викахаме всеки път малките като се събудят за хранене за да опитваме да ги прилъжем, но не се получи  Confused факт е че много се държи на кърменето, ако и майката го иска де. да не говорим, че получих безплатно електрическа помпа (за временно ползване, докато имам кърма) за да се улесни процеса максимално за мен, като разходите ги поема здравната каса.
сори, че така оспамихме темата на мама Теди, дано малките ги захранят скоро  Praynig

# 74
  • Мнения: 134
Много се радвам за мама Теди и малките бебоци. Дано по бързо наддават и скоро се прибереат в къщи.

Относно горната дискусия се присъединявам към Джъмп. Според мен всичко идва от остарялото мислене. Как може нещатата в България относно раждане, захранване и т.н. да нямат промяна от времето , в което ние сме раждани.

Общи условия

Активация на акаунт