Сълзящо око

  • 1 640
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 54
Здравейте, лявото око на дъщеря ми (8 годишна) сълзи от 2 месеца, понякога се зачервява и подува. Два пъти ходихме при личния лекар. Той не предприе нищо. Заведох я на очен лекар и поставиха диагноза Епифора на ЛО. Изписа капки Тобрадекс по схема и масажи. След лечението сълзенето спря и всичко беше нормално, но за кратко. От вчера сълзенето се завърна отново. Не живея в България и достъпът до специалисти е много ограничен. Ще съм благодарна на съвети и споделяне на опит с тази диагноза.

# 1
  • Мнения: X
Защо не почнете да промивате очето с чай от лайка . Тя много помага за такива проблеми , отделно започнете пак тия капки и масажи щом са помогнали .

# 2
  • Мнения: 2 426
На мен очната ми лекарка мине забранила промивки с лайка и всякакви билки, защото може да се алергизира окото.
Нямам опит точно с такава диагноза, въпреки че аз съм с много проблемни очи и съм минала през какво ли не, но ми се струва, че задължително трябва да заведете детето отново на очен лекар и то на детски, защото не е за подценяване проблема, все пак е око.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 54
Продължавам с масажите. Относно капките- прочетох листовката и не съм сигурна, че мога да продължа да ги ползвам след завършения курс.

# 4
  • Мнения: 2 426
Не е добре да продължавате Тобрадекс без предписание. От една страна е с антибиотик, от друга - има кортикостероид. Те не са за дългосрочна употреба. Не си правете експерименти с детето, най-малкото, което може да се случи е да се вдигне вътреочното налягане.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 54
Актуализация- успях да се свържа с докторката в България, предписа лечение. Ще настоявам за час при офталмолог и тук ( Ирландия), защото трябва да бъде направена промивка.

# 6
  • Мнения: 5 658
Бояна, кой доктор ви предписа лечение?
Аз имам също продължително сълзящо око. Ползвам капки Макситрол, но не помагат.
Вероятно е запушен слъзен канал, та за това търся читав очен лекар в София.

# 7
  • Мнения: 2 480
Непременно проверете очното налягане. Очите могат да сълзят и от глаукома. Моите бяха така години наред. И никой не се сещаше да го измери, а аз не знаех, че съществува!

Препоръчвам доц. Наталия Петкова.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 54
Бояна, кой доктор ви предписа лечение?
Аз имам също продължително сълзящо око. Ползвам капки Макситрол, но не помагат.
Вероятно е запушен слъзен канал, та за това търся читав очен лекар в София.
Лечечението го предписа д - р Хрелева в Бургас. При дъщеря ми също е запушен слъзен канал, тя се роди с такъв и до деветия месец окото ѝ сълзеше.

# 9
  • Мнения: 25
И моето дете беше така и се оказа херпес на окото, което си е доста сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт