Детето ми не наддава - 2 част.

  • 1 123
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 743
Благодаря ви много на всички. Ако на всяко хранене давам и двете гърди ще имам ли някакъв проблем?
Мислех си, че е лошо от моя страна да не давам на детето добавката и по този начин да го оставям гладно, а и всички около мен ми ги говорят едни, не е за казване. И аз се чуствах като чудовище - аз майката инат държи бебето си гладно, само и само да не му дава АМ. Вие ми дадохте това от което се нуждаех - УВЕРЕНОСТ, че правя това което трябва. Сега съм спокойна и няма прегради между мен и малкото ми момиченце.
Благодаря на всички ви!!! Hug

# 16
  • Мнения: 2 829
didika, няма да имаш никакъв проблем ако даваш и двете гърди на всяко хранене. Аз така процедирам от самото начало, а и не само аз, има случаи когато детето просто не иска втората, но в повечето случаи му я предлагам.
И последно- не мисли че ако не успееш да кърмиш нещо ще застане м/у теб и детето ти, не начина на хранене е основното, което ви сближава, ти винаги ще бъдеш най-добрата майка за своето дете!!!
Успех от мен и приятно кърмене Hug

# 17
  • Мнения: 5 178
Можеш да пиеш и лактогонен чай за твое успокоение. Аз така правя. Повече ми действа българският, този на Хип не ми помогна особено.
Да само българския чай ми помогна!!! Не че драстично ми се увеличи лактацията, но положението е задоволително за сега
Да и аз давам от двете гърди, така и не разбрах защо педито каза да дохранвам, без да ме е питала дали давам и другата гърда

# 18
  • Мнения: 3 092
Искам да благодаря на Assinka и cat11  за отговорите !  Two Hearts
И искам да кажа на didika че наистина най-важната е стимулацията на гърдите.Не съм прочела добре снощи постинга ти , та щях и аз да ти дам съвет -предлагаи  двете гърди -аз го правя особенно следобяд и задължително вечер.И бъди спокойна. Peace

# 19
  • Мнения: 1 091
Аз като се бях шашнала, че не наддаваме достатъчно започнах да давам и двете гърди и правех компресии на гърдата. Сега вече почти не давам втората гърда, но понякога и това се случва, ако не иска, то си личи. Та исках да ти кажа, че спокойно можеш да предлагаш и двете - бебчо ако не иска - ОК, ако не отказва - пак добре.
Вили1, само знам, че на вашата възраст вече се наддава по по-малко, защо не се поровиш в библиотеката просто да видиш дали горе-долу сте в нормите , за да се успокоиш?

# 20
  • Мнения: 3 092
Вили1, само знам, че на вашата възраст вече се наддава по по-малко, защо не се поровиш в библиотеката просто да видиш дали горе-долу сте в нормите , за да се успокоиш?
благодаря ти за съвета , Ви правих го рових се в библиотеката и не се успокоих.Откъдето и да го погледне човек 50 грама са си твърде малко. SadЛошото е че ми отказва да яде , почти всичко друго , което и предлагам , освен кърма.Следобяд давам оризова каша , но със зор хапва по няколко лъжички.Страхувам се за детето си , колкото и да не исках  да си го призная до сега. ConfusedЧувството е като да са те хванали в капан - уж всичко правиш правилно пък изведнъж....не е така. #Cussing outЩе потърся лекарска помощ , макар че не виждам точно как ще ми помогне док.Е , педиатърката ми каза да продължавам с кърменето до следващото мерене на 21.12., поне не ми рече - хайде да започнем с АМ и аз искам до тогава нещата да са станали по-добри Praynig
Ох , пак отвам да чета . Sad

# 21
  • Мнения: 1 091
Вили1, щом е така, давай повече /може би по-често/ кърма и ще видиш как върви. Можеш да опиташ и нови храни, вече сте големи, разбира се, постепенно, знаеш как. Напълно ти влизам в положение и разбирам страховете ти, затова си мисля, че да дадеш АМ не е чак толкова лоша идея, то е по-калорично. Вече си кърмила немалко и /с риск мамите да ме захапят/ няма да направиш нищо лошо ако заместиш 1 хранене с АМ, за да помогнеш на бебчо да наддава. Много съм "за" кърменето, имах големи терзания, че наддаваме малко, всеки ми казваше да дам АМ, обаче аз  NaughtyПуснах 1001 теми във форума и съм доволна, че не се поддадох на паниката и сега само се кърмим. Но все пак бяхме на 2 м. На 6 м. бих дала АМ ако се наложи, не бива да превръщаме кърменето във фанатизъм, колкото и полезно да е то. Е, сега ме изядоха с парцалите... Joy Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 555
Вили, аз също с голяма мъка успявам да накарам Радина да хапва и нещо друго освен кърма, изяжда по няколко лъжички само, а е по-голяма от вас и са мисля, че има нужда вече и от друга храна, но постепенно се надявам, че ще прояде, гледам да е в настроение като предлагам и така има по-голям успех. Ако откриеш нещо, което хапва с удоволствие, прибавай от него към другите храни (аз например слагам тиква в кашата засега). Според мен нямаш основание за такива притеснения, я горе главата! Grinning

# 23
  • Мнения: 326
Moeto bebe sashto ne iskashe karma.Lekarkata mi mkazvashe che moje da ne mi haresva karmata i da mina na izkustveno hranene, no az prodaljih da ia karmia vapreki che naddavashe malko. Niama nishto po dobro ot karmata. Veche sme na 10m. i sme dobre.

# 24
  • Мнения: 3 092
silvia.korneva не си ме разбрала - моето бебе не че не иска кърма - то само това иска - там е проблема. Rolling Eyes.
cat11 разбирам те - с предлагането в настроение цял ден имам чувството че тичам с някаква лъжица Thinking
Ви това дете се кърми през два часа  и то денонощно ...а за АМ-а не съм казала че ако се наложи няма да не дам.Ще действам според зависи - макар че тя не познава нито шише , нито биберон а ето че и лъжицата я дразни.Ако се наложи да додавам храна нямам представа как ще стане.Точно за това ми е черно пред очите и ми омръзна и да рева.Чудя се къде сгреших  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 829
Вили, не мога да дам конкретен съвет, обаче личи че ти си много разтревожена. Защо не опиташ да се свържеш с някой консултант по кърмене, или да потърсиш някоя от опитните мами на лични?
Да не би бебчето да усеща че ти се тревожиш? Или понеже многоусилено се опитваш дапредложиш храна да отказва?
Иняче мисля, че щом детето изглежда здраво и жизнено не бива да се тревожиш. Знам че ако бях на твое място сигурно щях да се тревожа, затова мисля че трябва да потърсиш някого за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт