Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 091
  • 735
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 445
Моделът уред няма никакво значение за крайния резултат. рецептите са еднакви за всички модели. След като има домати, не виждам причина да загаря каквото и да било.

# 331
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Аз домати не слагам. Няма залепване. Модела го споменах, защото нали имаше някой с керамична тенджера. Не помня всички.

# 332
  • Мнения: 2 476
Идвам и аз тук. Сдобих се с Дуо 8л. Засега веднъж картофи правих (маааалко по-различно си представях резултата, но пак бяха супер) , едни панирани зеленчуци от Лидл (недобро попадение, не заради уреда) и свинско с ориз (бял ориз 1:1,5, 12мин на ниско налягане стана ал денте, после го запекох на грил за 15 мин). Засега съм сравнително доволна, но чакам да ме впечатли с някоя рецепта от тук.

# 333
  • Мнения: 35 112
На кое се казва ниско налягане ? Кой е бутона ?

# 334
  • Мнения: 2 476
Бутонът за готвене под налягане е един - under pressure, а на дисплея на втори ред има Hi (hight) или Lo (Low). Нагласям ги от + и - за температура (мисля, че от там беше, не съм вкъщи с момента и малко наизуст говоря, а не съм особено опитна).

# 335
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ако си с Дуо Крисп( май за него имам спомен, че имаш), бутонът е един, няма пипане по температура, само времето може да се гласи. По дифолт е hi, натискаш втори път и си на lo. Т.е. натискайки самото копче, сменяш на високо и ниско. По същия начин и на Соте-то - високо и ниско с натискане на копчето за програмата.

# 336
  • Мнения: 35 112
Това имам ама ме е страх още да го ползвам Wink

# 337
  • Мнения: 31 197
Губиш. Страшно няма. Бързо и вкусно е.
Свински гърди за 1 час, 1.5 кг.

# 338
  • Мнения: 35 112
На опция печене ли ги прави или имаш запичащ капак ?

# 339
  • Мнения: 31 197
Имам запичащ капак.

# 340
  • Мнения: 160
Здравейте, започващият капак може ли да ползва без вентилатор?

# 341
  • Мнения: 2 092
Не, и на грил е с вентилатор.

# 342
  • Мнения: 160
Не, и на грил е с вентилатор.

Много благодаря за отговора, защото се чудех дали може да е като партигрил или не.
В такъв случай се питам защо са му всичките тези функции печене, претопляне, дехидратиране и ...., като функцията е една и съща печене с вентилатор, само температурата е различна.

# 343
  • Мнения: 2 092
Не е различна само Т. То нея си я избираме ние.Мисля, че обдухването е различно. Има разлика,дали ще пусна,бейк,или фрай, или грил, за едни кюфтета например.
Като парти грил точно на функция "грил" ползвам аз.

# 344
  • Мнения: 160
Не е различна само Т. То нея си я избираме ние.Мисля, че обдухването е различно. Има разлика,дали ще пусна,бейк,или фрай, или грил, за едни кюфтета например.
Като парти грил точно на функция "грил" ползвам аз.

Правите си препечени филийки или стават сухари?

Общи условия

Активация на акаунт