Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 924
  • 735
  •   1
Отговори
# 390
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Аз да кажа - предложиха ми рекламация на съда. Проблема е, че формата за рекламация е само за уреди, не за т н аксесоари. Друго, че не пазя товарителница, която ми се явява касова бележка. Или фактура. Аз не помня да съм получавала.. Може да си изискам копие, но не ми се занимава. Нищо де. От тях няма да поръчвам повече. Амазон ми е на един клик и връщане, замяна и други неща са без проблем.

Вава, на ориза за сърмите никаква вода? А колко ги покрихте с вода? 2-3 пръста над тях? За бъдни вечер ще правя и питам, че ето дойде.

# 391
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Ети, благодаря, че сподели! И аз гледах в Амазон и май от там ще поръчам втори съд, но  видях само малкия размер 5,7 л.
Ако видиш нашия размер, моля да споделиш!

# 392
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 365
За товарителницата - няма ли на мейл? Някои доставчици нали пращат, когато пуснат пратката. Поне номера й? Или пък съобщението от куриера?

# 393
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
Верно, трябва да проверя.
Благодаря!

Пп. Изпратих.
Бубе, търся Grinning

Последна редакция: вт, 20 дек 2022, 06:31 от etty775

# 394
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Ети, аз реших, че си проверила имейла и го нямаш! Аз имам в имейла за изпращане и стокова разписка! Пазя си ги в пощата тези неща, след като бях изтрила едни имейли за получаване, пък се оказа, че фактурата била там и аз не можах да върна дефектирала стока. От тогава си имам папка Фактури от онлайн поръчки и за уреди и по-скъпи неща си ги премествам там!
Дано стане, че не са евтини!

П.П. Дефектния съд е този който си получила с уреда или допълнително поръчан?

Не намирам нито в английския, нито в немския Амазон!  В сайта Instantpot.com,  също не го намирам, което ме води към въпроса: "Къде са произведени резервните съдове за 7,6 л. уреди?"

Намирам в немския, само малкия размер!

Последна редакция: вт, 20 дек 2022, 07:00 от Бубoлина

# 395
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 088
И аз само малък размер намерих.
Този е допълнително поръчан, в сайта пишеше, че 5.7л е подходящ за Про крисп. Да, ама не. После се петноса.
Ами имам си мейли, изпратих. Но и те трябва да имат. По номер на поръчка всичко се вижда. Големите засега не са с петна.

# 396
  • Враца
  • Мнения: 5 213
Слагам вода, за съжаление 3 години вече гитвя в мултикукъри и все ми е повече водата, а не сгъстявам с брашно 😊

# 397
  • Мнения: 190
Какво количество картофи мога да изпържа наведнъж в Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER 5,7 литра?

# 398
  • София
  • Мнения: 316
Какво количество картофи мога да изпържа наведнъж в Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER 5,7 литра?
На сайта има рецепти ,които са базови за 5,7 литра. За картофите пише в рецептата 500 гр.:
https://instantpot.bg/recepta/bazova-parjeni-kartofi/

# 399
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 365
Много е 500гр, а и с градусите от сайта не стават, остават сурови на места, изгорели по края. Аз си взех мрежеста кошничка от 4-5лв като за пържене, слагам я върху металната решетка (сгъната). По-малко картофи (не съм ги мерила) и на 190° за 20мин.+ 3-4 разбърквания. А, също май се оказа важно да са еднакво тънки картофите. Аз си взех една резачка от магазин тип "левче", ама за 10лв

# 400
  • Мнения: 177
Аз си взех една резачка от магазин тип "левче", ама за 10лв
Може ли снимка?

# 401
  • София
  • Мнения: 3 197
Аз си взех една резачка от магазин тип "левче", ама за 10лв
Може ли снимка?
И на кошницата ако може Simple Smile
Хич не ми харесва тази на Про крисп-а. Няма миене това чудо, а и приставката за "втори етаж" постоянно ми се размества и обръща като разбърквам. Бих я сменила с радост.

# 402
  • София
  • Мнения: 316
Аз пържа картофите директно в кошницата ,втория етаж го слагам когато пека месо. Според мен картофите не са за "горе" и затова остават сурови .В рецептата от сайта е написано да се слагат директно в кошницата. Моят е 8 л.-правих картофи по рецептата на сайта около 500 гр. обелени и нарязани и станаха даже препечени. Зависи и от сорта на картофите и размера, но не ми се дават 50 лв. за резачка-аз правя картофи 2-3 пъти месечно. Та ми стана интересно Гита Ог каква е тази резачка за 10 лв.

# 403
  • Мнения: 4 590
При готвене на свински джолан с кост и кожа на слоу куук, задължително ли трябва да се обърне месото? Четох рецептата със свинско, която е публикувана на сайта, там не пише нищо за обръщане. Буболинка нейното го е обърнала, но аз няма да имам тази възможност. Някой друг ако е готвил свински джолан с кост на бавно готвене моля да сподели.
Ще търся и рецепти във фейса.

# 404
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 750
Аз го обърнах за всеки случай,  но мисля, че ще стане и без обръщане. Малко вдигни времето , примерно на 9 часа.

Общи условия

Активация на акаунт