Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 566
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 379
Къде има уплътнение на запичащия капак?

# 376
  • Мнения: 160
Къде има уплътнение на запичащия капак?
Извинявай, аз разбрах за този който е под налягане.

# 377
  • Мнения: 2 257
Момичета може ли дадете съвет или идея за свинско с кисело зеле? Иска ми се да пробвам slow cook опцията като се върнем в кроа на деня да е готово. Или
По добре после на pressure cook?

# 378
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 711
Не съм правила, но си мислех да пробвам! Досега правих само джолани на Слоу кук, но съм сигурна, че и зеле с месо ще стане, обаче или ще го пусна на Low или на по-малко часове, че все пак месото ще е порцирано, а не като джолана на буца! Джолана правих на Hight за 7-8 часа.  Мисля, че или 6-7 часа на Low или 4 часа на Hight!

Ако опиташ, сподели, моля!

# 379
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 063
Бубе, моят джолан също беше без кост. 7 часа му бяха добре. Преди това на по-малко пробвах - не стана. Не си разваляй месото! Мисля че между 6 и 8часа е добре за бавно готвене със или без картофи, зеле, ориз, там каквото се сложи.

# 380
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 711
Ети, моите бяха по 1,2 кг. с кост и кожа и първия път за 7 часа беше ОК, а вчера правих два едновременно и затова пуснах на 8 часа и бяха мозък /пак бяха по 1,2 кг, с кокал и кожа/. Мислех с ребърца да го пусна, ама май ще е когато съм у дома, че още не смея така, пък и за времето не съм сигурна?!
Благодаря, Ети! Kissing Heart

# 381
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 063
Бубе, първият ми опит беше с 3 или 4 часа, ми не се получи Simple Smile
После го досготвях.
След чистене с оцет на тенджерата, петната се промениха, но останаха.
Скрит текст:
Ядосвам се.

# 382
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 711
Ети, не се ядосвай! Аз пусках на съдъмиялна, но не се измива перфектно. Започнах да я мия на ръка, първо с обезмаслител и гъба и накрая с оцет. Изплаквам и е като нова, но ме дразни, че трябва да и слугувам и затова още не съм си поръчала резервна.
Опитай да направиш водния тест, но с равни части оцет и вода, да видиш дали ще има ефект.
Аз го правя от време на време!

# 383
  • Враца
  • Мнения: 5 206
За киселото зеле, какво бих направила аз:

Първо на Соте бих запечатала месото, след това го изваждам, слагам нарязаното зеле и с него деглазирам съда. Добре го задушавам, добавям месцето, червен пипер и малко водичка. След това на бавно готвене до готовност.

Аз преди няколко дни разтопих малко мас на Соте и добавих кисело зеле и може би 15-на минути го оставих така с разбъркване. После добавих червен пипер, вода и върху него наредих свински врат парчета в зелев лист и пуснах под налягане. След това запекох във фрайър. Зелето беше убиец, за съжаление врата не ни хареса. Та следващия път ще опитам така зеле с ориз само и запеченко във фрайъра. (Купих си Косори с двата реотана, идеално се допълва с пота Simple Smile )

# 384
  • Мнения: 6 852
на кой етап ще сложиш ориза ?

# 385
  • Враца
  • Мнения: 5 206
на кой етап ще сложиш ориза ?
Преди за затворя капака за под налягане, тоест оризът и зелето да са сготвени и после само да го запека без сос.

# 386
  • Мнения: 6 852
но зелето няма домати? не слагаш? Киселото не пречи ли на ориза да се свари? Да не остане хрускав?

# 387
  • Berlin
  • Мнения: 11 280
Домати с ориз съм готвила под налягане, няма проблем с ориза.

# 388
  • Враца
  • Мнения: 5 206
На киселото зеле не слагам домати и лук/праз.
На прясното само слагам домати и пак без лук или праз.
В сарми с кисело зеле слагам суров ориз и до края на програмата се е сварил.

# 389
  • Мнения: 6 852
лук и праз и аз не слагам, но чесън, ябълка и морков слагам. Съвсем наситно

Общи условия

Активация на акаунт