Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 096
  • 735
  •   1
Отговори
# 360
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Свинско със зеле готвих-запечатах месото на соте за около 5 минути. Сложих подправки, зелето малко вода и за 20 минути на високо налягане.
Стана супер 😊

# 361
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Аз бих постъпила, като Ети!

Adventures7, честита придобивка! Със здраве и кеф да си я ползваш!
Относно въпроса за фрайера:
Аз имам и фрайер от няколко месеца, а отскоро и ИП+ЕФ. Ползвам и двата уреда!  Двама души сме. Децата ми са големи и живеят отделно.
Ако вечерята ще ми е картофки и месце /пържолки, наденички, крилца/, предпочитам да ползвам фрайера. По-малко миене, а по-голяма площ за печене. Моят е Косори с двата реотана и печивата сущо стават чудесни в него. Правила съм мъфини, баница, питка.

# 362
  • Мнения: 6 706
Ще пробвам. Значи на соте подправките. Не става ли като варено зеле, ако само на налягане? Не го ли запичате лако накрая? Защото зелето е кисело, не е прясно?

# 363
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Въпрос на вкус! ММ не обича запечено, а аз обичам!

# 364
# 365
  • Мнения: 2 169
Буболина, и аз съм доволна от Про-то Simple Smile А много ме плашеше в началото.
И се замислявам за фраер... ИП нямат с два реотана, нали? Само Косорито ли ми е опция?

# 366
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Да, само Косори имат 2 реотана!

Да се похваля, какво спретнах вчера в ИП:

Направих  лидълски джолан , с кожа, не маринован.
Стана уникален!
Намазах го предварително и постоя 2 часа така. Олио,  черен пипер,  сол, чесън на гранули и пушен червен пипер.
Сложих го с 1 чаша бира, 1 чаша вода, даф.лист, черен пипер и 1 кубче телешки бульон.
7 часа на бавно готвене, на висока степен с клапан на Вент.
На половината време го обърнах.
Накрая изсипах течността и направих сос Грейви, но без виното, а джолана запекох с другия капак!
Скрит текст:


# 367
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
Аз си взех преди 10ина дни air fryer, на Ninja, AF160. Спокойно може и без него, по-скоро си е добавка за мен. Ще ми спести пърженето на сьомга в тигана, почнахме да ядем повече картофи обаче заради него.😂 Правих и халуми и тофу там, засега не съм пробвала много неща, защото като цяло ядем ястия, които готвя лесно в Инстант пота (а моят е нормален Дуо). А и не е много голям, т.е. не става за големи количества (пак зависи какво).

# 368
  • София
  • Мнения: 259
Благодаря!

Аз не предполагах, че ще мога да си заменя котлоните и фурната почти напълно и съм склонен да сложа нещо върху плота с котлони, за да сложа там ИП + един малък фраер, тъкмо ще са под абсорбатора. Още вчера изгледах разни видеа за фраери и сравнения. Харесах си тези на ИП Вортекс, както и Косори. Реално на ИП ще ми върши работа и Мини- то (2л) , но по видеата видях, че няма огромна разлика в размера с тези от 4л, а самото пространство за готвене е много по- голямо и дава повече възможности. Дизайнът също ми хареса повече на 4л, а разликата в цената не е голяма. Общо взето, ще се оглеждам за 3-4 литров фраер, сега около Коледа все ще намалят някой от тези, които харесах. ИП Дуо ще ми е супер за истински манджи, супи и т.н , а с фраера ще правя някакви бързи и лесни неща, включително някакви гарнитури към каквото готвя в пот-а.

# 369
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Такааа, идвам да се оплача.
Водя кореспонденция с Инстант пот, относно малката тенджера, която купих и не става за про-то, въпреки, че е написано в сайта, че става. Оставих си я, защото ми върши работа, така или иначе. Проблема е, че и при мен се появиха петна, на неръждаемата им стомана. Чакам поредния отговор и пускам оплакване на друго място. Не обичам да ме правят на по-глупава, отколкото съм.
Слагам ви снимка
Скрит текст:

# 370
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Ау Ети, това е супер неприятно! Нали уж неръждавейка?!

Аз бях решила да поръчам още един вътрешен съд, но ще изчакам да видя какво ще излезе от твоето оплакване! Дано има решение и се вземат мерки, че хич не са евтинки!

# 371
  • Мнения: 3 364
Имам уреда с двата капака от 2020г., но активно започващия капак го ползвам от няколко месеца, прави ми впечатление, че когато е пуснат издава звук, който обаче понякога спира, ако бутна капака пак започва. Това нормално ли е?

# 372
  • Мнения: 2 169
Ети, оцет пробва ли за петната?

# 373
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 027
Като се прибера ще пробвам, ако не се изчисти ще е едни пари хвърлени на вятъра.

# 374
  • Мнения: 160
Като се прибера ще пробвам, ако не се изчисти ще е едни пари хвърлени на вятъра.
Здравей, ще искаш да ти върнат парите. Иначе и аз имам една купа с тефлоново покритие, което уж не залепва, сигурно и вода да варя ще залепне. Готвя си в менталната купа и съм изключително доволна, но я мия само на ръка.

Ze-ze предполагам ти е за смяна уплътнението на капака.

Общи условия

Активация на акаунт