Евровизия (Тема 29) Kъм Ливърпул

  • 26 109
  • 569
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 317
За Австрия и Дания щях да съм по-притеснен, ако Албания бяха запазили тяхната на албански.

Ирландия може и да се класират, но не са ми 100%-ви. Девойката твърде силно се опитва да е скандална и това по-скоро кара човек да си завърти очите, отколкото  да се впечатли. Пък и песента е слаба.

# 541
  • Мнения: 11 004
Като човек, който следи този конкурс още от 90-те,  просто виждам как става все по-зле и по-зле. И да, по интернет съм гледал и изданията от 80-те и 70-те. На първо място е музиката. Няма блясък и шоу. В последните години Конкурсът за песен на Евровизия се превърна просто в един музикален LGBT Pride, опорочиха всичко. Песните са все по-зле. А политиката гледа да се завре навсякъде в песните, поне от 20 г.
Ако имате време, всеки уикенд си пускайте от тубата по едно издание на ESC от 80-те или 70-те ... Това е музика. Всичко беше окей докъм 1997. Изгъзиците започнаха от 1998 с Дана Интернешънъл - травестит печели с някаква кичозна дискария... и се почна.  Вече започвам да разбирам защо Турция, Босна и доста други държави се оттеглиха трайно от този конкурс (не защото са се представяли слабо, а по други причини)

# 542
  • България
  • Мнения: 1 205
Аз следя Евровизия заради музиката. Първите ми спомени за конкурса бяха, когато ние участвахме с песента "Вода" - нашето най-силно и значимо представяне. Конкурсът през последните 15г. залага твърде много на staging-a, нещо, което не ме вълнува, защото не гледам кой каква дивотия прави.
Иронично, но песните с травестити, са от най-силните в историята на конкурса: и Diva, и Rise like a Phoenix. Разни изпълнители като Лорийн, Ханс Цимерлоу, Дънкан са абсолютни еднодневки и след 10г никой няма да си ги пусне и да каже: "демоде, но песента е хубава".
Нямам против ЛГБТ+ участниците. А причините Турция да не участва са религиозни и Ердогански: не отговаря на представите на владетеля за ислям и диктатура.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 21:36 от ferencliszt

# 543
  • Мнения: 11 004
Не е това причината за Турция, но ми се навлиза в спорове. В доста коментари изразяваш ислямофобията си по различни начини и ... просто е безмислена дискусия по тази тема.
От 2014 Турция участва на TürkoVizyon  (Turkvision Song Contest) заедно с други държави от тюркоезичния свят, също бивши съветски републики от Средна Азия и Балканите.
https://en.wikipedia.org/wiki/Turkvision_Song_Contest

И две новини:
АРМЕНИЯ вече избраха своите представители, това е групата ЛадаНива, която преди 3 години представи Армения на фестивала "Евросоник" в Грьонинген, Нидерландия. Всъщност арменско-френска етно група.
https://eurovision.tv/story/ladaniva-representing-armenia-malmo-2024

Петра Меде ще бъде водеща пак. Тя, заедно с Монс Зелмерльоф беше водеща през 2016 (година след като Монс спечели) и Стокхолм беше домакин.

# 544
  • България
  • Мнения: 1 205
Турция клони към диктатура и самият ѝ президент е хомофоб. Когато държавата върне светския си характер ще се завърне и към конкурса.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 01:06 от ferencliszt

# 545
  • Мнения: 4 355
Е, Euphoria на Лорийн още се помни, а е на 12 години.
Не знам кой е Ханс Цимерлоу, но победата на Монс Селмерльов промени конкурса завинаги и вече сценичните представяния не са това, което бяха. Това, че не харесвате стейджинга, си е ваш личен избор, но музикални класации има бол, а такива песенни конкурси с живи изпълнения на сцена се броят на пръсти, в такъв мащаб пък няма нито едно.

# 546
  • Мнения: 11 004
Турция клони към диктатура и самият ѝ президент е хомофоб. Когато държавата върне светския си характер ще се завърне и към конкурса.
Президентът няма нищо общо, това е решение на ръководството на обществената телевизия TRT и бяха изразили доста аргументи, това беше преди 12 години. Да не говорим, че когато TRT взе това решение, за оттеглянето на Турция от конкурса, Реджеп Ердоан не беше президент на Турция, а премиер. Но това в случая няма връзка.

Относно хомофобията... мисля, че просто се натрапва прекалено много в този конкурс lgbt линията и през последните 10-15 г. е заприличал на музикален гей парад. А преди не беше така и се наблягаше на музиката. Сега се набляга на това кой е с пера на главата и кой каква изгъзица на сцената ще направи. А уж беше Eurovision SONG Contest. А в самите песни през 20 век се наблягаше на мелодията. Какви песни печелеха... на Джони Лоуган... а сега...

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 22:18 от diziler

# 547
  • Мнения: 301
Като отворихме дума за Турция... Simple Smile Сертаб Еренер обяви на свой концерт преди няколко дни, че е била поканена да участва в тазгодишната Евровизия и щяла да пее баладна версия на Everyway That I Can

Иронично, но песните с травестити, са от най-силните в историята на конкурса: и Diva, и Rise like a Phoenix. Разни изпълнители като Лорийн, Ханс Цимерлоу, Дънкан са абсолютни еднодневки и след 10г никой няма да си ги пусне и да каже: "демоде, но песента е хубава".
Ок, но това си е твое лично, субективно мнение, явно според твоя вкус и разбирания, а не факт.


Впрочем, за мен, най-силният победител на Израел е Hallelujah на Milk and Honey.
Скрит текст:

# 548
  • Мнения: 4 355
На мен не ми пречат LGBT нещата по презумпция, но наистина понякога идват в повече. Все пак организаторите на конкурса нямат влияние върху това, понякога има твърде много балади, друг път твърде много шарении.
На Турция официалното обяснение не беше ли, че ги порязват и не постигат добри резултати, а косвеното е, че го правят в полза на LGBT песните? Честно казано ми се иска да се върнат, ако нивото им ще е като преди - за мен бяха най-силната балканска държава.

# 549
  • Мнения: 11 004
Честно казано ми се иска да се върнат, ако нивото им ще е като преди - за мен бяха най-силната балканска държава.
Eстествено, че бяха най-силните на Балканите. maNga - страхотниии.... Athena - страхотниии. Имаше един Джан Бономо, пълна скръб. Хадисе от 2009 направи някаква чалгарийка и после беше в София, та даже бях на нейн миниконцерт в София.
Босна също беше една от силните балкански държави на този конкурс. Румъния има много добри попадения също през годините.

# 550
  • България
  • Мнения: 1 205
Изслушах откъси от всички победители между 1970 и 2000г. Освен познатите ми песни на АББА и Дана Интернешънъл, ми се открои:

# 551
  • Мнения: 11 004
Аз това даже съм го гледал директно по TVE (испанската тв), имахме по кабелната тв. Години наред следях Евровизия, много отпреди България да се сети да участва на този конкурс.

# 552
  • Мнения: 4 404
Армения

# 553
  • България
  • Мнения: 1 205
Скрит текст:

Не ме грабва особено както другата им известна песен "Shakar". Може и да не стигне финал.

# 554
  • Мнения: 442
На мен пък точно песните, които къде повече, къде по-малко могат да се считат за LGBT, ми харесват най-много тази година - Швейцария, Белгия, Литва.
Иначе всяко едно движение, случило се в следствие потискане на група от хора за много дълъг период от време, избухва като тайфун в момента - и феминизма, и веганизма, ако щете. Ще мине и тази тенденция.

Общи условия

Активация на акаунт