Евровизия (Тема 29) Kъм Ливърпул

  • 26 106
  • 569
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 10 999
Аз нямам това чувство.
Скрит текст:
А и дори и да са спечелили по политически причини през 2016 и 2022... UA не са агресорът и окупаторът. За разлика от тези, чийто клип e публикувал/а @me_for_president , така че случаят не е аналогичен. Eвропейският зрител не съчувства на такива хора
Песните са изключително слаби. То буквално нито една не става. Може би единствено чешката и белгийската са донякъде компромисни.  Другите са пълна скръб. С тия денсчета, електроники и регетончета.. човек да лудне. Отдавна не е имало толкова слаба година. Обикновено имам по 5-6 песни, които много ми харесват и поне още толкова приятни, компромисни песни. Тази година положението е трагично. Подобна ситуация не е имало от 2002.

Последна редакция: нд, 10 мар 2024, 23:50 от diziler

# 526
  • Мнения: 4 355
Не по политическа причина, а по това, че неприятни за мен песни ще спечелят. 😄 Случайно са все от една държава, която почти винаги има страхотни песни. Такова усещане го пак 2022 и за Спейсмена и почти спечели.

На мен много песни ми харесват, но не чувам фаворит…

# 527
  • Мнения: 10 999
То зависи и от вкуса. Аз по принцип не харесвам дискотечна музика и заради това се изказвам така. Ако харесваш радиостанции от рода на Фреш, Витоша, Енджой, Сити... аз примерно точно такива не харесвам. Предпочитам рок, поп-рок... примерно финландците Rasmus с "Jezebel" от 2022... Ако е балада, да е добре направена, не банална и кахърна. "Hope" на естонския арменец Stefan от 2022 също ми хареса, без да е кънтри, но леко като музика за уестърн филм, клипът също напомня..  както и типичната за уестърн филмите шапка на певеца, хаха. Само липсваше музиката на Мориконе.

# 528
  • Мнения: 317
Гръцката песен си е баш балканската цигания + циганията от Латинска америка. Но поне клипът е забавен. Laughing

Португалската е безумно скучна.

Шведката става, ама реално без стейджинга песента е гола вода. Laughing

Иначе като цяло селекцията тази година ми допада. Имам към 10на песни в Спотифай, и още 5-6 които не са ми неприятни. Значително по-добре от миналата година.

# 529
  • Мнения: 4 404
Грузия


Не ги виждам на финал с това.

# 530
  • Мнения: 4 355
Абе не е лоша Грузия. Ако я поставят добре на сцената, може и да минат на финал, не виждам 10 сериозни фаворита в Semi 2, където са те.
Никак не обичам като една държава влезе в тежка серия на отпадане в полуфиналите, Дания със сигурност ще счупи каръка сега, да видим и Грузия.

# 531
  • Мнения: 214
Албанците днес са публикували песента си на английски. Ще се представят на Евровизия с английската версия.



Ще има още промени при провеждането на фестивала.
1) Голямата петорка и Швеция ще участват в полуфиналите, но без да може да се гласува за тях. Досега беше показван само 1 клип от репетициите. Трите допълнителни изпълнения във всеки полуфинал ще бъдат разположени между изпълненията на състезаващите се държави. На полуфиналите Голямата петорка и Швеция ще участват в същата вечер, в която бяха изтеглени да гласуват, в жребий, който се проведе през януари: Германия, Швеция и UK ще се представят в първия полуфинал, а Франция, Италия и Испания във втория.
2) Линиите за гласуване на финала ще се отворят преди изпълнението на първата песен, а не след приключването на последната. Освен това, феновете в неучастващите държави (Останалата част от света) вече ще имат почти 24 часа, за да гласуват за любимите си песни. Онлайн гласуването ще бъде отворено за останалия свят веднага след приключването на втората генерална репетиция за всеки полуфинал и големия финал и ще остане отворено до началото на шоутата на живо.
Източник: https://eurovision.tv/story/big-five-sweden-perform-semi-finals

# 532
  • Мнения: 4 355
Точно тези дни си мислех, че Албания пее само на албански и получава вотове основно от диаспората си. Но пък тази песен ми се струва по-слаба на англиийски.
Харесва ми идеята шестте директни финалиста да бъдат представени на полуфиналите, вижда се от резултатите, че това доста често е в техен ущърб - май 2012 е последната година, в която последното място не е заето от Биг 5 или домакин?
За другото обаче съм със смесени чувства, да не кажа, че по-скоро ми се струва като лоша идея. Да, по принцип ранна позиция често ощетява песните, а сега ще е предимство, но сме виждали какви машинации се правят с полупрозрачния жури вот от настървени за успехи държави като Азербайджан, притеснявам се, че сега ще стане още по-сериозно.

# 533
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 669
От всичко, което чух до сега, израелската песен ми е най-приятна и най-много чувства предизвиква у мен. Изключително много ми хареса, както и австрийската. Нищо политическо не виждам в нея, че да има проблем.

# 534
  • България
  • Мнения: 1 205
Грузинската и албанската песен са слабички, липсва композиция в песните. Израелската песен звучи завършено композиционно, има мисъл, изграждане и съм щастлива, че ще участват!

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 21:13 от ferencliszt

# 535
  • Мнения: 10 999
Ти лоша дума за нищо израелско няма да кажеш, затова ти харесва и песента.  Убеден съм. Иначе завършена композиционно и със смисъл е белгийската песен.

Странно е това, че Биг 5 + песента на домакините ще се представят и на полуфиналите. Това означава ли, че вече няма да имат гарантирано място на финала и ще трябва да се преборят, като всички останали за мястото си там? Малко невероятно ми се струва.

# 536
  • Мнения: 301
Грузинската песен е слаба. Албанската беше много по-силна в оригиналната си версия на албански.

Странно е това, че Биг 5 + песента на домакините ще се представят и на полуфиналите. Това означава ли, че вече няма да имат гарантирано място на финала и ще трябва да се преборят, като всички останали за мястото си там? Малко невероятно ми се струва.
Не, запазват си гарантираното място на финала, просто ще пеят на живо и на полуфинала, в който ще гласуват.



Аз приветствам опитите да елиминира влиянието, което оказва редът на изпълненията. Мисля си, че по-ефективен е вариантът, в който recap-ът на песните е показан в обратен ред - сега е от първата песен до двадесет и шестата, но ще е по-добре да започва от двадесет и шестата към първата. Имам някакъв спомен, че е това е било правено вече някъде и беше проработило. Нямам спомен къде беше обаче.

# 537
  • Мнения: 4 355
Стана ясно, че израелската песен винаги е била една и съща - Hurricane e October rain с леко променен текст. Имали са втора песен, но в крайна сметка са преработили леко първата. А който не намира нищо политическо в песента, просто не иска да го намери… Можеше да е всеки месец, защо точно този, в който беше и атаката на Хамас, носеща името Al-Aqsa Storm?
Това е последният път, в който коментирам тази държава и участието ѝ на Евровизия тук, не искам да се напрягам.

Швеция ще открива финала, близнаците са изтеглили да пеят под номер 1.

# 538
  • Мнения: 317
Грузия


Не ги виждам на финал с това.

Е по-добре е от миналата година.

От втори полуфинал 100% се класират (според мен): Австрия, Дания, Гърция, Швейцария, Белгия, Естония, Холандия и Норвегия. Почти добавям и Армения към този списък. Това означава, че остава само едно място за останалите. Според мен е за Израел, но Латвия също имат шанс, ако оправят стейджинга.

От първия полуфинал: Хърватия, Литва, Украйна, Кипър, Сърбия и Словения.

Хм, втория полуфинал се оказа по-силен от първия.

# 539
  • България
  • Мнения: 1 205

Е по-добре е от миналата година.

От втори полуфинал 100% се класират (според мен): Австрия, Дания, Гърция, Швейцария, Белгия, Естония, Холандия и Норвегия. Почти добавям и Армения към този списък. Това означава, че остава само едно място за останалите. Според мен е за Израел, но Латвия също имат шанс, ако оправят стейджинга.

От първия полуфинал: Хърватия, Литва, Украйна, Кипър, Сърбия и Словения.

Хм, втория полуфинал се оказа по-силен от първия.

Съгласна съм с теб донякъде. Според мен нито австрийската, нито датската ще дръпнат напред.  От първия полуфинал бих добавила, че Ирландия ще добута до финал със сигурност.

Като цяло тази година е годината на ретро диското, досадното пищене в горния регистър и meme песните.

Общи условия

Активация на акаунт