Евровизия (Тема 29) Kъм Ливърпул

  • 25 165
  • 563
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 313
На фенинизма вече му отмина модата. Никой не го взема на сериозно вече. С ЛГБТ същото започна да се случва от миналата година. Тези транс и non binary простотии ще им изиграят лоша шега.

# 556
  • Мнения: 1 059
Имам да ви продам един голям мост, ако се залъгвате, че ЛГБТ тематиката в Евровизия ще изчезне 😁 това е присъствие от поне 30 години вече. Вероятно мотивите тип "girl power!! Hooray" ще изчезват и ще се появяват периодично, но ЛГБТ изпълнители и подобни е имало винаги и ще продължава да има. На мен не ми пречат, но и със сигурност не симпатизирам на песни, които разчитат само на това.

Конкретно песни тип "дискотечен хит, който ще звучи в гей клуб" винаги има, та и повече от една всяка година. Понякога са сполучливи, понякога не особено.

# 557
  • Мнения: 10 736
А не ми казвай, че Кончита Вурст през 2014 спечели заради "великата" песен или заради "прекрасния" глас на младежа, забравих как му е истинското име.  Дана интернешънъл защо спечели 1998, при условие, че имаше по-хубави песни? Или младежът от Нидерландия през 2019 ли беше... Но поне неговата песен беше хубава, а и добре изпълнена.
Но случаите с Кончита Вурст, Верка Сердючка и Дана Интернешънъл... няма какво да ги коментирам. Гласови възможности - пълна скръб. Просто се оценява "шоуто", което правят, а и за да се демонстрира толерантност към това общество.

# 558
  • Мнения: 1 059
За Дана Интернешънъл не мога да кажа, защото от тези времена в Евровизия знам само по-популярните песни, но за Кончита се съгласявам, че спечели само, заради този гимик на жена с брада. Махни го и остава посредствена песничка за запълване на финала. За Дънкан холандеца не съм особено съгласна, че е спечелил, защото е гей, та даже не знам дали се знаеше тогава, че е, но за мен да твърдиш, че е спечелил по тази причина е навлизане в другата крайност на вечната конспирация. Същото е и с онази сръбската лесбийка, която спечели 2007, ако не се лъжа. Просто бяха добре издържани вокални изпълнения в години, в които идваше ред на такива песни да спечелят, заради по-налудничавите победители в предишните издания.

Сега примерно следвайки Евровизийската логика давам реален шанс на Хърватия да спечели, защото идва ред на някой по-откачен победител.

# 559
  • Мнения: 4 265
2019 конкретно, целият топ 3 е ЛГБТ. Че даже и телевота го взеха Норвегия, а единият им вокалист също е представител.
Изобщо не трябва да се вглеждате в тия неща. Никой не печели САМО защото е с различна ориентация. Вокалността за това може да даде допълнителни точки, които да го пратят напред и да изпревари третия и втория (като с Австрия 2014), но няма са стане при лоша песен и изпълнение.
На Дана Интернешънъл песента е много силна, да не кажа, че е една от най-емблематичните за Евровизия някога.

# 560
  • Мнения: 10 736
За мен сред най-емблематичните са на АББА от 1974, на Джони Лоуган от 1980 и 1987, на Тото Котуньо от 1990, донякъде и Сертап 2003, Руслана 2004 и Лорди 2006

# 561
  • Мнения: 298
Rise like a Phoenix е хубава песен сама по себе си, а изпълнението на Кончита си беше много силно вокално. Стейджингът е въздействащ и направен изключително добре. Да, сигурно част от гласовете, които получи, ги получи заради принадлежността си към LGBT обществото и заради желание да покаже съпричастност към тях, но това не е единствената причина да спечели. Песента и изпълнението си имат достатъчно силни аргументи да победят и без това. А нека не подценяваме и фактът, че Rise like a Phoenix има много силно Джеймс Бонд звучене. По това време песните от филмите за Джеймс Бонд звучаха отвсякъде и бяха по върховете на всички класации. 2014 година, когато победи Кончита, си беше точно между излизането на Skyfall и Spectre. Тоест Rise like a Phoenix си имаше една празна музикална ниша в Евровизия, която зае.


Но случаите с Кончита Вурст, Верка Сердючка и Дана Интернешънъл... няма какво да ги коментирам. Гласови възможности - пълна скръб. Просто се оценява "шоуто", което правят, а и за да се демонстрира толерантност към това общество.
Не мисля, че Верка Сердючка е в същата категория като Кончита и Дана Интернешънъл. Първо, че Верка си е просто един от многото пародийни персонажи, които шоуменът Андрий Данилко играе. Все едно да кажем, че Краси Радков с неговите Баба Вуна и кака Радка или Христо Гърбов с баба Веце и баба Първолета, ги има заради това общество. Ми не съвсем. Второ, че Андрий си има кариера в шоубизнеса отвъд Верка. Тука да кажат по-запознатите, но той май не е и част от LGBT обществото, не съм сигурна.

За Дънкан холандеца не съм особено съгласна, че е спечелил, защото е гей, та даже не знам дали се знаеше тогава, че е
Ами той не е гей, че да се твърди, че е спечелил, защото е гей. Дънкан е бисексуален. И да, той е открито си беше заявил ориентацията години преди да участва.
Впрочем и Дънкан, и Лорийн са бисексуални, но виждаме, че нито песните им се заиграват с такива мотиви, нито сценичното им представяне.


За мен най-емблематичната песен от Евровизия изобщо е Nel blu, dipinto di blu Simple Smile
Скрит текст:

# 562
  • Мнения: 4 314
Азербайджан-слабичък опит.




Малта с revamp и официален клип
На thumbnaila е същинска Емануела 😂

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 12:56 от me_for_president

# 563
  • Мнения: 4 265
Излезе реда на изпълнение за полуфиналите

Първият полуфинал си е snooze-fest, само Хърватия и Литва ми харесват.
И определено съм фен на идеята директните финалисти да са в джамбурето. Скоро може и само на победителя от предната година да се гарантира финал…

Общи условия

Активация на акаунт