US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4

  • 13 267
  • 314
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 711
ние мислим да отидем в Ню Орлеанс, тъй като имаме доста познати там и там има много работни места в момента. Почти 100%, че мъжът ми веднага ще си намери работа, но след като пристигнем там на място. От тук става сложно. Незнам малко сме объркани. Ще отидем, ще опитаме, ако не става ще си се приберем. Поне няма да съжалявам, че не сме опитали.  Naughty

# 76
  • Мнения: 1 599
А KidCare .по-точно вече е FamilyCare не върши ли работа?Нали обхваща всички легално пребиваващи бременни жени?Само да уточня-не съм раждала тук,но детето ми има   KidCare и съм доволна.
Може би другите мами,раждали тук могат да кажат нещо за FamilyCare и раждане?

# 77
  • Мнения: 7 837
Единственият ти шанс, е да пробваш с Medicaid и те да ти поемат разноските по раждането и бременността. Но, ако нямаш соушъл номер, вероятността е нищожна...

# 78
  • Мнения: 1 393

АКо таткото замине преди теб и намери работодател, който да му плати застраховка, може да включи и теб...

Tandoori, това няма как да стане за съжаление, защото както момичето спомена, те ще са с туристически визи.

# 79
  • Мнения: 7 091
Tandoori, това няма как да стане за съжаление, защото както момичето спомена, те ще са с туристически визи.

Да, аз чак после прочетох за визите. Мислех, че ще заминават на работна.
Не мисля, че Медикеър и Кидейд важат за хора на туристически визи без ССН. Препдолага се, че като си на туристическа виза си имаш пътническа застраховка ( ама тях в БГ ги знаем как са).

# 80
  • Мнения: 7 837
Tandoori, за някои важат... Как мислиш, че раждат повечето мексиканки... Ама, не ми се отваря дума за тоя двоен стандарт... Confused

И тъй като и мен ме вълнуват застраховки. Блукрос ми дават застр., покриваща бременност за около $500. Трябвада я плащам поне 1 мес. гратис. И накрая ми идва сметка за около $3000... На наша позната наблизо, която ще ражда скоро и е без застр. са й казали $9000, ако всичко е нормално...
Та, танто за кукуригу...

# 81
  • Мнения: 3 491
Много ви благодаря за информацията. Няма да бъда със застраховка, тъй като ще сме с туристически визи. Ако не успеем да измислим нещо, май ще си родя тук, тъй като наистина няма да можем да си позволим тази сума. Бяхме подготвени да платим, но доста по-малка сума. Ще помислим и ще видим какво ще направим. Още веднъж благодаря за информацията.  Simple Smile
Можеш да видиш какво е положението с т. нар. community clinics, там, доколкото знам, не се плаща, и не е необходимо да си постоянно пребиваваща в страната. Бивша детегледачка българка на моя позната, също българка, е раждала в такава клиника, и била много доволна от отношението и условията. Само че моята позната е лекарка, с достъп до медицинска информация, и проверила статистиката - между 40 и 50% от родилките там били вирусоносителки на СПИН. Някои хора това би ги смутило, други - не.

# 82
  • Мнения: 7 091
Tandoori, за някои важат... Как мислиш, че раждат повечето мексиканки... Ама, не ми се отваря дума за тоя двоен стандарт... Confused

И тъй като и мен ме вълнуват застраховки. Блукрос ми дават застр., покриваща бременност за около $500. Трябвада я плащам поне 1 мес. гратис. И накрая ми идва сметка за около $3000... На наша позната наблизо, която ще ражда скоро и е без застр. са й казали $9000, ако всичко е нормално...
Та, танто за кукуригу...

Ами тези дето идват да родят тука ( мексиканките) предполагам не им пука дали ще родят на пътя, защото смятат, че им е по-зле в Мексико, ама като идва момиче от БГ, което все пак може да си осигури добри условия за раждане в БГ дали ще е съгласна на такъв вариант Simple Smile. То е ясно, че ако пристигне в САЩ и почне да ражда няма да я оставят на улицата все пак, но при какви условия ще бъде, кой после ще ги плаща парите и как..не е ясно.

# 83
  • Мнения: 10
Родих преди точно 3 месеца момченце. Имам KidCare и не е необходимо да имаш ss# или да си легално тук. През цялата бременност ходих в частен кабинет и всички прегледи бяха безплатни, както и самото раждане беше в много прилична болница и беше абсолютно безплатно, като се има предвид, че се получиха усложнения и родих с операция. Имах си самостоятелна стая със всички ек стри и т.н. много мили и внимателни бяха всички. След раждането имах 2 месеца застраховка, а за бебето тя остава докато навърши 1 година.
Когато подаваш документи за KidCare искат копие от паспорта на двамата родители ако си омъжена, ако не подаваш сама и също последните два чека /това може да се уреди от някои познат които да ти даде check за малка сума/. Иска се и бележка от лекаря че си бременна и в коя седмица си и кога е предполагаемата дата за раждане.
Но трябва да се има предвид, че ако си в напреднала бременност най вероятно няма да те одобрят за застраховката, защото се чака към 2 месеца за отговора и тяхното становище е че трябва да се следи бременността от самото начало.
След като родиш детето става автоматично Американски гражданин. От болницата издават сертификат за раждане, но за оригиналния трябва да почакаш около 6 месеца /така ми върнаха писмо на мен, но някои ималкo по малко чакат/, и тогава да се кандидатства за паспорт. т.е. трябва да знаеш че около 6 месеца трябва да си тук докато стане готов паспорта.
Това че бебето е Американски гражданин не ти дава никакви права за легално пребиваване в страната, едва като навърши 21 години може да подаде петиция за теб.

# 84
  • Мнения: 1 599
Да  trayanka ,така е! И аз поразпитах за KidCare ,но се оказа,че тази програма работи само в щата IL(Chicago.)
    trayanka ,детето ти ще има KidCare ,докато навърши 18 или 21 год.(тук не съм сигурна).Всяка година ще ти изпращат от там документи,които трябва да попълнеш(става дума за доходите,които получаваши) и иншурънса се удължава.

# 85
  • Мнения: 711
Много ви благодаря на всички, а как мога да получа social security number? Само ако легално работя там ли? Знам, че ако го имаме него ще ни бъде много по-лесно и за това ме интересува има ли начин да го получим.  Hug

# 86
  • Мнения: 3 367
social security number-зависи от щата,но се иска док за перманентен престой ве1е; ако си на виза-не дават истински сошъл а един друг номер..много го затегнаха,аз навремето взех на J виза..
проверете много добре условията на конкретното място където планирате да ходите,варира много от щат до щат,и добре го помислете..

# 87
  • Мнения: 7 837
не дават истински сошъл а един друг номер..много го затегнаха,аз навремето взех на J виза..

Данъчните също дават номер, ние сме с такъв. Той е при приспадане от данъците за годината за член от семейството. Самуил вече е със застраховка и застр. одобриха, тя да е на соушъла на мъжа ми...
Kid Care има и във Фл, а доколкото знам и в други щати.
Соушъл номер се получава първео през имиграционните. Подават се заявления и след това се ходи в Соушъл администрацията. Но пък при визите, особено ако не са работни, имиграционните много трудно приемат документи. Сигурно пак зависи от щата...

# 88
  • Мнения: 7 091
social security number-зависи от щата,но се иска док за перманентен престой ве1е; ако си на виза-не дават истински сошъл а един друг номер..много го затегнаха,аз навремето взех на J виза..
проверете много добре условията на конкретното място където планирате да ходите,варира много от щат до щат,и добре го помислете..

Абсолютно вярно! Мъжа ми преди взе на Ф1, ама сега- никакъв шанс. Много затегнаха нещата наистина. И аз се ядосвам, че не мога да взема, затова чакаме зелените карти.  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 3 491
social security number-зависи от щата,но се иска док за перманентен престой ве1е; ако си на виза-не дават истински сошъл а един друг номер..много го затегнаха,аз навремето взех на J виза..
проверете много добре условията на конкретното място където планирате да ходите,варира много от щат до щат,и добре го помислете..

Абсолютно вярно! Мъжа ми преди взе на Ф1, ама сега- никакъв шанс. Много затегнаха нещата наистина. И аз се ядосвам, че не мога да взема, затова чакаме зелените карти.  Rolling Eyes
Още преди да излязат картите трябва да можеш да вземеш, като влезете в етапа, където дават разрешително за работа. Защото не можеш да използваш разрешителното без такъв номер.
Аз лично имам SSN въз основа на разрешително за работа, издадено за J-2 виза. Първият път като отидох с визата не ми дадоха, но втория път, като имах вече разрешително, нямаше как да откажат.

Общи условия

Активация на акаунт