US бъдещи и настоящи майки - a.k.a. American Beauties - 4

  • 13 225
  • 314
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 091
АМи хайде и аз да се отчета в темичката след сума време Simple Smile
Първо ЧЕСТИТО на Абаджиева за малкото съкровище!!! Изглежда направо страхотно на снимката принцеската! Да са ти живи и здрави и двечките!!! Страшно се зарадвах на разказа ти за раждането!!!
бтв, ти си раждала точно като се местихме Simple Smile
А момичета да ви се оплача, то това местене историческо стана, направо по-трудно от раждане беше!!
До последно не се знаеше знае ли се Simple Smile Значи в петък 8-ми приключихме сделката за къщата( 1 часа), в 8 ч сделката за колата..и на сутринта на 9-ти почнахме да товарим багажа( който моя милост опакова сама, защото тати вече работеше в Олбани цяла седмица) е разказа ми се играта!( да не кажа някоя по-силна дума Wink )
Разгеле преместихме се ( или как беше..."жив и здрав пристигнах на село", само че в нашия случай "у градО"  Joy) . Малко бях ошашкана първите дни, защото бях сама с децата, багажа, кашоните и нямахме дори вода за пиене. Ама вече сме пушка! Дори елхата е украсена и подаръците са под нея опаковани! bowuu АМи как, с такова малко мрънкало, да не слагаме нищо пред камината, че да можел да "падне" дядо Коледа от там да остави подаръците hahaha
Иначе много ми харесва града, определено съм забравила обаче какво е да се живее в голям град! Как си ни беше добре на село  Joyсега ме хваща клаустрофобия от високите сгради Simple Smile
Малко имам проблеми с Елена, за 2 месеца е наддала 300 гр и сега след 2 седмици сме на телгене пак. Имам подозрения, че предните пъти не са я премерили като хората, дано да е така. И все пак аз от този стрес не можех да спя като хората, бях много преуморена, така че може и от това да е.

Сипируми, тегли и една майна на твоята агентка, ама ГОЛЯМА! При състоянието на пазара на недвижими имоти в момента ми се струва, че каквато икомисионна да и дадете ще и е от полза, ама някои явно така работят. Ние сменихме 2-ма преди да попаднем на този и въпреки, че и от него не съм супер доволна ( защото сами си преговаряхме за условията, което си беше негова работа) успяхме за 3 седмици да подпишем клоузинга на къщата( ипотеки, истории, всичко), което направо е невероятно, ама изцедихме докрай и моргидж агентката, и на адвоката досаждахме, ама ние нямахме никакво време, защото трябваше да се нанесем в къщата веднага. Така че е въпрос на желание да ви свърши работа. И аз така с един мързеливец в началото - днеска ще се обадя, утре ще се обадя, ама ти ми кажи ако нещо си харесаш аз ще намеря ключовете..дрън дрън. Няма такива работи. Човека ни намери точно за 1 седмица къща. Вярно, че аз го "посрещнах" с един дълъг и много конкретен списък с изисквания за това какво искаме, но така поне си спестихме взаимно губенето на време. След това той ми прати дълъг списък с къщи, които отговарят на условията, ние ги прегледахме, избрахме си 7 от тях. Отидохме, видяхме ги и харесахме нашата. За това и толкова бързо се решихме на покупка, защото наистина къщите, които видяхме ТОЧНО отговаряха на условията ни.
Та моя съвет- направете си много подробен списък какво искате задъжително, какво БИХТЕ предпочели, направете си калкулация колко можете да си позволите като ипотека на месец( питайте и за план плащане 2 пъти в месеца, по-изгодни са условията), след това се обадете на няколко банки( може да питате и агента си за такива) за да ви дадат одобрително писмо предварително, а и сменете агентката! Успех!  bouquet

Бтв, момичета поправете ме в списъка, защото не съм точно в Олбани, а в Niskayuna( то е на 15 мин от Олбани), уж за град се води ама си е точно като квартал Simple Smile

# 61
  • Мнения: 339
Като чета разказа на Abadjieva се сетих за една книга - http://www.amazon.com/HypnoBirthing-natural-approach-comfortable … =UTF8&s=books Поръчах си я скоро, сега я чета и ми се струва интересна за всички бъдещи мами, които се интересуват от естествено раждане. Вие всъщност може и да сте я обсъждали...На мен ми е много приятна за четене, пък ще видим, дали ще свърши работа Wink

# 62
  • Мнения: 7 091
Като чета разказа на Abadjieva се сетих за една книга - http://www.amazon.com/HypnoBirthing-natural-approach-comfortable … =UTF8&s=books Поръчах си я скоро, сега я чета и ми се струва интересна за всички бъдещи мами, които се интересуват от естествено раждане. Вие всъщност може и да сте я обсъждали...На мен ми е много приятна за четене, пък ще видим, дали ще свърши работа Wink

Не само, че сме я обсъждали, ами и аз преведох сума неща в темата, която отворих за нетрадиционните методи за обезболяване Simple Smile. Наистина е разкошна книгата!  bouquet

# 63
  • Мнения: 339
Ще потърся темата задължително, защото ще ми е много интересно, ако някой е споделил личен опит Simple Smile

# 64
  • Мнения: 7 091
Ще потърся темата задължително, защото ще ми е много интересно, ако някой е споделил личен опит Simple Smile

Ами аз Simple Smile , така раждах Simple Smile
Ето ти темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.0;all

# 65
  • Мнения: 339
 Grinning Мерси !

# 66
  • Мнения: 8 163
И само за справка-първото раждане в Бг ли беше?

Да, но единствената разлика между тукашните и българските болници е в техниката и наименованията на медикаментите. Иначе практиката е същата.

# 67
  • Мнения: 3 367
привет,
бьрзам да споделя нещо к вчера откирих,дъщеря ни се забавлява около 30 мин с тия карти,много ми харесаха;има за всякакви възрастови групи и предмети,добро качество са и дават чудесни идеи като цяло, за игра в кола или магазин дори и да ги няма конкретните карти..

http://www.brainquest.com/buy.php

струват 6-10 кинта,има ги по книжарници и самс

весела Коледна седмица

# 68
  • Мнения: 7 837
И аз съм купила от тези карти за подарък на едно момченце. Дано му е занимателно... Grinning

Абаждиева, честито и от мен  Grinning

# 69
# 70
  • Мнения: 711
Здравейте! Аз за първи път се включвам в тази тема тъй като аз съм си в БГ. Преди 2 седмици се върнахме от САЩ със съпругът ми. Родителите ми ходят в САЩ два пъти годишно и от малка искаха да ме пратят да уча там, но аз не исках. Сега обаче съм бременна и сме решили Април месец да заминем за САЩ, където мъжът ми да поработи, а аз да родя там. Незнам дали тук е мястото да задам въпроса си и ако има вече такава тема, моля дайте линк и ме извинете, ако не съм писала в правилната тема. Та интересува ме как стои въпроса с раждането в САЩ. Какво се заплаща  (приблизително поне)? Колко струват прегледите (аз ще съм в 5ти месец като отидем там)? Детето автоматично ли ще получи американско гражданство, ако бъде родено там?

Благодаря ви предварително и извинявайте, ако въпросите ми не са за тази тема!  Hug

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 12:39 от teddy_

# 71
  • Мнения: 1 393
teddy_ ,
Ако нямаш застраховка, която да ти покрива раждането/ прегледите, ще е скъпо.
Раждането без застраховка зависи от конкретния щат, болница, лекари и т.н., но мисля че най- приблизително сметката ще е м/у 6 и 15 хил. $. Това може да включва престоя в болницата и раждането плюс услугите на доктора за раждането, а може и неговата сметка да е отделна ( в моя случай например си беше отделна: $2500 за него, които обаче на мен 90% ми плати застраховката ми).
За прегледите- по принцип са на схемата първия-$15 и после повечето са безплатни (след втората половина на бременността- на всеки две седмици, накрая- всяка седмица), но това е пак, ако си със застраховка. Без- гледала съм сметките, които ми дават- всеки преглед е около $250- 350 като цена.

За гражданството- мисля, че е автоматично.

Успех и лека бременност ти желая!

# 72
  • Мнения: 384
Здравейте! Аз за първи път се включвам в тази тема тъй като аз съм си в БГ. Преди 2 седмици се върнахме от САЩ със съпругът ми. Родителите ми ходят в САЩ два пъти годишно и от малка искаха да ме пратят да уча там, но аз не исках. Сега обаче съм бременна и сме решили Април месец да заминем за САЩ, където мъжът ми да поработи, а аз да родя там. Незнам дали тук е мястото да задам въпроса си и ако има вече такава тема, моля дайте линк и ме извинете, ако не съм писала в правилната тема. Та интересува ме как стои въпроса с раждането в САЩ. Какво се заплаща  (приблизително поне)? Колко струват прегледите (аз ще съм в 5ти месец като отидем там)? Детето автоматично ли ще получи американско гражданство, ако бъде родено там?

Благодаря ви предварително и извинявайте, ако въпросите ми не са за тази тема!  Hug
Здравей Teddy и от мен.
Относно цената за раждането наистина сумата варира много и е различна за различните болници. Преди 7 месеца една позната роди  в UNC-NC но със застраховка и й излезе около $2000 , тако в тази сума се включваше всичко прегледи, раждане. Аз ще раждам през януари, но аз също имам застраховка, но до тук за видеозон сме дали около 250 долара / за 3 видеозона/. През януари като родя ще ти пиша пак, надявам се да имам повече информация.
п.п. Щях да забравя в повечето щати има финансови асистенти / поне в нашия щат има/ и може да се апликира за такъв, като ти заплащаш само минималма сума- примерно за преглед  $ 10, за операция $100. миналата година ни се наложи да апликираме за такъв  и те платиха  сметката от $ 5000. Но пак е индивидуално, зависи дали си с гражданство, зелена карта или туристическа виза.
Надявам се да съм ти била полезна.
Лека бременност.

# 73
  • Мнения: 711
Много ви благодаря за информацията. Няма да бъда със застраховка, тъй като ще сме с туристически визи. Ако не успеем да измислим нещо, май ще си родя тук, тъй като наистина няма да можем да си позволим тази сума. Бяхме подготвени да платим, но доста по-малка сума. Ще помислим и ще видим какво ще направим. Още веднъж благодаря за информацията.  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 7 091
Много ви благодаря за информацията. Няма да бъда със застраховка, тъй като ще сме с туристически визи. Ако не успеем да измислим нещо, май ще си родя тук, тъй като наистина няма да можем да си позволим тази сума. Бяхме подготвени да платим, но доста по-малка сума. Ще помислим и ще видим какво ще направим. Още веднъж благодаря за информацията.  Simple Smile

АКо таткото замине преди теб и намери работодател, който да му плати застраховка, може да включи и теб. А може да си потърси и работа онлайн в някоя от онлайн борсите. Но не е много сигурно дали ще успее да си намери за това време, че и документи да уредите.. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт