Великобритания - тема 93 Есенно Хелуинска....

  • 31 562
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • UK
  • Мнения: 4 311
При нас беше чудно, имахме си огънче и заря, децата са доволни. За първи път е толкова топло на bonfire night, обикновено мръзнем.
Добре дошла, marga1977. И аз съм от 7 години тук, живеем в Нотингам.

# 76
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 302
Добре дошла Марга Simple Smile

Ние не ходим никъде обикновенно да гледаме специално. В квартала гърмят достатъчно Laughing

Видяхте ли новият банк холидей догодина за коронацията? Вече е обявен официално за 8ми май.

Мери и за да не пропусна тиквите са уникални - Браво!

И не съм ви показала тортата която правих за десертната маса за сватбата на колега, много се хареса от гостите  Simple Smile
Снимката не е добра заради светлинта, но се добива представа.

# 77
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Добре дошла , Марга, в готината ни темичка. Аз съм в Лийдс от 8 години. Илейн, много хубава торта. Много обичам торти😁.  С какъв вкус е вътре? Лесна ли е за правене?

# 78
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 302
С много вкусове  Simple Smile основата е тънък шоколадов шортбред, после има севиля ориндж мармалад, бърнд  мадарин крем, салтед карамел и се завършва с мус от черен шоколад и огледална глазура. Ако имаш рингове и форма да замръзиш пластовете и да сглобиш е лесна да кажем. Аз си правя включително мармалада и карамела, но предполагам ще се получи с готови.

# 79
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
оф нямате си друга работа , сега по нощите ще ходя да търся сладко нещо .. торти не се хващам да правя , освен бисквитена , че не ми се получават , въпреки огромното желание
Излязохме да се разходим с детето , отидохме до нещо като мол , разходихме се , аз докато изпия едно кафе детето си разглежда около мен , хареса си нови чаршафи и тръгваме да се прибираме - то ужас навън .. порой и вятър , единствения uber след около 50 минути минимум , та звънях на моя мъж , той уж го оставихме да спи ама дойде да ни прибере .. Леле , не го очаквах тоя порой

# 80
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Аааа, Илейн, ще мъ прощаваш ама ще напишеш по-подробно рецептата. Рингове имам. Много ще ми пасне тая торта😁

# 81
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 302
Хапи ще ти снимам от книгата защото е доста за писане Simple Smile и ще ти я дам.

# 82
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 855
Добре дошла, Марга! Аз съм от близо 9г. в Нотингам. Преди пишех много из бг-мамма, но от доста години само в тази тема вече се отбелязвам.

Зарята гледахме от пред вкъщи и през прозореца. В квартала бая пускаха, но добре, че не се хванахме да търсим място с дисплей, какъвто дъжд се ля на пресекулки, щях да се вкисна да съм навън. Децата нямаха забележки, освен защо ние не пускаме фойерверки.

Гледам Доктор Ху за не знам кой път, да ми бръмчи отстрани, докато работя. А хич не ми се работи. Готова съм за триседмична (поне!) почивка, да се търкалям на дивана, да не правя нищо, да не се занимавам с готвене, работа, домакинство, деца. Ама няма Grinning

# 83
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Мерси,ИлейнПък моя милост днес прави браунис чийзкек с малини😁Как ще ги свалям тия килца, не знам. Моят син много обича да си похапва. Не е пълен, даже е слаб, според мен. За днес имам поръчка от него за гъбена супа със сметана и макарони с пилешки гърди с доматен сос и сметана и чедър на фурна. Какво да се прави, ще готвя😁

Не можах много да ги извъртя шарките този път, че бързам. Обожаваме го вкъщи.

# 84
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
завиждам за ящни дечица , моята е чироз . Хапва си , уж добре , но явно много бързо смила всичко , не е от тия , дето ще си търсят храна , Ние не държим вкъщи чипсове , сладости и такива подобни, Като купим нещо - то се изяжда веднага , Като си е вкъщи я тъпча с плодове , най вече ябълки и грозде , а вече и моркови си хапва доста. Ако можех малко от моя апетит ей така да и предам , ма на.. слабушка ще ми е

# 85
  • Мнения: 3 233
Аз отглеждам двама злояди. Убиха ми всякакво желание за готвене.Синът живееше на ябълки с хляб, сега поне яде и месо. Малкото, ако може ще живее само на мляко, броколи и плодове. Кусури намират дори на пица, пържени картофки, спагети...все неща, които другите деца не отказват.
Трябва и аз да врътна някой сладкиш, че отдавна не съм правила, а 99% от каквото готвя ядем само с баща им, та гледам да не се хабя много в кухнята. Но ваще ме карат да поглеждам към печката. Много апетитно изглеждат.

Ох, в класа имат въшки. Моят кошмар! Има ли една в града, на мене ще доде. Та не се притеснявам за децата, а за себе си Grinning

Бу, идвам да се търкаляме двете. Така отчаяно имам и аз нужда от почивка...

# 86
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Ние не държим вкъщи чипсове , сладости и такива подобни, Като купим нещо - то се изяжда веднага
И ние, обаче имаме брашно, захар, масло, яйца, мляко и т. н.
Оня ден правих палачинки в обедната ми почивка, защото млякото изтича. Хапваме ги с мед и банан 🤪
Имаме моркови и ядки, за морковен кейк 😁
3 банана сплути, хоп, превърнаха се в бананени мъфини.
Примърца ми за нещо сладко, имах бадеми, замразени череши и стана прекрасен черешов сладкиш 😁
Вчера правих рибен пай. Хартиса ми от масленото тесто и яйцето, с което мазах тестото. Добавих сирене, направих нещо като банички, като си мислех, че с това тесто няма да е толкова хубаво. Леле, за малко да не успея да опитам как се е получило! И това след пая!
Мъжът ще ходи в Костко днес, пита, какво да купи. Щерката вика, нищо сладко, била прекалила последните дни. Мъжът отвръща, тя майка ти трябва да спре с кулинарните изяви. После гледа шопинг листа, писала съм брашно там и той коментира, ще купи брашно. Там е в големи опаковки, да имаме. Аз отвърнах, е, нали току що каза да спра с кулинарните си изяви. Та решихме да купим друг ден малка опаковка от кварталния магазин 😂

# 87
  • Мнения: 1 479
Памперс, не ми говори за тия въшки моля те, че косата вече ни опада. Моите през две-три седмици пращат имейли и ей на, голямата ги домъкна. Мазах, мазах, те живо падаха по гребенчето, на дгигия ден гледам пак има гниди. Пак мазах, ресах, пощих, снощи пак я мазах и пак живи падат. Що не измират тия гадове незнам и аз вече. И чаено дърво мажа зад ушите. Днес не съм я виждала, но ще я погледна пак тия дни, надявам се вече да съм ги утрепала. А покрай нея и мен само ме сърби главата, мажа се и аз.

# 88
  • Мнения: 1 026
Здравейте.Маска със зехтин под шапка за баня,изпробвано.Но,ако сте третирали с препарат предишния ден примерно.Ние се борихме месец с тези гадини миналата година,чак себореен дерматит получи детето от препаратите.
От къде купувате ботуши за училище големи номера,които да не са скъпи.Нещо до 25 паунда да речем,че моето не пази и карат месец два само.В физически магазин,че да може да мери.
Хубав ден

# 89
  • Мнения: 3 233
Ронка, маша имаш ли? След препрата и ресането, машата на макс и минаваш с нея цялата коса. На тези градуси не оцеляват. Много са мутирали гадовете и препарати не ги морят лесно.

marga, дано намериш! Aз не ги пращам с ботуши, защото е много топло вътре и изобщо нямам представа къде може да има нещо бюджетно.

Мери, отърване от сладкишите няма😂

Аз запазих за януари уличен escape room. Остава да си намеря и отбор. Никога не съм играла, но така из улиците на града на въздух ми допада повече, може да се включт и децата. Може да паузираш играта да седнеш да обядваш. Та стискайте палци да намеря съмишленици.

Помагайте моля с идеи за коледни подаръци. Тъкмо им свършиха рождените дни, изчерпах се откъм идеи 🙈А родата праща пари и чака насреща снимки, приятели питат...аз от нас не мога да измисля, камо ли по няколко.

Общи условия

Активация на акаунт