Шефът ми иска да ме съди!

  • 1 929
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 22
Не знам от къде да започна..Работя в хранителен магазин. Напоследък имаше много кражби, ревизии и тнт и все излизахме на минус. Преди 1 седмица ми казаха че на кода, на който работя има много изтрита стока. Аз им обясних, че често стават грешки, клиенти се отказват от продукти, но преди ден шефа ми дойде развика ми се, че съм крадец, че тези липси са заради мен и си прибирам парите в джоба. Работех за фирмата 4 години и си скъсвах г*** от работа и наистина не очаквах такова отношение. Та проблема ми е, че иска от мен 5000 лв. до края на другия месец, иначе щял да ме съди. Знае че имам запор на заплатата и, че няма как да му намеря такава сума... исках да гледам записите от камерите, но те са с такова лошо качество и така изрязани, че няма как да се докаже нищо. Говорих с адвокат, каза че е чувал за шефа ми и няма смисъл да повдигам дело, защото бил с много връзки..
Не знам даже за какъв съвет да питам..дали мога да си обединя кредитите с лошо ЦКР и да изтегля толкова много пари..и какво мога да говоря с шефа си, за да не ми ги иска. Лошото е, с документите за начускане подписах и документ за тези пари.

# 1
  • Мнения: 31 677
Освен да си намериш адвокат!
Много глупаво си постъпила като си се подписала.
Мислете като се разписвате.

# 2
  • СИ
  • Мнения: 4 406
...
Не знам даже за какъв съвет да питам..дали мога да си обединя кредитите с лошо ЦКР и да изтегля толкова много пари..и какво мога да говоря с шефа си, за да не ми ги иска. Лошото е, с документите за начускане подписах и документ за тези пари.

Не знам какво точно е подписано, но липси и финансови претенции на работодател не се установяват само с един гол подпис на работник. Важно е как се установява начина на носене на финансова отговорност при щети причинени на работодател от работник.
За мен няма нищо особено. Мъчи се да вдига аларма и да заплашва. И се надява да мине номера и да му платят. Дори и да заведе дело, всеки един малко по-грамотен адвокат ще го събори.

# 3
  • София
  • Мнения: 22
Ами гледах част от записите на камерите..така са нагласени, че се вижда как изтривам стока, дори няколко неща едно след друго и след няколко минути се обличам якето и ровя вътре. Аз знам, че съм търсила цигари, телефон или каквото и да е, но няма как да го докажа...никоя от колежките ми няма да се съгласи да ми е свидетел (познавам си ги) а и не виждам как да докажа обратното..

# 4
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Той трябва да докаже, че си откраднала, а не ти да доказваш, че не си.

# 5
  • Мнения: X
Намери си адвокат.

# 6
  • Мнения: 3 250
И какво като триеш маркиране?
А наличността в магазина? Нея защо не я е проверил?

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
От това което разказваш не виждам как точно на теб ще лепне липсите, освен ако не изтриеш някой продукт и клиентът да си го прибере в чантата. Ти си знаеш какво точно се е случвало на място и как процедирате. Вече там каквото си подписала в документ пак ти си знаеш, зависи какво точно пише, най-много да спориш че си подписала под натиск, ама това ако стигнете до съд. С толкова информация - толкова отговор ¯\_(ツ)_/¯

# 8
  • Мнения: 12 770
Не разбрах какво си подписала. Той иска доброволно да върнеш откраднатото, а ти не си откраднала, така ли? Как ще го връщаш тогава, не разбирам защо признаваш нещо, което не си направила. Настоявай си на своето и намери друг адвокат.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 248
Настоявай за своето до дупка.

 Ако не си била на реални осигуровки или знаеш за други нередности на фирмата - подай жалба и за това. Разобличи го.. явно си е мошеник.

Как ще си определя сума??!!

Нека докаже в съда точно какво му липсва като наличност и още повече да докаже, че ти си го взела.

Не се поддавай на жалки шантажи.. ако мислиш, че може да ти навреди по някакъв начин пряко или непряко - физически, подай и жалба, да няма право да те доближа.

Връзки имал... ейй това като го чуя.. важното е истината да излезе наяве. Който не работи, само той не греши.

Ти ако си крала от него ще имаш ли кредитна история и ще ти удържат ли от заплатата?! Та нали с крадената сума можеш да си оправиш кредитите и прочие.. супер абсурдно е..

# 10
  • Мнения: 752
Така. Преди всичко за изтриване на стока от отворена сметка ли говорите или за сторниране?
Ако се изтрива стока по незавършена продажба (тоест не е избран начин на плащане, не е изкаран касов бон, тоест не е приключена продажбата), то тогава наличността по система се възстановява и не би трябвало да има липса, тоест няма как такова изтриване изобщо да се използва за присвояване на стока.
Ако говорите за сторниране, там вече е при завършена продажба и наличността не се възстановява и съответно след сторниране може да се открадне стока, защото тя не се води по система. Така че реално при кражба след сторниране не може да се хване, защото е изкарана като бройка от системата. А След изтриване на стока съответно води до липси на ревизията. Това са две съвсем различни стъпки.

Колкото до казуса - не е трябвало да подписвате такъв документ.
А за да ви накара да платите всички тези стоки, трябва да докаже за всяка една, че сте я взели точно вие (което ми се струва невъзможно) и съответно пак не съм сигурна, че може да ви накара да я платите.
Това, което ви трябва в случая е добър адвокат, който има опит в сферата на трудовото право.
Ако няма как а докаже пряко, че сте взела тези неща, за които ви обвинява - тоест да се вижда на записа как директно ги взимате и си ги прибирате, няма как да предяви претенции - със същия успех може да ги е взел всеки друг служител (или клиент).
Изобщо не случайте такива, които ви казват "да не се занимавате с него" - всеки човек може да си "намери майстора"... такива хора преуспяват и забогатяват точно, защото никой не смее "да се занимава" с тях...

Колко адвокати са спечелили дела по трудово право от името на хора, които са уволнени за (реално) присвояване на стоки и пари и неправомерно изпълнение на задълженията ако знаете... Кодексът на труда е така устроен, че добрите адвокати абсолютно винаги намират пролука.
Особено ако нямате реална вина, няма защо да се притеснявате - търсете си правата докрай

Общи условия

Активация на акаунт