По-високо заплащане за магистри?

  • 2 092
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
Някогашните специалисти магистри ли са?
Да, пише го в Закона за висшето образование.

"ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 6. Дипломи за висше образование, издадени от висшите училища до влизането на този закон в сила, дават правата на завършили образователна степен "магистър".

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Абсурдно ли? Абсурдното е, че всяка тиква може да стане професор, камо ли да завърши магистратура. Преписват чужди трудове, междувременно се скъсват да интригантстват - и ето ти поредния бг професор, доктор и генералисимус.  Whistling




# 17
  • Мнения: 3 405
Аз съм магистър, по две специалности. Работя по едната.
Заплатата ми е като на бакалаврите.
А познавам един, мениджър се води във фирма, още не се дипломирал в бакалавърска степен, но заплатата му е е-хеее...
В частния сектор не гледат много, много степените, макар че е логочно магистрите да са с по-високо заплащане и да заемат ръководните длъжности. Но така е само на теория.
Лиска, магистър си и в България Grinning

# 18
  • Мнения: 819
Аз също смятам, че е редно заплащането да зависи и от степента на образование. А,ако някой си е купил дипломата,то много бързо ще си проличи и надали ще се задържи дълго на съответното място. Друг е въпросът,че никой не може да задължи частниците да се съобразяват с това.

# 19
  • Мнения: 2 556
Ами аз съм магистър, но никога не съм работила по специалността си (няма и да работя). Така че за мен далаверата ще е нулева  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 3 153

Е това е, два абсурдни постинга на едно място. Ама нямам време  сега да обяснявам защо. Може би по-късно.
Абсурдно или не-факт е! За България е факт. Няма друга държава с толкова виШисти, просто няма. В другите държави има среднисти и специалисти масово, а тези с висшето или с мастърските степени са по-малко и се ценят наистина.
Няма нужда да обяснявам какви "магистри" съм интервюирала-не могат 2 думи на кръст да ти кажат, камо ли да напишат, но са МАГИСТРИ. Е няма що, благодаря от такива!

# 21
  • Мнения: 3 356
Ами аз съм магистър, но никога не съм работила по специалността си (няма и да работя). Така че за мен далаверата ще е нулева  Mr. Green
И аз тъй.Но нямам нищо против пред името ми да пише Магистър Едикоя си. Laughing

# 22
  • Мнения: 1 884
Нормално, в нормалните държави, магистрите да са  по-високо заплатени. За съжаление тук май още не е така.  Имах един професор, който казваше че образованието е инвестиция, тогава му вярвах че е така, вече не съм много убедена... Същият професор казваше, че за еди- колко си години стаж като директор тук и там, никой не му е искал дипломата за висше образование.  Laughing Истината е, че многа малък процент от висшитите работят именно по специалността си. Аз например, също не се занимавам с това, което съм завършила.

# 23
  • Мнения: 5 622
Така и трябва да бъде  Peace

# 24
  • Мнения: 2 616
Доцентката ти го е казала, за да го кажеш ти на твоите познати и да се записват повече магистратури, не бива да се забравя, че от догодина университетите сами ще си определят таксите. Иначе на работодателите им е все тая, че си магистър, в повечето случаи се приема като приятен плюс....за тях!

Общи условия

Активация на акаунт