Отговори
# 240
  • Мнения: 4 322
Чета, но гледам да не досаждам.
Теа е по-добре, на поддържащо лечение.
Аз съм болна, без глас, мисля да пия АБ.
Работя.

# 241
  • Мнения: 31
martea, аз му изпуснах края, но Теа, ходи ли поне за ден на ясла или остана за след Нова Година?

# 242
  • Мнения: 995
Добро утро  bouquet
Да започвам със честитките

Честита племенница на леля Паталина!
Честито на патерица на мъжа на Кременхен,а на Борели и Папиту за годишнините bouquet  bouquet  bouquet
Валя, много тревожна ситуация. Дано момчето се оправи, а че Симона ще има по-дълга ваканция не е фатално Peace
Важното е да сме здрави.

Аз този следобед ще го прекарам по магазините, че време не остана. Ако знаете как вали... А пък довечера пак съм на парти. Нашият тати горкия по цял ден е на апартамента, а и за гледачка започнах честичко да го ползвам Embarassed
Мартеа, ти се появи бе, жена Heart Eyes. Едно време като бачках в едно радио пиех "хомеовокс" за глас. Но ако е нещо сериозно сигурно няма да помогне.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 09:34 от КатКа

# 243
  • Мнения: 664
Malejna, честито със закъснение! Безпроблемна бременност и здраво бебе накрая!
Аз нямам тоя кураж за деца с толкова малка разлика (може би ако имах баби наблизо щеше да е по-различно), а и докато Мари не почне да спи спокойно нощем, не искам да мисля за друга бременност Simple Smile

Пателина, честита племенничка! ! Да расте здраво и спокойно бебе!

Ох, майчета, вече не знам какво да правя със спането на Мари, покрай честите си боледувания тази есен свикна да спи изцяло при нас (преди идваше по някое време през нощта) и на баща й почва да му писва, иска да я учи с рев...а нея вече я мъчат страхове, изпитва някакъв ужас от креватчето си и не иска и на игра да влезе вътре...А нямаме място, за да долепим леглото й до нашето. В бавачката спи без проблем в креватчето си, но вчера я гледаше дъщеря й и е било тръшкане, чудо, успяла е 2 пъти да излезе сама от креватчето и то без да падне, просто е прекрачила решетките:shock: Не че можете да ми помогнете, ама оплаках се поне...Тук има специалисти по проблемите на детския сън и май ще ходим на консултация newsm78

# 244
  • Мнения: 522
Снощи писах ,писах спря тока Confused.Сега писах писах клавиатурата блокира Confused.Ако и сега нещо спече няма повече да пиша Close.Пателина,честито ви радост!Да ви е жива и здрава малката Соня!Катка, много ларж го раздаваш последно време Grinning,само така Peace.Аниа, а пробвали ли сте като заспи да я преместите в креватчето,като се събужда в него може да свикне Rolling Eyes.Гуш, а тези еднояйчните не ги ли бъркаш понякога newsm78,моите вуйчовци са близнаци,но с годините вече много се различават.За себе си мислех да не пиша докато всичко вече не се изясни,но гледам,че сте загрижени/за което безкрайно ви благодаря/и ще ви кажа само,че никак не е добро полужението,но аз вече се примирих Confused.В петък ще е следващата ми среща с доки и смятам финала Sad.Купих сироп Мултивитаминол на др.Тайс за Наси дано да има ефект Praynig

# 245
  • Мнения: 522
Ето и малко снимки джуджето, елхата,в кухнята,"даду Кола".Има и още за който му се гледат ТУК! Позволих си да направя албум декември 06,така че качвайте снимки Hug.

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 13:32 от Gita

# 246
  • Мнения: 302
Благодаря на всички за пожеланията! Кефя си се все едно е мое дете....Сега ще си задоволя стремежа да купувам розови дрешки , панделки и джуфки  Blush
Аниа, и ние имаме този проблем със спането в нашето легло и не знам какво да правя. Ако заспи и го пренеса в неговото - спи няколко часа и хайде пак обратно при нас. Друг проблем е, че си промени режима - ляга късно - към 23 и става към 9.30. Доста често не спи следобед и аз изнемогвам.  Tired Има ли друго дете, което не желае да спи следобед? Направо съм загрижена, не трябва от сега да се приучва към будуване....
Валя, лоша ситуация. Наистина е по-добре каката да не ходи на училише. А не са ли казали някаква АБ профилактика?
Ох, дано се оправи момчето и да няма повече случаи, че взех много да се притеснявам  Sad
А за целулита - нямам кой знае колко и не го смятам за проблем  Blush

Гита, хубаво джудже си имаш! И украсата си я бива  Wink  ...За другото -  не губи надежда  Hug

# 247
  • Мнения: 1 102
Привет от нас!

Пателина, честита ти племеничка! Да я обичаш и глезиш много...

Гита, сладур е джуджето Heart Eyes

Аз съм болна - имам температура и ми е ужасно зле. Сигурно е грип или нещо вирусно, защото не е настинка. Скапаната търсачка отново не работи и не мога да се поровя из Кърмаческия да проверя какво мога да пия. То и без това съм доста ограничена откъм позволени лекарства...За сега нищо не пия, търпя си стоически всичко, но май трябва вече да взимам мерки, че да не се влоша. Моля, ако някоя бивша или настояща кърмачка знае какво мога да пия, да пише Praynig

Дени се раздели с хремата си, но тя му остави в наследство първия кучешки Simple SmileЯвно затова се цифкавеше толкова. Остават ни още 3 кучешки. То и този едва е пробил, има още да го мъчи докато излезе съвсем.

Та поради това и нашите нощи напоследък са зле. Постоянно идва при мен и ми се гушка. Спи неспокойно. Не плаче, но е много неспокоен - буди се, върти се, пъшка...

Аз сега се притеснявам да не го заразя. Хем го кърмя болна, хем и се въртя край него по цял ден и цяла нощ. А сега точно след хремата и кучешкия му е отслабнал имунитета и е по-податлив на вируси. Дано се опази, милото! Много ми е съвестно и притеснено Sad

# 248
  • Мнения: 4 322
Моля, ако някоя бивша или настояща кърмачка знае какво мога да пия, да пише Praynig


зависи от оплакванията.
Моята аптечка:

гърло
Биопарокс спрей
Сандрин билков разтвор за гаргара
Орофар
Тантум Верде
Хомеовокс за загубата на глас


дробове
Проспан
хомеопатично - Стодал
Чай Биобронхо
сиропа Еуреспал на детето

нос
Стеримар
пак Биопарокс
капки Резоксим
хомеопатично Коризалия

цялостно
вит.С
Парацетамол/Ефералган/Фервекс/Колдрекс
Осцилококцинум

Най-удачен и ефективен за гърло+нос е Биопарокс, с 2 накрайника е.
Хомеопатия също, трябва да се пита лекар или в аптеката какво точно.

# 249
  • Мнения: 4 322
Аз сега се притеснявам да не го заразя. Хем го кърмя болна, хем и се въртя край него по цял ден и цяла нощ. А сега точно след хремата и кучешкия му е отслабнал имунитета и е по-податлив на вируси.

вкъщи ходя задължително с маска.

# 250
  • Мнения: 102
Благодаря ви 3а честитките и пожеланията по случай нашия сватбен ден!Много сте мили Hug
Лельо Пателина да ти е жива и 3драва племенничката!
Целулит си имам и а3,но ще го боря след бебе номер 2 или 3 Wink
Дано детенцето с минингита се вь3станови Praynig
Гита много ти е сладко джудженцето,да ви е живо и 3драво!
Аниа днес и а3  бях решила да ходя да се консултирам 3а нощното будене на Надин,но тя 3аспа по пьтя и се отка3ах(всякаш е усетила какво и се готви) .При нас проблема е малко по_ра3личен.Вечер си ляга в нейното легло и 3аспива самичка,но кьм 4 ч. пре3 ноща се буди като по часовник и иска да я в3емем при нас и да пие мляко.Това е от около месец и се получи след като беше болна от бронхит и я в3имах при нас  пре3 ноща 3аради силнатa кашлица и поврьщане.Пробвах какво ли не 3а да я отуча,но вече сьм бе3силна.Която от нас отиде пьрва на консултация,ще сподели сьветите.
Сиска Мартеа ти е дала много и3черпателен списьк,а3 лично сьм стигала само до парацетамола.
Бьр3о и3лекуване и дано Дени не прихване нищо.

# 251
  • Мнения: 829
Валя, дано се оправи болното дете и да няма повече менингит, че,  #2gunfire
Мартеа, включвай се, ще ни е приятно да знаем как я карате!  Hug Дано се оправиш по-скоро!
Аниа, Борели и други борещи се с неспокоен сън, при нас ситуацията от известно време е доста зле, в смисъл, че се буди на всеки 2-3 часа и плаче. Преди давах "биби" (кърмех), но от около месец не давам нощем и само с галене и приказки се опитваме да се справим. Понякога става супер лесно, друг път е много плач. Леглото му е долепено до нашето, но той все търси контакт с мен (или с одеалото ми  Mr. Green). Наскоро приятели ни подхвърлиха да не би да има глисти, че така се буди с плач (+ скърца със зъби), та днес ходихме да даваме за изследвания. След празниците ще знаем резултата.

Но по принцип и той си умира да е на нашето легло, но някак успяваме да го приспим в неговото си. Знам, че в един момент мъниците имат голямо желание за самостоятелност и сигурно сами ще настояват за свое собствено легло, но това към 3 годинки ли става чак, не знам точно...  Thinking

Сиска, и ти да се оправяш бързо! аз винаги с осцилококцинум първо опитвам и много често ме е спасявал.  Hug

целулит имам в излишък, ще го мисля след второто  Praynig

# 252
  • Мнения: 2 407
Мама Сиска да се оправя бързо.
Пателинке, честито, да я цункаш малката госпожица.
Гита много хубаво джудже. Hug

# 253
  • Мнения: 3 818
Ехо, привет! Grinning

Днес водих Миша на коледното тържество в детската градина на майка ми, голяма радост беше. Радва се повече на децата, които пееха и пляскаха, отколкото на артистите, но все пак и тях ги уважи. Имаше куклен театър, тя го изгледа с интерес, после отидохме при дядо Коледа да си вземе подаръка и даже успяхме да се снимаме с него, въпреки нежеланието й. Но пък не се разплака. Много емоции изживя този ден. А пък дядо Коледа й донесе ютия и сега смятам да му пращам благодарствено писмо по този повод Laughing Не я е пуснала от ръцете си, откакто я взе и цял ден у нас се глади и се вдига пара Laughing И в момента седи, сгъва, разгъва си едно боди, глади го от всичките страни, изобщо кеффф Mr. Green

Някой ме беше питал за кеглите, ами те са пет-шест заедно с две топчета, пластмасови, нищо необикновено, редиш и целиш с топките, аз като малка много им се радвах, имахме такива и затова се надявам и Мишка да им се радва.
А бабите ще ме уморят, всяка купува подаръци за Коледа тайно от мен и ако не беше вещата ми намеса, Миша щеше да си има няколко топки, две колички и сума ти работи, които щяха да се повтарят. Crossing Arms Не знам защо и за мен трябва да бъде изненада нейния подарък Laughing

Малейна, и нашата девойка скърца със зъби и се напъва при това. Мъжът ми и той ме беше подбрал, че има глисти. Педиатърката го отдаде на емоции. Аз съм по-склонна да се съглася с  второто. Миша си обръщаше захапката и така скърцаше в продължение на две-три седмици, по едно време се уплаших, че ще я обърне трайно и започнах да й се карам като го прави и тя престана.

За леглото- долепено е отдавна, преди спеше в нашето, от два-три месеца не ще и да го погледне, задължително иска в нейното, но периодично ме "проверява" Laughing

Сиска, да оздравяваш бързо Hug


Пателина, честита ти племенничка!  bouquet

# 254
  • Мнения: 4 322
Аз съм на АБ, пия Клацид, с ларингит към бронхит и хрипове, нямаше как.
Ще съм задължена, ако някой даде инфо дали АБ, който пия, натоварва черния дроб на детето (чрез кърмата). Иначе е съвместим с кърменето (Гуш, благодаря!).
Обмислям отбиване.

Общи условия

Активация на акаунт