Отговори
# 255
  • Мнения: 995
Мартеа, много лошо. За съжаление не мога да отговоря на въпроса ти. Да се излекуваш бързо!

Станислава снощи  вдигна Т и я поддържаше цяла нощ. Стигна 39', въпреки антипиретиците. Това е доста необичайно за нея, няма други симптоми на разболяване и се притесних. Днес следобед сме на доктор.

На мен ми закъснява 5 дни. Трябваше да пия едни лекарства но безпричинно ги отлагах. Вчера взех тест и познайте...имало причина.  Със смесени чувства съм. Все още е рано да се хваля, просто трябва да кажа на някого Mr. Green
Тук върлува някаква зараза, да знаете Wink

# 256
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм на АБ, пия Клацид, с ларингит към бронхит и хрипове, нямаше как.
Ще съм задължена, ако някой даде инфо дали АБ, който пия, натоварва черния дроб на детето (чрез кърмата). Иначе е съвместим с кърменето (Гуш, благодаря!).
Обмислям отбиване.

Мартеа, ето един сайт с доста изчерпателна информация относно вашия проблем. На кратко - лекарства преминават в кърмата, но в малки незначителни дози - в частност за антибиотика - зависи какви са дозите и по какъв режим го пиеш - колко често. Май най-честия проблем е диарията. Ако много те притеснява - говори с лекаря си ако е възможно или да намалите дозата или да се разреди приема, или да регулираш така че да е след кърмене - това би било лесно за вас, доколкото знам вече не се кърмите толкова често.

Ето няколко начина за минимизиране на рисковете:

Decreasing transfer of antibiotics to breast milk:

– Prescription of antibiotics that have poor oral bioavailability.

– Use of topical/local antibiotics where feasible.

– Preferential prescription of antibiotics with rapid clearance from plasma.

– Feeding the baby immediately before antibiotic dose.

– Dose modification of maternal antibiotic.

– Bottle feeding at time of peak plasma concentration of antibiotic.

– Omission of breast feeding is a last resort.



 Monitoring the infant:

– Watch for untoward/unexpected/unexplained effects.

– Confirm if this could be related to maternal antibiotic therapy.

– Monitoring of serum levels.

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 12:15 от Гуш

# 257
  • Мнения: 1 102
Катка, ами честито тогава LaughingЧакаме потвърждение от докито Peace и тогава ще честитя повече WinkЯвно вирус върлува отново. И аз съм така - Т, без никакви други симптоми. Дано се оправя Ава.

Мартеа, мерси за изчерпателното инфо. Аз не знам нищо за Клацида. За пръв път откакто съм родила се разболявам и изобщо не съм се интересувала за антибиотиците съвместими с кърменето.

Аз пих Осцило снощи. Дадох и на Дени една доза. Но нощес направихме голяма глупост ooooh!Спали сме на отворен прозорец. Снощи отворихме да се проветри и сме заспали. Дени беше заспал гушнат в мен, но отвит. След час и половина се събудих и го прехвърлих в леглото му, а той взе да трепери. Аз глупачката се учудих защо трепери, и хич не се сетих за прозореца. Пък бях с Т и изобщо не ми е било студено на мен. Прехвърлих Дени в леглото му, завих го съвсем леко както всяка нощ и по-късно, като дойде при мен целия беше леден. Аз пак се учудих що така и толкоз. Оттам нататък нощта изкара при мен, но пак като му пипнех нослето и ръцете бяха студени. Сутринт термометъра показваше 13 градуса в стаята. Много сме отнесени, знам.....Ще е луд късмет, ако не се разболее дечко ooooh!

Тук си имаме сняг  LaughingЩе изведем Дени да го снимаме за календари, а следобяд ще купуваме подаръците

Лек ден!

# 258
  • София
  • Мнения: 2 896
На мен ми закъснява 5 дни. Трябваше да пия едни лекарства но безпричинно ги отлагах. Вчера взех тест и познайте...имало причина.  Със смесени чувства съм. Все още е рано да се хваля, просто трябва да кажа на някого Mr. Green
Тук върлува някаква зараза, да знаете Wink

Пу първа да честитя!!!

Юхуууу - бейби бум в Майки 2005!!! Аз като ви казвам, че някои хора яко са го ударили на бебеправене...или нещо друго  Laughing

Браво! Браво! Браво!


Ето една снимка на Малката Господарка на Голямата Къща

П.С. Сиска как можа да ме изпревариш!

# 259
  • София
  • Мнения: 2 896
Leslie, къде се загуби бе жена, драсни някой ред, че ще те изкажа на Райчева  Laughing

# 260
  • Мнения: 522
Най-сетне и аз да седна за кафенце Flutter.Катка,и от мен честито!Чудесна новина!Сиска,днес по-добре ли си?Гледам,че ще ходите тук и там Grinning.И аз се каня да го водя Наси за календари ама тука вали дъжд и не можем да мръднем.Иначе след обяд ще имаме среща с Дядо Коледа  в службата на свеки Grinning.Само незнам как ще събудя Нас ,че той спи до 18ч.,апък белобради ще ни чака в 16.30 Thinking.Хайде болничките да оздравяват Praynig.

# 261
  • Мнения: 829
Катка, прекрасна новина!!! хайде скоро да се похвалиш със сакче или направо със туптяща точица!!!  Grinning Grinning Grinning  Hug

# 262
  • Мнения: 1 726
        Катка, честито ! Като се съвземеш пиши повече.

# 263
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Катка, честито. Всичко да е наред и едно прекрасно малко слънчице накрая.
Малейна и на теб същото, че не съм ти честитила.
Имам една молба някой беше написал в темата за някакви домашни капки от лайка с мед. Прерових темата ама малко на диагонал и не ги открих. Много моля да ги напише пак.
Вече ми иде до гуша то тая хрема дето няма край. Събрала съм 5-6 вида капки. Капя както кажат докторите и няма резултат. Не минава. И двамата малки са със сополи.
Сиска, дано да не се разболее Дени.
И тук вали дъжд. Аз от днес пуснах Детелина пак на градина, че да не изтърва тържествата с дядо Коледа и другите забави.
За съжаление мъжа ми е зает, а с тоя дъжд и хремата не мога да изляза с Иво, а още не съм купила подаръците. Голяма съм блейка все отлагах за последният момент и накрая децата нямат подаръци за Коледа. Banghead

# 264
  • Мнения: 465
Катка и от мен едно честито Heart Eyes  bouquet  bouquet и бързо да се оправя малката Ава
Сиска Мартеа и на вас скорошно оздравяване, то аман от болести по това време и аз съм с един цистит днес ooooh!мъжът ми все вика (с тоя гол кръст) ама кои го слуша Wink
Гуш страхотна е  Ема в тази къща
Despina не се ядосвай за подараците все ще се оправиш до коледа ами тази пуста хрема да свършва вече.Аз както и ти писа капя Виброцил на Криси.

Сиска сетих се за едно заглавие за темичка нова: "Майската дружина чака Новата година"

# 265
  • София
  • Мнения: 2 437
Катка, Честито!   bouquet Толкова хубава новина...скоро да се похвалиш с малката точица, после с туптящо сърчице и после...с едно здраво, сладко момченце, може би?  Grinning Ех, че хубави емоции те чакат. Страшни сте, мами Grinning  Дано е заразно  Laughing

Бързо оздравяване на всички болни мами и дечица   bouquet

Любака  и той беше хремав тези дни, но нищо не му капах и се оправи...сега на мен нещо ми е кофти, но нямам температура засега.
Гледкаме си се в къщи, тези дни никъде не съм го водила за да не го простудя и е една малка лудница у нас.

# 266
  • Мнения: 1 037
Ей Катка,а`мчи честито мила!Добре дошла в отбора!  bouquetБрей че се радвам,поведох дълго хоро.... Laughing
Момичета,как снимате вашите мъници за календари и с Дядо Коледа?Вчера с триста зора снимах Даката с дядо му Коледа,но и с мое присъствие! Mr. GreenНие купихме подаръци най-сетне!Сега чакаме празника!
Гуш,Ема наистина е голям сладур!Господарка ,а?Ще ви разкаже играта един ден! Sunglasses
На болните скорошно оздравяване! Praynig

# 267
  • Мнения: 302
Despina,  ето цяра за хрема даден от Кременхен, за него ли става въпрос -
Цяр за хрема
на 100мл отвара от лайка, щипка сода бикарбонат, щипка сол и 1/4 чаена лъжичка мед. После когато ти се прииска капваш във всяка ноздра по половин капкомер.

КАтка, ЧЕСТИТО! Да гушкаш едно сладурско бебе накрая! Ейййй, май ще трябва да обединим нашата тема и августовската 2007  Wink
Сиска, дано не се разболеетееее  Praynig Ама как не сте се усетили да затворите  Rolling Eyes
Гуш, и господарката и къщата са прекрасни!

# 268
  • Мнения: 948
Катка, честито и от мен!  bouquetТова е страхотна новина! HugМного се радвам! Heart EyesСтискам палци Ава да се оправя час по-скоро! Praynig
Сиска,Мартеа,Буба и на вас ви пожелавам от сърце бързо оздравяване! PraynigДано Дени и Теичка имат късмет и се предпазят! Praynig
Вчера водихме Вали да го снимат за календар.В началото беше кошмар.Искаше да види и пипне всичко. ShockedПосле обаче му дадоха един много весел снежен човек, който пее и танцува и настана такава забава, че накрая с рев и тръшкане си тръгнахме. Embarassed
Весел ден от мен!  bouquet

# 269
  • Мнения: 995
Благодаря на всички, много сте мили. Аз продължавам смело напред, пък докъдето стигна. Ако е до  края ще е супер, супер!Мъжът ми е много щастлив!
Мартеа,  Heart Eyes
Ксения, ти да ми пазиш  тайната, че още е рано, а градът е малък Wink
Гуш, на това му викам аз къща! Пък стопанката напълно си я заслужава!
Аз си направих календарите сама. Не са кой знае какво, но са лично творчество. Не мога да ги покажа, защото ги правих на  word. Ако ми остане време ще ги снимам.

Станислава не е много добре. Продължава да поддържа Т. Докторката каза, че е ангина, ще пие Аугументин. Май не съм чувала хубави неща за него...За сега не се шашкам, дано до утре да разкараме гадната температура.

Желая ви здраве.

Общи условия

Активация на акаунт