До каква възраст и как отучихте децата си от биберон-залъгалка

  • 5 836
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 742
Ние биба така и не се научихме да сучим. Но.... за нас биба е шишето с водата с него заспива, а нощно време си го иска и така пие доста вода, но реве и си го иска Cry. И аз се чудя как ще я махна.....

Опитай се да не я връщаш и успех.

# 16
  • Мнения: 2 498
И ние сме все още с биба....абсурд е да заспи без нея....

# 17
  • Мнения: 7 430
Ели, не и давай отново бибата, давай и млекце от чашка и ще видиш как бързичко ще заспива Peace НА ВИко му затоплях млекце и го слагах да спинка Wink

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ели, щом си я махнала, няма връщане! Трябва да си постоянна в решенията си!
Баткото още първите месеци изхвърли бибата и си намери пръста. Чакам да мине още някоя и друга година и май ще слагаме шини Sad
За това много държах малката да е с биба (просто не можех без този помощен материал, за съжаление), отучването от палчето е "мишън импосибъл"  Rolling Eyes Малко след една година, една вечер, тя заспа без нея и цяла нощ не се събуди да я потърси!!! От тогава биби няма  Whistling Имаше врън-мрън следващите няколко дни и изпиваше по няколко шишета вода, докато се успокои.
В момента дори не знае как да захапе бибата, за куклите обаче ги ползваме  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 22 942
На 2г и 6м.Дотогава просто се беше страстнал с нея и смятах,че ще му навреди да я махна.Но пък се раздели лесно и веднага с бибата.Бяхме я забравили в колата на морето и на никой не му се слизаше да я вземе.Малчо докато чака заспа ...и така стана работата.Пита точно 3 пъти за бибата и забрави.Мисля,че на по-късен етап е по-лесно да се откаже детето от залъгалката.

# 20
  • Мнения: 6 390
Мисля,че на по-късен етап е по-лесно да се откаже детето от залъгалката.
Ами аз се притесних точно защото си мисля, че колкото по-късно, толкова са по съзнателни и толкова по-трудно става  Rolling Eyes
И ме е страх да не вземе като е по -късно да не смени бибата с пръста  Confused

Мерси за идейте  bouquet
Може да пробвам утре на обяд с шише с вода, или АМ, в леглото - ама до сега никога не съм й давала нищо там, в смисъл ползва го единственно за спане... но ще видим какво ще каже...

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние отказахме бибата окончателно на година и 4 месеца.Беше ужасно пристрастен към нея и я цокаше постоянно-и в къщи и навън.Първо я махнах през деня-давах я само за спането.Така 2 седмици.С нея нямаше проблем,дори не я е търсил.После махнах и за следобедния сън и нощната.Първата вечер плака много и заспа от изтощение.После още 2-3 нощи беше неспокоен,проплакваше.За една седмица вече беше забравил бибата и от тогава започна да спи по цяла нощ без да се буди.Не съм давала нощем вода,мляко или каквито и да е други залъгалки.Не сме го взимали и на ръце като се будеше да си търси бибата.Галех го по главичката,говорих му и така заспиваше.
След 2 седмици махнах и шишетата с биберони Peace

# 22
  • Мнения: 1 237
Махнахме залъгалката на 1г.7-8м.Заспиваше с нея и после се будеше по незнам колко пъти на нощ да я търси ,и всичко това съпроводено с мрънкане.Започнах да режа през 2-3 дни по малко от върха,докато в един момент остана толкова малко,че даже си я придържаше с ръка към устата да не пада.Почти се бях отчаяла и мислех,че няма да стане и една вечер тя просто не я поиска и заспа без нея.Е,имаше 3-4 трудни нощи,докато я забрави съвсем.Но след това без нея започна да спи много спокойно,както и аз  Wink.

# 23
  • Мнения: 1 860
Преди 1 месец опитах да я махна, но вечер ставаше кошмарно. През деня заспиваше без проблем, но нощем...Изкарахме няколко дена и най-накрая реших да я върна, а да опитам отново след няколко месеца. Търси си я постоянно. През деня, вечерта, докато играе, понякога докато се храни, след всяка лъжица я лапа за малко...

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На година и 10 месеца беше когато махнах залъгалката, ползваше я за приспиване и като се събуди нощем също я засмукваше,  и аз си мислех че няма да заспива без нея, но нямахме проблем. Тя идваше  през ноща при нас като се пробуди и един път си забрави бибата, и ми казва мамо биба, на мен ми се спи и й казвам няма биба ако искаш иди си я вземи от детската, но тя не отиде и си заспа. Като видях че може да заспива без биба, за следобедния сън отрязах върха на едната, а останалите скрих ако стане кошмар да й ги дам. Става време за лягане тя захапва отрязаната залъгалка и веднага ми я подава  аз й казах, че е счупена.  Пита няколко дена за биба аз й я давах и тя ми я връщаше с думите, че е счупена.

# 25
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ами аз се притесних точно защото си мисля, че колкото по-късно, толкова са по съзнателни и толкова по-трудно става  Rolling Eyes
И ме е страх да не вземе като е по -късно да не смени бибата с пръста  Confused
Ели, не се притеснявай, пръста се засмуква в първите 6 месеца, ако не го намерят до тогава няма опастност! Вие вече сте големички!
И според мен, колкото по-голямо става детето, толкова по-трудно се променят навиците му.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 830
Все още не сме го отучили,а така ми се иска.

# 27
  • София
  • Мнения: 281
около годинка я отучихме и ни отне не повече от седмица. тя я ползавше само за заспиване както във вашия случай, после започнахме да не я даваме на вечерното заспиване, а нощно време и на следобедния сън я давах /така около 3 дни/, после спрях да я давам и през нощта като се будеше /2 дни/ и накрая не я давах и след обяд. да е имало някакво мрънкане максимум 10 дни - но не рев, а за минутка-две и после се успокояваше и след малко заспиваше.

успех!

# 28
  • Мнения: 3 334
на 1г.,11м. махнахме биберона,като го скрихме с баща й ,й и казахме,че един чичко го е взел за едно бебе.Много страдаше милата в продължение на няколко седмици,не спеше нормално,будеше се често и бях пред ужасна дилема........................да й я дам или не Sad.Всички ме съветваха да не й я давам и аз излезнах упорита.Страдах,защото и детето ми страдаше.Всеки път ми казваше "аз съм добра,чичкто ще ми я върне ли бибата?" или "тати аз слушам,ще ми купиш ли биба"? /на бебешки език/
След това всичко затихна,все едно никога не не сме ползвали залъгалка. Peace
Бъди упорита! Hug

# 29
  • Мнения: 6 390
Мацки
настана пълна  newsm50
Преди малко след половин часов рев й върнах бибата  cry
Цепнах я от двете страни, няма вакум, след няколко дена ще почна да я режа Confused и ще се надявам по мирно да я хвърли тя  Confused
Така само рев и нерви- почти седмица...нито аз, нито тя издържа психически май  Crazy

Мери
през ноща съм я чувала нещо да мляска -все едно както с бибата звук, ама нямам идея само тренировъчно или нещо смуче и какво- палец, чаршав  newsm78 не съм светвала да видя Thinking

Нана
при нас през деня не може да заспи, през ноща по лесно -защото е без сили вече  Tired

Anni
колко са били тези няколко седмици  Confused

Май съм мекица аз  Confused

Общи условия

Активация на акаунт