Хидроцефалия

  • 19 816
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 495
важното е ,че всяка от вас е случила на подходящият лекар.Валенцето сьщо ми оказа помощ.Трудно е при избора на лекар.

# 76
  • Мнения: 410
 Мами съжалявам ако сте се засегнали за това, което казах за Сурчев! Просто споделих какво говореха другите до като бяхме в болницата. Аз самата нямам наблюдение.
 За Гепргиев имам предвид, че наистина не иска пари за себе си. Нас ни помоли да се "отблагодарим" на другия лекар в екипа. Излишно му казахме, че ако ще даваме пари предпочитаме да са за него, но той търпеливо отказа и ни насочи където трябва.
 За мен най- важното е че всичко е сполучливо и дечицата ни са добре. Всеки един хирург в това отделение е виртуоз в областта и заслужават нашето уважение и благодарност!
П.П. Утре пътуваме за София. Стискайте палци! Последен шанс за желаещите да се присъединят!

# 77
  • София
  • Мнения: 9 888
galq,не съм се засегнала,ни най-малко.И аз съм чувала всякакви неща и за Сурчев,и за доста лекари.Но споделям,че на мен пари не са ми искани.Тук сме заедно,за да си помагаме,така че всяка информация ще е от полза,пък после всеки сам да си решава. Hug
Желая ти всичко в София да мине добре и като се върнеш да ни зарадваш с хубави новини!  bouquet

# 78
Здравейте мами,
от доста време се каня да пиша, но все не става. В началото на миналата година откриха на моята 8годишна (тогава) дъщеря арахноидална киста. Наложи се операция. На контролния преглед месец по-късно се установи хидроцефалия. Наложи се втора операция за поставяне на клапа. Пиша всичко това не за да плаша някого, а за да ви кажа, че в такива случаи времето е най-важно. Трябва много бързо да се реагира. Да се търси второ, трето мнение. И не ако имаш възможност, а ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да търсиш най-доброто. В България най-доброто е в София. А най-добрият неврохирург в момента е проф. Бусарски. Той е всепризнато светило не само у нас. Търсят го непрекъснато от чужбина. Първата ни консултация беше с него. А отидохме там по съвет на позната невроложка. Нейните думи буквално бяха, че ако има начин проблемът ни  да се разреши без операция то той ще ни каже т.е. не е като другите хирурзи да държи единствено и само на хирургичната намеса.
Дали ще отидете в Пирогов или МА няма никакво значение, а най-добре и на двете места. И двете операции ние направихме в МА при проф. Бусарски ( 0888/324614) и д-р Георгиев( 0888/209530). На когото от двамата да се обадите, по което и време на деня да е ще ви приемат. Много са заети, така че звънете дълго и упорито. Д-р Георгиев обикновенно не отговаря преди обяд. Най-лесно ще го намерите след 13:00часа. Проф. Бусарски, ако е в България, има всяка сутрин около 9-10 часа приемен час в кабинета си в клиника "Св. Иван Рилски". Тук номера е да се отиде много рано сутринта още в 7:30часа и да се пази ред. Ако отидете по това време със сигурност ще сте първи или втори, а това означава, че ще ви приеме. Иначе рискувате да ви изпревари някой или да се появи спешен случай и си оставата само с чакането. Прави се списък, но не викат по него и не важи за следващия ден.
По въпроса за парите - престоя на дете, всички манипулации от най-елементарната до най-сложната, лекарствата, изследванията, самата операция и всички видове косумативи са БЕЗПЛАТНИ. В нашия случай при втората операция заплатихме само клапата. Никой лекар не ни е искал пари под каквато и да е форма. В коридорите на болницата се носеха какви ли не слухове, но истината е, че от мен нито директно, нито под сурдинка някой е искал пари. Не мога да си изкривя душата и да кажа, че не дадохме, но толкова колкото имахме в момента (а не беше много).
Надявам се, че не съм ви отегчила или изплашила, но когато човек мине през всички тези неща се чувства по-силен особено като знае, че е направил най-доброто.

# 79
  • Мнения: 495
в каква форма беше хидроц.Моето дете е с лека и  ни сьветват да не бьрзаме,а аз знам,че е решаваща адекватната реакция.

# 80
  • Мнения: 410
 Здравейте, мами!
Сега се връщам от София и бързам да ви се похваля!  Нямаме неврологичен проблем, а само психологически. Оказа се, че отсъствието на баща му е оказал такова негативно влияние( скоро замина на рейс). Лекарката къде на шега, къде наистина каза, че трябва да си търся мъж до като ми го няма законния. За детето, понеже е момче е от съществено значение да общува с мъж.
 Сега сме на комромисен вариант да спортува нещо и треньорът му да е мъж. От друга страна какво ще е това нещо при нашата епилепсия...
  Абе  щом трябва и мъж ще си търся. Joy Embarassed Joy                     
     mamapetrova и моето дете е оперирано от същия екип +  д-р Бусарски и от арахноидна киста с еписимптоматика. Но явно нещо ги е правокирало да си платим. Не съжалявам за нито една стотинка. При всички положения си струваше и вече нямаме киста!
Благодаря на всички за подкрепата! Определено имаше ефект! Виждате ли с добри новини се връщаме! Сега чакаме тебе, elbosi! Само кажи кога да започваме да стискаме!

# 81
  • Мнения: 495
чудесна новина.радвам се за вас.писах на д-р Оги,bim bam mi pisa за него.тои ми отговори,но не ми даде номер за вразка с д-р Захаринов.Не можем да си позволим няколко дни в София докато ни приеме.днес пак писах на д-р Оги,чакам отговор.В момента пиша и на тема Права на деца с 90% и т.н.имам сериозни проблеми сас социалните,ако имаш време погледни там,за да си спестя писането.

# 82
  • Мнения: 410
Елбоси, доста време мина , а не си писала как се развиват нещата при  вас! Имате ли вече някакви резултати?

# 83
  • Мнения: 495
Здравеи.Имах проблеми сьс социалните,сега наново трябва да подавам декларации заради сменен адрес.Имахме грип сьс дьщеря ми,после тя разви бронхит,до вчера беше на антибиотик.2сед. сме болни.между временно пуснах снимката от скенера в мед.форум.Д-р Габровски от спешна неврохирургия я видя.Според него хидроц. е от обструктивен тип,притеснява го пльтността на бялото вещест.,което означава че ликвора притиска мозька.Това не означава,че все още се налага операция.Без ЯМР не може да се каже точно какво е сьстоянието.Днес подадох документи и ще чакам решението на касата,защото това минава през нея.Може би ще чакам 1 сед.Все ни се случват разни неприятни неща включая и счупена кола,а на мен ми омрьзна да чакам.Искам по-скоро да отидем в София.Д-р Бранков ще ни свьрже с д-р Захаринов.Вие как сте,детенцето ти по-спокоино ли е.

# 84
  • Мнения: 410
 Стига вече сте боледували! Кажи  на малката, че е забранено! Simple Smile
Ако говориш за доц. Габровски си случила на мнение. Ние до последно се чудехме при кого да оперираме Митко. Но имам спомен, че има и син newsm78
 Ние като правихме втория резонанс в Александровска ги помолихме да минем без направление, а като излезе одобрението от касата им го занесахме. Нямаше проблем, просто спестихме време. Много сме доволни от там.
Надявам се скоро вече да кажеш добри новини!

# 85
  • Мнения: 495
Здравеи,Галя.Чак сега виждам отговора ти.Аз сьм все заета,но днес вече сьм сама.Дьщеря ми е на градина,дано да се задьржи здрава,понеже често боледува.до края на тази сед. би трябвало да получа отговор от Касата,дано с техните непрестанни проблеми не ме забавят .Как е момченцето ти.

# 86
  • Мнения: 410
 Здравей Елбоси, до като ви кажа на вас, че е забранено боледуването и Митака се тръшна. Един лекар казва пневмония, друг не, ама вече 5 дни има температура и пие АБ. И как ме е  страх страх да не получи гърч...
С тази епилепсия лекаря каза, че над 37,5 е в гърчова готовност. Да не говорим, че той държи 38,5! Аман от болести!
Айде вече е крайно време да дадеш тон на добрите новини! Чакам!

# 87
  • Мнения: 495
Предполагам,че прекарвате грипа като нас.Единствено мокра кьрпа сьс студена вода спаси Монито,беше с постоянна 39 и отгоре.Много е тежьк този грип и е с бронхит.За децата е наи-зле.Пожелавам бьрзо вьзтановяване.Аз още имам проблеми сьс социалните.Всеки пьт е различна служителка и всеки пьт ми искат различни неща.Сега заради едни 24 декара ми искат бележка от кооперацията,а тя е в друг град.Това ми се сервира чак днес.Не мога заради това да подам декл. за личен асистент.

# 88
  • Мнения: 495
Забравих да пиша,че с тази кьрпа и увивах гьрба и гьрдите,но над бьбреците

# 89
  • Мнения: 410
 Много благодаря за кърпата. То вече течния аналгин си го имаме като аперитив, че др не помага. Пием си АБ и вече е по- добре.

Общи условия

Активация на акаунт