Хитринки за всякакъв случай - 33

  • 43 866
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 705
С какво почиствате стъклокерамичен плот? И то не загорели неща, а за по елементарно замърсяване?
До сега имах печка ВЕКО и там ползвах различни гъби, кърпи, идеално се почистване. Сега имам АЕГ, много трудно се чисти, остават облаци, черти, въпреки че почиствам много внимателно и то само с меки гъби. Плота се надраска от една гъба, направо не е за вярване.
17 г имах Горене печка и плота беше като нов .Много  лесно се чистише, а и беше релефен.Сега имам АЕГ от1г. и страшно трудно се почиства.Много лесно се надрасква и стои постоянно като надраскан или на петна.
1300 лв не -добре похарчени.И аз търся съвет за АЕГ

# 691
  • Мнения: 5 701
С какво почиствате стъклокерамичен плот? И то не загорели неща, а за по елементарно замърсяване?
До сега имах печка ВЕКО и там ползвах различни гъби, кърпи, идеално се почистване. Сега имам АЕГ, много трудно се чисти, остават облаци, черти, въпреки че почиствам много внимателно и то само с меки гъби. Плота се надраска от една гъба, направо не е за вярване.
17 г имах Горене печка и плота беше като нов .Много  лесно се чистише, а и беше релефен.Сега имам АЕГ от1г. и страшно трудно се почиства.Много лесно се надрасква и стои постоянно като надраскан или на петна.
1300 лв не -добре похарчени.И аз търся съвет за АЕГ
Ох, успокоих се, че не само моята АЕГ печка е такава!
А полагам толкова усилия да я чистя, но не успявам. Направо ми идва да пиша до производителя...

# 692
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Чистя с гьба или кухненска хартия и после микрофубьрна кьрпа. Ако е доста имам спрей и паста за котлони. 

# 693
  • Мнения: 40 933
Е, ако сте с индукционни котлони проблеми не би трябвало да има.

# 694
  • София
  • Мнения: 8 566
Какъв е шансът точно днес случайно да мерна това, ровейки за друго в Ебаг, а после да съм точно по темата тук Grinning Скъпо ми се вижда, но ако с Heitmann или друг читав препарат не се изчиства, сигурно бих го купила в отчаянието си.

# 695
  • Мнения: 705
С какво почиствате стъклокерамичен плот? И то не загорели неща, а за по елементарно замърсяване?
До сега имах печка ВЕКО и там ползвах различни гъби, кърпи, идеално се почистване. Сега имам АЕГ, много трудно се чисти, остават облаци, черти, въпреки че почиствам много внимателно и то само с меки гъби. Плота се надраска от една гъба, направо не е за вярване.
17 г имах Горене печка и плота беше като нов .Много  лесно се чистише, а и беше релефен.Сега имам АЕГ от1г. и страшно трудно се почиства.Много лесно се надрасква и стои постоянно като надраскан или на петна.
1300 лв не -добре похарчени.И аз търся съвет за АЕГ
Ох, успокоих се, че не само моята АЕГ печка е такава!
А полагам толкова усилия да я чистя, но не успявам. Направо ми идва да пиша до производителя...

Аз направих коментар ,че не съм доволна в сайта на Електролукс,но нищо не стана.Толкова много чистене не съм правила преди, а сега  много грижи без ефект.

# 696
  • софия
  • Мнения: 25 474
Мислех, че проблемът е при мен. В стария апартамент преди около 10 г. имах стъклокерамика на Електролукс. Много си я обичах, идеална работа ми вършеше, лесно се поддържаше и затова и за настоящия апартамент избрах същата марка. Е, няма нищо общо! Още на петата година изгоря една чертичка на единия сензор, който показва степента (дразни ме, не пречи на работата), а самият плот, за да блести, трябва да почиствам с препарат. Ако мина само с мокър швау-нещо-си и после с хартия, все не е искрящо. Със стария нямаше подобно нещо. Явно с годините материалите, от които ги изработват, са по-лоши.

# 697
  • Мнения: 5 701
А би трябвало с развитието на технологиите, стъклокерамиката да се е подобрила, и да е по-устойчива, пи по-лесна за поддържане.

# 698
  • Мнения: 40 933
Тя се е подобрила, но явно по-добрата се слага само на топ модели за да накарат хората да ги купуват. То и с дрехите е така - какво пречи на евтините дрехи да са с кройката на скъпите? Ама не, парцалки шият.

# 699
  • Мнения: 5 701
Да, ама 1300 лв. за една печка и не е толкова скапан модел, та би трябвало да е малко по-качествена.

# 700
  • Мнения: 40 933
Да, ама 1300 лв. за една печка и не е толкова скапан модел, та би трябвало да е малко по-качествена.

Нямам представа как вървят печките, може производителят да иска да продава повече печки по 2000 лева.  Или да набляга на уредите за вграждане. Или нещо друго. Но знам, че има и още по-качествени материали, влезте в сайта на Шот Серан.

# 701
  • софия
  • Мнения: 25 474
Никъде не съм написала, че цената е била определяща при втория избор. Точно доброто качество беше. И затова е дразнещо.
Като купихме най-супер, дупер модел на хладилник това не попречи да трябва три пъти да го сменят още с доставката, а ние да си скъсаме нервите докато това стане.

# 702
  • Мнения: 40 933
Не бъркай лошият късмет с хладилника, с нарочно влаганите материали в печката. Както казах - има си някаква фирмена политика, защото по-добри материали се правят.

# 703
  • софия
  • Мнения: 25 474
Със сигурност повече нищо на Електролукс няма да купя, ако ще да е най-скъп модел.

# 704
  • Мнения: 40 933
Това си е твое право. Но е съвсем възможно Електролукс да опитват да промотират АЕГ и само там да слагат от хубавите керамики. Това е само догадка де.
Интересно ми стане какъв е този супер -дупер хладилник, който е бил къса клечка?

Общи условия

Активация на акаунт