Хитринки за всякакъв случай - 33

  • 43 724
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 25 202
Бош. От официалния представител за България.

# 706
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 030
Със сигурност повече нищо на Електролукс няма да купя, ако ще да е най-скъп модел.
Ааа, недей така 😂 Знаеш ли каква хубава съдомиялна си взех миналата година? Има всички екстри на двойно по-скъпите модели, а беше 700 лева...

# 707
  • Мнения: 40 310
Е, те са си добри хладилници, ама на - къса клечка. Аз имам Сименс (което е същото принципно, но се изтеглиха от нашия пазар) и съм много доволна. Факторът късмет го има винаги, но факторът "вложени по-нисък клас материали" е нещо различно.

# 708
  • Мнения: 33
Здравейте, закупих си обувки Clarks с цвят sand suede.. И на третото обуване разлях кафе върху тях. Обувките бяха на петна които мигновено третирах с намокрена с топла вода гъба с веро с по-обилна пяна, а впоследствие подсуших (или по-скоро отмих пяната) с чист парцал.

Почти всички лекета от кафето са излезнали с изключение на няколко, но сега обувките ми са в следния вид:

https://imgur.com/a/wpSAmCd

Около 24 часа по-късно изглеждат малко по-добре, но не мисля че промяната в цвета се дължи на това, че не са изсъхнали напълно. Прочетох в стара тема, че се препоръчва четка за велур.. това ли е решението, и като цяло има ли спасение или ще са щета докрай?

Видях, че има и фирми които предлагат почистване на обувките но коментарите към някои от тях не са блестящи..

Благодаря предварително..

# 709
  • Мнения: 5 226
Понякога по велура остават петна и от самото пране. Да беше чанта, щях да те посъветвам да я метнеш в пералнята, изпробвано при мен многократно. Но обувки не знам. Аз бих рискувала и бих ги дала някъде за почистване, така или иначе са повредени вече.

# 710
  • Мнения: 24 115
Аз имам същите обувки, същия цвят! Според мен е станало така, защото си намокрила само тази част, по която е имало петна. Моите си ги пера целите и после много хубаво изплаквам. Суша си ги до радиатор, но не върху радиатор и не на пряка слънчева светлина.
Добра идеа е да ги дадеш в химическо, в което парат обувки

# 711
  • Мнения: 11 444
Е нали виждате всички какви скъпи боклуци се правят през последните години-всичките замаскирани под разни екзотични термини за лов на клиенти.  Всичките са дЪ бест, ама..... Rage Изобщо не говоря само за плотове, а изобщо за домакинската техника.
Всичко био, еко и "трънки и глогинки", ама ако може да е пластмаса на цената на инокс.  Smiling Imp
Тя тази пластмаса хич не замърсява-неее и батериите и те така....

# 712
  • Мнения: 40 310
Изпери ги целите и после винаги ти остава опцията със спрей за набук. А ако ги беше напръскала с импрегниращ спрей веднага след покупката не само нямаше да се мокрят, а нямаше и да се цапат.

# 713
  • Мнения: 2 261
Какъв е шансът точно днес случайно да мерна това, ровейки за друго в Ебаг, а после да съм точно по темата тук Grinning Скъпо ми се вижда, но ако с Heitmann или друг читав препарат не се изчиства, сигурно бих го купила в отчаянието си.

Нищо не е случайно.

# 714
  • Мнения: 4 321
Хайде сега, 16 лв да си чистя керамичния плот, дето само аз го забелязвам. АЕГ ми е печката, остават следи, ако не лъскам целенасочено. Има следи, които се махат след няколко изтривания и готвения. На места вече изглежда леко драскано. А печката Ханза на майка ми няма и следа по плота, макар че бялата боя отпред се обели.

За обувките и аз съветвам на професионално почистване, едва ли ще станат по-зле.

# 715
  • Мнения: 5 593
Представям си по-ниския клас на печките АЕГ, какъв ще е керамичния плот...

# 716
  • София
  • Мнения: 1 325
Аз пък се ядосвах на белите следи, които са ПОД повърхността на котлоните, но вече свикнах.

# 717
  • Мнения: 13 102
Беше ми полезно да прочета за печките AEG, точно съм в мисли за смяна на печката.

# 718
  • Мнения: 51
Здравейте, някой справил ли се е с конденз и влага през зимата? Дограмата ни е алуминиева със стъклопакет, кооперацията е санирана. Всеки ден проветряваме през деня, но сутрин винаги целите прозорци и дори самата дограма са мокри. Дали има друго средство освен влагоабсорбаторите?

# 719
  • Мнения: 13 172
Има. Смяна на дограмата с дървена.

Общи условия

Активация на акаунт