В момента чета ... 80

  • 38 167
  • 724
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 159
Първите 100-150 страници на “Тайните убежища” и на мен ми бяха малко скучни, но после… няколко пъти ми се преобърнаха всякакви представи и предположения. Да не говоря, че финалът беше всичко друго, но не и това, което очаквах.
Тази година Жером Лубри отново успя да мен изненада с финал на книга, но тя, за разлика от коментираната започна за мен изключително интригуващо още от самото начало. Само че книгата не е превеждана, четях я в оригинал и ако решат да я преведат и издадат тук- ще бъде според мен още по-интересна от “Тайните убежища”. Заглавието в превод може да бъде “Сестрите от Монмор (или … от “Планината на мъртвите” - дори и да не се превеждат в повечето случаи географски имена, в случая намирам основателна причина за това).

# 721
  • Мнения: 1 466
И аз я харесах "Тайните убежища", след първите 100 страници се отприщва и финалът наистина е много неочакван.
Гледах, че авторът има 5-6 издадени книги, силно се надявам да преведат още нещо от него.

# 722
  • Мнения: 1 578
Смилете се, дайте поне един лош отзив за тази книга! 🫢
С уговорката, че това е твърде предварителен коментар, защото съм прочела 120 стр., а книгата е 600, ще споделя, вече успя да ме издразни с появата на едни образи, с които се избива специфичен комплекс, характерен за голяма част от българското население. Освен това съм 100% сигурна, че се досещам каква е тайната на Димана. Ще почета още и ако продължава все в същия дух, коментарите ще само на ЛС, за да не развалям преживяването на харесалите книгата.

# 723
  • Мнения: 1 305
Сещам се за симпатична коледна книга , " среща под звездите" на Джо Томас.
Миналата година около Коледа я четох.
Не  е нищо особено , доста прдвидима, но пък беше наистина приятна за сезона. В подробности се разказва за живота на СЕвер и за елените Simple Smile 
Не е от онези много коледни книги, а само полъх за Коледа.

# 724

Общи условия

Активация на акаунт