Цедите ли се след кърмене?

  • 5 023
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Моето бебе е на 15 дни и досега не ми се е налагало да се цедя, просто нямам нужда. Кърмя го на поискване от третия час след раждането, когато ми го дадоха.

Искам да използвам тук да благодаря на форума и мамите за ценната информация, която прочетох по време на бременността и която ми помогна да имам успешен старт с кърменето. Надявам се да продължим така добре.

Не съм се цедила, не съм си подготвяла гърдите по никакви начини, единствения малък проблем, който имах, беше разраняване на зърната, което оправих много бързо с 2-3 намазвания с Дефламол.

# 16
  • Мнения: 320
привет и от мен!нямя да напиша нещо по- различно - цедях се до края на 2 м. по лекарска препоръка, спрях защото усетих, че кърмата, т.е. количеството й се нагоди спрямо нуждите на бебчо(Ако все пак имаш в повече и не кърмиш на поискване, може би е добра идея да се изцеждаш Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 12 231
  Да се включа и аз. Не не цедя освен ако не искам да оставя за хранене ако ме няма или в самото начало когато се опитвах да увелича количеството кърма  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 019
Цедих до към края на първия месец,но след това кърмата се регулира и спрях!
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Изобщо не съм се цедила. Кърмих Калина и от двете гърди и така 8 месеца. При това си имах кърма, но тя се отби сама.

# 20
  • Мнения: 6 461
Имам бебе на 17 дена и доста кърма. Трябва ли да се изцеждам до дупка или само по малко? И двете гърди ли да цедя? А ако не се изцеждам докрай, има ли опасност да ми намалее или спре кърмата?
Цедиш се само при нужда. PeaceКогато усетиш ,че гърдите са ти много напрегнати и те болят. Peace
Бебче най добре стимулира кърмата.Давай му да суче на поискване и ще видиш ,че изобщо няма да ти намалее.
Не му прави режим на кърмене .Кърми "на поискване".С две думи както му дойде Mr. Green

# 21
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Цедях се до вторият месец след всяко кърмене!После попаднах тук....във форума и спря...Храним се на поискване,
БЛАГОДАРЯ на мамите от форума за което!

# 22
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Цедя се само ако ме заболят за да ми олекне и то вечер, ако ми се случи през деня давам на бебо да си цокне и ми олеква

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Проблемът ми е такъв, че даже и да се изцедя, пак вдигам температури. А минат ли 2-3 часа от последното кърмене, гърдите ми почват да текат като кранчета. А докато кърмя от едната гърда, под другата слагам кофичка от кисело мляко, за да не се "подмокря" яко. Как да спра този теч?

# 24
  • София
  • Мнения: 12 231
   На мен лично сега вече към четвърти месец почти не ми текват гърдите между храненията. Преди не можех без подплънки никъде да мръдна. Виж това докато бебето суче, че тече от другата гърда не мисля че може да се реши по-някакъв начин. Просто тогава се отделя и хормона и се включва рефлекса на потичане  и това си важи и за двете гърди. Аз лично не се оплаквам защото се възползвам дори от това, просто ги кърмя едновременно и дори едната мадама да я мързи да суче, то си и тече наготово в устата  Laughing

# 25
  • Мнения: 2 829
Теча ще се оправи от самосебе си след месец-два. Ако ти се препълват гърдите, най-добре опитай да предложиш на бебчо да суче, дори да не дава зор. Той е най-добрата помпа. Ако цедиш допълнително даваш сигнал а гърдите че трябва повече мляко, затова по-добре ползвай бебо за облекчаване.
П.П. Твоя бебок е герой, моя рядко издържаше 2-3 часа без манджа!!! И тъй като сучеше по 1 час интервала между кърменията ми беше 1, максимум 2 часа. Не знам дали заради това, но не съм имала никаквипроблеми с гърдите. Но малко ми беше досадно докато започна бебо да се наяжда по-бързо Grinning
Успех с кърменето, знай, че ако издържиш първия месец, месец и половина, после ще си получиш наградата- ще ти бъде много по-лесно да си гледаш бебето!!!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Ами, ето, днес не се цедя и чуствам, че ще гръмна.
А големият проблем ми е, че през нощта събирам още повече кърма и насила събуждам бебето да яде, вместо да го оставя да си спи колкото иска. И после как ще се отучим от нощното хранене?

# 27
  • София
  • Мнения: 12 231
  Когато усетиш че много ти се препълват гърдите може да цедиш по малко до облекчаване. Просто не трябва да цедиш до край защото по този начин се стимулира още повече производството. Със съвсем малко до облекчаване няма проблем. Скоро нещата ще се нормализират  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 829
Подкрепям Айла! Цеди само колкото да те облекчи. след броени дни ще започнат да се нормализират нещата.
За нощното кърмене не мога да дам съвет как да го спреш, защото ние още се кърмим. Но за разлика от първия месец, когато не ми стигаше сън постоянно, сега вече се наспивам без проблем!!!

# 29
  • Мнения: 439
Даниел е на 4мес и се цедя все още. Не го правя когато поостане на цицата по-далго време /например при унасяне да заспи/

Общи условия

Активация на акаунт