Как да ми дойде кърмата?

  • 19 016
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Преди 4 дни родих (нормално), но за мое огромно съжаление нямам изобщо кърма. Така се получи и при пъвото ми дете  Sad. Какво да направя??? Може ли да очаквам да дойде в следващите дни?

# 1
  • Мнения: 8 242
А ти колко често стимулираш гърдите? Салагаш ли бебето да суче? Ползваш ли помпа? - колко често.. На ръка?
Изцеждаш ли нещо и колко?

Сигналите за гърдите в първите дни са изключително важни за успешно кърмене..
Трябва да поставяш бебето на гърда поне на 2-3 часа и/или да полазваш помпа или да цедиш на ръка.. поне на такъв интервал, включително и през нощта..

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Преди 4 дни родих (нормално), но за мое огромно съжаление нямам изобщо кърма. Така се получи и при пъвото ми дете  Sad. Какво да направя??? Може ли да очаквам да дойде в следващите дни?
Честито бебче и бързо възстановяване!
А кърмата слиза по-бързо като слагаш бебето често да суче.
Оставяш домакинстването на домочадието, а ти си сядаш/лягаш на спокойствие, гушкаш бебчето и кърмиш.  Peace

# 3
  • Мнения: 148
Слагам я да суче, тя захваща добре, но след това започва да се ядосва и да плаче. Имам сигурно няколко капки коластра. Пробвах с една помпа - Бертони (имитация на Авент), нищо не се получи.

# 4
  • Мнения: 8 242
Много е нормално в началото да имаш "капки клоластра" Simple Smile Точно толкова е необходимо на бебето Simple Smile Стомахчето му в момента може да побере само няколко милилитра Simple Smile
Пробва ли да цедиш на ръка?

Цитат
Техниката за изцеждане на млякото на ръка на Мармет
Както ще видиш и на клипчето всичко се свежда до това да обхванеш гърдата си с две ръце (представи си, че пръстите ти сочат 6ч и 12ч, ръцете ти трябва да са успоредни една на друга) и притискаш с пръсти областта над ареолата като ръцете ти по-скоро се приплъзват отгоре-надолу (трябва да "свалиш" млякото от каналчетата на млечните жлези към легенчетата и чрез натиска да изкараш млякото навън). След това трябва да завъртиш леко ръцете си (без да ги отделяш от гърдата) като стигнеш до позициите примерно 5ч и 11ч и отново повтаряш горното упражнение с погалване и натиск.
Още малко картинки тук  и филмче , което да ти покаже разликата между правилното и грешното приложение на техниката.

Дано съм  помогнала   bouquet

Колко време суче бебето преди да започне да се ядосва?
Ти усещаш ли напрежение в гърдите, слизане на млякото?

Наистина е нужно да не оставяш гърдите в "покой" първите дни, за да се регулира добре производството на мляко.

Ако храниш бебето с шише е нормално да е свикнало с лесното получаване на млякото.. и затова да няма търпение да се "научи" да суче..
Предлага гърдата при всеки признак на глад, мрънкане или недоволство на бебето.. Не посягай веднага към шишето.

# 5
  • Мнения: 148
Нямам напрежение в гърдите, а на бебето вече му давам по 30 мл АМ. Има ли нещо като "краен срок", след което вече да не очаквам да слезе кърма?

# 6
  • Перник
  • Мнения: 396
Мина, момичетата са ти дали много точни и полезни съвети. Може би трябва да продължаваш да го слагаш на гърдите. Отдай се предимно на това. Можеш през нощта да го оставяш да спи при теб и пак му предлагай гърда. А ти пак му давай АМ, ако мислиш, че не се е нахранило от гърдата.

# 7
  • Мнения: 108
Ражда болех със секцио и кърмата ми слезе трудно и по-бавно - сега при второто, някъде към 4-ия ден. Беше коластра в началото естествено. С първото ми дете не беше така, гърдите ми бяха болезнени и мляко течеше още на втория ден. Но не се отчайвай, аз слагах бебето да суче, макар на сухо. Лека полека нещата се нормализираха, дори съжалявам, че й давах добавка, защото стана по-мързелива. Но с усилия и упоритост я кърмя вече повече от 5 месеца и се надявам на още. Пиех лактогонни чайове, най-ми помогна на мен този българския и на Веледа.

# 8
  • Мнения: 695
Здравей, Мина,
Честито бебче!
В първите дни след раждането е много важно гърдите да получават достатъчно стимулация. "Краен срок" е относително, вие сте съвсем в началото и не би трябвало да е трудно да стимулираш лактацията.
Разкажи повече за това кога и как поставяш бебчето на гърдата.
Хубаво е да го кърмиш, даже и на сухо, много често: дори на всеки час. Така ще дадеш сигнал на тялото си, че има нужда от кърма. В противен случай даваш обратния сигнал: щом никой не суче, значи няма нужда от мляко. Опитвай преди всяко хранене с АМ да го слагаш на гърдата.  Можеш да стимулираш гърдите и с помпа, ако бебчето много се дърпа и не иска да суче, или да изцеждаш на ръка между кърменията. Ти всъщност пробва ли изцеждането на ръка, за което duhi_puhi ти е писала?
Опитай да не мислиш за графици и милилитри, а да слагаш бебето на гърда при всеки знак за глад.
Пиши как вървят нещата.

# 9
  • Мнения: 351
честито бебенце!
мило, не се стяскай, пробвай, спокойствие, ако не се получи, не е болка за умиране. Има добри АМ.Например Аптамил 1. Но ти не губи надежда!!!!!!!!

# 10
  • Мнения: 148
Благодаря за съветите и за куража, който ми давате! Днес съм по обнадеждена, като че ли се променя цвета на коластрата - става по-белезникава и повече прилича на мляко (това виждам от няколкото капки, които текат с изцеждане на ръка). Днес ще си купя помпа на Авент, надявам се да ми помогне.

# 11
  • Мнения: 5 393
Освен помпата, както са казали и момичетата преди мен, слагай бебето на гърда по-често. Така най-добре ще се стимулира производството на кърма. Няма по-добра помпа от бебето. Успех.

# 12
  • Мнения: 2 401
И аз да те окуража, следвай съветите, които са ти дали, слагай бебето на гърдата възможно най-често и 99% съм сигурна, че кърма ще имаш, ще видиш!

# 13
  • Мнения: 1 174
Преди 4 дни родих (нормално), но за мое огромно съжаление нямам изобщо кърма. Така се получи и при пъвото ми дете  Sad. Какво да направя??? Може ли да очаквам да дойде в следващите дни?

 При мен гърдите се напълниха с мляко на 5-тия ден от раждането - нормално раждане. До тогава само капки коластра, меки гърди без напрежение, с помпата - пак капки. Не съм давала добавка, само слагах бебчо на гърда при всеки признак на неспокойство и още си кърмя. Ще слезе кърмата, спокойно, следвай съветите, които са ти дали и всичко ще е наред. В първите дни бебчето изсуква грамчета коластра и това му е напълно достатъчно, не се притеснявай. Слагай детето да суче честичко и добавка давай само ако не се засити с това, което е изсукало. За да си по - спокойна следи да има 5-6 напишкани памперса, поне 1 наакан. Виж в тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2019
Прочети и тук, има много статии за първите дни с бебето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
За краен срок, в който трябва да слезе кърмата - не мога да кажа какъв е и има ли такъв изобщо, но би трябвало до 7-мия 8-мия ден  newsm78 да слезе.

ПП След първите 4-5 седмици /различно е при всеки/ настъпва регулирането на кърмата и тогава от напрегнати и твърди, гърдите стават меки и изглеждат празни, аз много се бях притеснила, че кърмата ми е спряла, затова ти го пиша, да не се притесниш и ти.

# 14
  • Мнения: 148
Здравейте оново! При нас има развитие в положителна посока - на петия ден късно вечерта ми дойде кърмата. На другия ден спрях да давам АМ. Но сега се притеснявам, че е малко млякото. Ще гледам да я слагам по-често да суче и ще пиша пак!

Общи условия

Активация на акаунт