Коледа или Нова година

  • 1 537
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Бъдни вечер при моите родители,Коледа в къщи цялата рода,защото малката и мъжо са именици.Нова Година празнуваме с приятели,обикновено на ресторант.

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Израстнах с Бъдни вечер (прикрита като РД на баба ми, но все таки - Бъдни вечер си беше, баш според църковните канони, защото майка ми е от силно вярващ род) - задължително постна и с поне 7 вида гозби. Никаква мръвка до 12ч., ама никаква  Naughty
После, на 25 - Коледата с много мръвка, банани, портокали, чушки, кашута, фъстъци и каквото още се сетите. Дядо ми работеше на пазара и сме имали от пиле мляко по всяко време на годината. Явно затова не съм оценявала много неща и голямото разточителство (и пиянство) на цял един род...

Нова Година и подаръците: пак с много мръвки, луканки и т.н. И веднага след нея - хоп на Балкана на зимна почивка с нашите и понякога и с братовчедите. Та там една вечер, братовчедка ми изказа крилатата фраза: "втръсна ми от луканки и суджуци  Sick. Искам да ям нещо друго...".  Flutter

Такива ми ти години и преживелици...
Сега по Коледа чат-пат се мъчим с по някое прасенце, на Бъдни вечер у дома с поне по 7 постни гозби, а НГ вече не е така тържествено преживяване, поне за мен. Безразлично ми е къде съм и с кого съм.

# 17
  • Мнения: 7 112
Коледа у дома заради съчетаването с друг празник. Може и при моите родители, защото имат заслуга за другия повод.
Нова година както се случи.

# 18
  • Мнения: 91
На бъдни вечер сме със семейството на мъжа ми.
На следващия ден, за пуйката сме с моето семейство.
Следва РД на майка ми.
Нова Година с Приятелите.
После РД на татко, на единия, на другия племенник.
След това Имен ден на свеки, а вече го празнуваме и за Йоана.
И така по това време на годината празници за нашето семейство не лисват Grinning

# 19
  • Мнения: 2 498
На Бъдни вечер задържително сме в къщи и разопаковаме подаръците, поставени под елхата....
На Коледа резервираме ресторант, където посрещаме гостите си-имам си двама именика-малката ми кукла и мъжа ми....
На Нова година с приятели ....

# 20
  • Мнения: 410
Когато бях малка и Коледа и Нова година съм празнувала със семейството,защото ние и за Коледа се събирахме и си го имахме като празник.
Като поизрастнах и започнах да излизам, на Коледа вечерях със семейството,а след това се събирахме с компанията в някое заведение, за да се наоплачем колко ни е тежко от преяждане на сърмички Joy На Нова година също с приятелите някъде да купонясваме.
Сега вече си имам мое семейство и на Коледа съм си с него,а на Нова година с приятели.
Иска ми се дъщеря ми да израстне със същите традиции Heart Eyes

# 21
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
При нас Бъдни вечер винаги си е бил семеен празник. За това и ние с мъжлето заедно ще си празнуваме вкъщи. На Коледа ходим по роднини, роднини идват при нас, разменяме си подаръци.... весела история  Grinning А Нова година винаги е "свободен ден", т.е. приготвям нещо за хапване, и след вечеря решаваме какво ще правим - при приятели, по центъра, някой при нас ли ще идва, няма значение, гледаме да ни е по настроението  Crazy

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бъдни вечер задължително у дома, само ние тримата. Другите два дни различно всяка година - каквото ни хрумне.
Само в ресторант не обичам да посрещам Новата година, но и това сме правили. Ако ресторантът е в Несебър или Балчик, преживявам го.

# 23
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
На Бъдни вечер сме си у дома, на Коледа пътуваме нанякъде с приятели (традиционна годишна сбирка на нетрадиционни места из България), а Нова година - с други приятели - където и както ни свари. Wink Междувременно валят рождени дни (все на близки люде при това) - славни времена... Laughing

# 24
  • Мнения: 2 407
И при нас отначало се събирахме на Нова година.Сега се събираме на Бъдни вечер, а на Нова година с приятели.

# 25
  • Мнения: 1 884
Оффф, с тея празници е едно тичане, ту тук, ту там пълен хаос. На Бъдни вечер у свекито, събирай мъкни багаж. На Коледа в нашите, пак събиране и мъкнене... На Нова година с приятели, само дето вече 3 година ще пропуснем тая част заради малкия, `щото няма на кой да го оставим.

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Бъдни вечер сами или при моите родители /за да сме си заедно и аз да не готвя много покрай детето/. С постно и пита с пара.
На Коледа празничен Коледен обяд с родата. И се отварят подаръците.
На нова година с приятели  и баница с късмети в 12, може и руска салата Simple Smile - гости или ресторант, може и площад Simple Smile ... подаръци за децата и за който не е получил на Коледа

Последна редакция: пн, 11 дек 2006, 21:17 от арт мама

# 27
  • Мнения: 1 813
Бъдни вечер със семейството ми . На Коледа идват баба и дядо или ние у тях с родителите.Нова Година всеки е на някъде с компания  Laughing

# 28
  • Мнения: 7 474
Бъдни вечер и Коледа със семейството, Нова Година с приятели  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Ние на Бъдни вечер сме с родители, братя, сестри. На Коледа сме си в къщи сами, по някое време отиваме приятелката ми, че съм й кума. А на Нова година сме някъде с приятели. Ей весели празници където и да сте!

Общи условия

Активация на акаунт