Раждане в Майчин Дом - София (9 тема)

  • 46 526
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
    [/b][/i]
    FlushedЗдравейте,

    В момента разучавам различните болници. Имам 3 които ме интересуват, две от тях са частни и третата е Майчин Дом.

    Прочетох страшно много лоши коментари относно отношението към родилките и бебетата. Много рядко попадам из темите на нещо позитивно, а все пак там са най- добрите специалисти.
    В момента не се следя там, но обмислям вариант, в който да раждам все пак в МД.
    Опитвам се да се настроя позитивно, защото все пак хората си разбират от работата, поне това ми обясни АГ.
    Тя е категорично за МД. Аз ... мноого прехвърчам, ту съм ок, ту - паника и се отказвам сама.
    Не знам какво да очаквам, сега ще запиша час за отворените врати, все пак да разгледам, може пък да не е чак такъв ужас, какъвто го изкарват.
    Наясно съм, че в държавната е много по- различно от частната, никой не ти е длъжен за нищо, предполагам, че все пак ако се държиш човешки, ще получиш и такова отношение. Аз ще го преживея, но се надявам и бебетата да са обгрижвани добре.
    Една сутрин се будя и си казвам, там ще е! На другата - шаш и ужас, повечето ми приятелки и познати са раждали или ще раждат в частни болници и нямам адекватно мнение относно МД.
    Надявам се не съм аз само с такива мисли по цял ден Pensive
    Първата ми бременност е това, може ли затова съм такава изкукала вече ... по цял ден се ровя и търся отзиви за този и онзи...




    Здравейте, аз в момента съм в Майчин дом  на 12 етаж .
    Мога да кажа ,че съм изключително доволна от престоя, отношението и грижите  за бебенцето и мен !!!  В родилна зала се чувствах  спокойна  ,самия екип действа адекватно и предразполага .  Аз също доста се колебаех къде да родя , защото от малко повече от година съм в София и нямах никаква информация .  Второ раждане ми е, отново нормално . Грижите за малките са на високо ниво. Стаите са оборудвани с всичко необходимо и се  почистват по няколко пъти на ден, визитациите са обстойни . Само за храната  има изключения , но да не забравяме,че е държавна болница. На 7-ми етаж не знам как е. Всяка има право на мнение и избор  къде да роди .
    първото родих в частна болница в Стара Загора  с абсолютно НЕГАТИВНО мнение от самото приемане до изписването!!! Дано съм била полезна🤗

    # 16
    • София
    • Мнения: 631
      [/b][/i]
      FlushedЗдравейте,

      В момента разучавам различните болници. Имам 3 които ме интересуват, две от тях са частни и третата е Майчин Дом.

      Прочетох страшно много лоши коментари относно отношението към родилките и бебетата. Много рядко попадам из темите на нещо позитивно, а все пак там са най- добрите специалисти.
      В момента не се следя там, но обмислям вариант, в който да раждам все пак в МД.
      Опитвам се да се настроя позитивно, защото все пак хората си разбират от работата, поне това ми обясни АГ.
      Тя е категорично за МД. Аз ... мноого прехвърчам, ту съм ок, ту - паника и се отказвам сама.
      Не знам какво да очаквам, сега ще запиша час за отворените врати, все пак да разгледам, може пък да не е чак такъв ужас, какъвто го изкарват.
      Наясно съм, че в държавната е много по- различно от частната, никой не ти е длъжен за нищо, предполагам, че все пак ако се държиш човешки, ще получиш и такова отношение. Аз ще го преживея, но се надявам и бебетата да са обгрижвани добре.
      Една сутрин се будя и си казвам, там ще е! На другата - шаш и ужас, повечето ми приятелки и познати са раждали или ще раждат в частни болници и нямам адекватно мнение относно МД.
      Надявам се не съм аз само с такива мисли по цял ден Pensive
      Първата ми бременност е това, може ли затова съм такава изкукала вече ... по цял ден се ровя и търся отзиви за този и онзи...




      Здравейте, аз в момента съм в Майчин дом  на 12 етаж .
      Мога да кажа ,че съм изключително доволна от престоя, отношението и грижите  за бебенцето и мен !!!  В родилна зала се чувствах  спокойна  ,самия екип действа адекватно и предразполага .  Аз също доста се колебаех къде да родя , защото от малко повече от година съм в София и нямах никаква информация .  Второ раждане ми е, отново нормално . Грижите за малките са на високо ниво. Стаите са оборудвани с всичко необходимо и се  почистват по няколко пъти на ден, визитациите са обстойни . Само за храната  има изключения , но да не забравяме,че е държавна болница. На 7-ми етаж не знам как е. Всяка има право на мнение и избор  къде да роди .
      първото родих в частна болница в Стара Загора  с абсолютно НЕГАТИВНО мнение от самото приемане до изписването!!! Дано съм била полезна🤗

      Благодаря много за тази информация, успях да се свържа и с други майки раждали там и все пак реших и си записах час за консултация и се надявам да мине нормално всичко!
      На вас успех и скорошно изписване Innocent

      # 17
      • Вече с постоянно местожителство на село...
      • Мнения: 408
      Здравейте, аз съм раждала два пъти в Мачин дом без избор на екип, с вакуум! Предстои ми май месец отново и въпреки че е далече ми се иска да се ориентирам натам, позната обстановка, но се чудя към кой лекар? С дискова херния съм и ще съм на 41 имате ли представа как протича такова раждане? Също в ценоразписа прочетох избор на екип 900лв, раждане 1200лв, обезболяване 250лв, така ли се сумира или не съм разбрала?

      # 18
      • Мнения: 158
      За ценообразуването - раждането е безплатно за здравноосигурени, избор на екип е 900 лв и включва упойка, ако сте без екип тогава заплащате упойка отделно.
      Иначе аз раждах при др Ибрям и съм доволна.

      # 19
      • Мнения: 652
      Здравейте, аз съм раждала два пъти в Мачин дом без избор на екип, с вакуум! Предстои ми май месец отново и въпреки че е далече ми се иска да се ориентирам натам, позната обстановка, но се чудя към кой лекар? С дискова херния съм и ще съм на 41 имате ли представа как протича такова раждане? Също в ценоразписа прочетох избор на екип 900лв, раждане 1200лв, обезболяване 250лв, така ли се сумира или не съм разбрала?

      900 лв. включват всичко - упойка + избора на лекар. Годините и дисковата херния не са предпоставка (ако са само те), раждането да не може да си протече абсолютно нормално, както е било и предишните пъти. Аз винаги ще продължавам да препоръчвам д-р Дикова, на която вечно ще съм благодарна, че когато всички в родилна зала искаха да го вадим с вакуум заради дълги и неефективни напъни, а аз казвах, че не искам, тя се запъна и настоя да продължаваме и успяхме да изкараме беба без вакуум. Уточнявам, че не съм имала проблеми и някакви придружаващи заболявания, които да налагат вакуума. Ако във вашия случай си трябва, тя е перфектен специалист.

      # 20
      • Мнения: 408
      За ценообразуването - раждането е безплатно за здравноосигурени, избор на екип е 900 лв и включва упойка, ако сте без екип тогава заплащате упойка отделно.
      Иначе аз раждах при др Ибрям и съм доволна.
      И аз бях при него на 12.05 - изключителен човек и ми беше много спокойно с него през цялата бременност и при раждането.

      # 21
      • София
      • Мнения: 631
      Аз в крайна сметка си се стегнах, помислих добре, както писах в предишно мнение си запазих час при д-р Дяволов и се надявам да ми каже, че ще мога при него да родя 😃 ако не - и без избор на екип като цяло ми е все едно само бебето да е добре и да мине спокойно.
      Гледах списък за родилното, но не видях информация кога се носят дрешките за изписване на детето. При самото влизане или може например таткото да ги донесе в деня на изписването. Ако някоя от вас е наясно, може ли да сподели?

      Благодаря! Hug

      # 22
      • Мнения: 3 134
      Могат да се донесат в последствие. Аз дори памперсите и мокрите кърпи дадох няколко часа след раждането

      # 23
      • София
      • Мнения: 631
      Могат да се донесат в последствие. Аз дори памперсите и мокрите кърпи дадох няколко часа след раждането

      Чудесно, да не се притеснявам тогава, благодаря!

      # 24
      • Мнения: 652
      Могат да се донесат в последствие. Аз дори памперсите и мокрите кърпи дадох няколко часа след раждането

      Чудесно, да не се притеснявам тогава, благодаря!

      Чак в деня на изписването няма да има кога, защото ще ти връчат един наръч документи да обикаляш из етажите да ги оправяш, но предния ден или там когато ти оставя храна и други неща, спокойно може да остави и тях.

      # 25
      • Мнения: 3 134
      Какви документи? Аз бях само долу до касата да си платя, никъде не съм обикаляла и нокой не ми е давал документи 🙄

      # 26
      • Мнения: 296
      Здравейте, имам няколко въпроса за раждането отнасящи се към тези които не заплатили раждането ( избор на екип )
      При изтичане на водите и при чести контракции се тръгва към болницата и се минава през спешен кабинет предполагам? Ако избера да бъда в обща стая ( до колкото разбирам 3 жени в една ) може ли бебето да бъде с мен постоянно или трябва да платя за самостоятелна стая? В списъците виждам,че трябва да се носят само мокри кърпи и памперси, а колко като брой ориентировъчно?

      # 27
      • Мнения: 652
      Какви документи? Аз бях само долу до касата да си платя, никъде не съм обикаляла и нокой не ми е давал документи 🙄

      Еми мен за 100 неща ме караха да слизам и да се връщам. Първо при администраторките на етажа - носиш им здравен картон, те подготвят болничния, епикриза, документите за избор на екип, документите за индивидуална стая. Пък се почва "Дайте данните на фирмата за болничен" - връщай се до стаята, търси, звъни, давай данни. После до долу да подпечатат всичко останало, да платиш, на мен ми изкарваха фактури за допълнителното здравно. След това носиш всичко отново при администраторките на етажа да впишат след като е подпечатано в някакви дебели книги, чакаш 10-15 минути. Караха ме да се подписвам след това поне на 4-5 места докато накрая ми дадоха половината от документите т.е. тези, които остават в мен.
      Цялото упражнение ми отне над 1 час и щях жестоко да съжалявам, ако трябваше мъжът ми да носи някакви неща, да слизам да качвам и прочее. Той и без друго ме чакаше този над час отпред за изписването, на мен ми беше изнервено, защото бебето е в акушерките да го обличат и гледат и те се нервят, че аз се бавя. И всичко измежду техния брилянтен график за взимане/кърмене/връщане - защото няма как да не вземеш детето. Абе беше ужас, нерви, търчане, оставяне, хранене половинчато на бебе. Накрая чак успяха да ми се скарат, че бебето било недонахранено, ревяло и трябвало те да го хранят докато ме чакат Grinning Grinning Grinning

      На никого не препоръчвам да чака мъжът му да му носи каквото и да било в деня на изписване.

      # 28
      • Мнения: 3 134
      Не е било така при мен. Болничния ми го издадоха на предния ден, защото денят на изписването беше събота и тогава не работят. Епикризата си я взех след две седмици. Дадоха ми документ, слязох и платих, качих се да им дам бележката и да си взема багажа,  и си тръгнах. Да, ясно е че дрехите е добре да са при майката в самия ден на изписването. Аз писах да се донесат в последствие, не в деня на изписването.

      # 29
      • Мнения: 158
      При мен процедурата беше чакане при старшата акушерка, за да опшрави документите, слизане до касата и после пак до старшата акушерка да й оставя платежните. Отне ми около час, но тъй като искат от вас да предадете багажа си на някой преди самото изписване, ми се струва логично докато давате багажа, да вземете и дрехите на детето или поне аз така направих и нямах проблеми. Като цяло самото изписване си е голям стрес с цялата бумащина.

      Общи условия

      Активация на акаунт