Отговори
  • Мнения: 463
Искам да попитам какво се случва непосредствено след самото раждане. С телефона си ли трябва да вляза да раждам за да мога да се обадя на близките си веднага след великото събитие? Очаквам събитието в близките две седмици и този момент живо ме интресува. Освен това докато аз раждам, къде чакат близките и могат ли от някъде да получат информация за състоянието ми. Благодаря предварително на тези които ще вземат притесненията ми на сериозно. 

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 539
Ще кажа при мен как беше.След секциото неонатоложката е казала на близките ми,че всичко е ок с бебето и мен,а като ме е зашил гинеколога е отишъл и се е отчел за моето състояние.
 До като бях в предродилна зала другото момиче,което роди нормално си беше с телефона и се обади на близките си след като извадиха бебето.
Дано съм ти помогнала и леко раждане
!

# 2
  • Мнения: 8 917
При мен бе от самият лекар, понеже си го бях избрала Peace Бях секцио.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 443
В самата родилна зала не съм си взимала телефона, но за сметка на това мъжа ми звънеше на лекаря непрекъснато Simple Smile
После в следродилна зала ми донесоха телефона и се обадих на мъжа ми. Той много държеше да информира всички за събитието Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 473
В предродилна зала изкарах близо 5 часа, мъжът ми с кумата и приятели пред родилно отделение. Съобщили са им веднага, аз разбрах последна Shocked (раждах с пълна упойка, непланирано). Добрата вест не я разпространих аз Grinning, таткото имА тази чест.

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз бях с телефона, мъжа ми го държеше в неговата престилка, а също и снимаше с него, говорих с нашите, докато ме шиеха на магарето Laughing .... Останалите не толкова близки уведомих с смс-и, защото много не ми беше до разговори, а трябваше да са доста.

# 6
  • Мнения: 4 621
Раждах планово секцио. Влязох с телефона в операционната Embarassed Веднага след операцията ме изкараха да се видя с мъжа си, а след като ме настаниха в реанимацията започнах да звъня и да пращам SMS-и Hug

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
веднага щом ме изведоха от родилна зала акушерката ми донесе телефона за да мога сама да зарадвам таткото

# 8
  • Мнения: 3 456
Обикновенно лекарите излизат да се отчетат на таткото и още който чака минути след самото раждане после ти започваш по телефона...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 612
В родилна зала си бях с телефона,втория път, и се обадих на таткото минути след като родих,а от там на татък  беше негова работа LaughingНикой не ме е чакал долу.А първия път без да знам майка ми е чакала долу,( сигурно затова родих трудно smile3503 )и тя се обади в родилна зала за да пита и така разбра.Успех и леко раждане  bouquet

# 10
  • Мнения: 3 089
бях планово секцио. мъжът ми присъстваше в операционната, така че той видя бебето дори преди мен Simple Smile. после ме изкараха с бебка за малко в коридора пред родилна зала, за да ни види майка ми, така че и на нея не съм звъняла. телефонът беше в багажа ми, който някоя санитарка е пренесла в реанимация. мъжът ми ме вдигна от количката на леглото в реанимацията и той ми подаде чантичката с вещите ми - телефон, книга и пр. после започнах със смс-ите. не съм звъняла - не ми се говореше с никого.

# 11
  • Мнения: 799
Ако си имаш приятелка като мен, тя ще се погрижи  Mr. Green
3 минути след раждането на кумата ми бях направила около 50 разговора. Таткото не успя да похвали на никого, освен на бабата и дядото. А другата баба аз я уведомих  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А аз като зараждах мъжът ми чакаше пред залата и много бързо разбра. И той е подкарал телефониадата  Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 245
Родителите ми и съпругът ми бяха под прозореца на родилното докато раждах. Таа...чуха...

# 13
  • София
  • Мнения: 5 782
Обадих им се сама, след като ме изнесоха от операционната. После д-ра е отишъл долу при тях и им е обяснил по-подробно за моето състояние и как е бебчо.
Желая ти леко раждане!  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 6 461
Телефона ми беше при мен и след като ме позакърпи Mr. Green доктора започнах да звъня на най-близките.
Пък то от там нататък се разчува........ Wink Mr. Green
Успех и леко раждане  bouquet

# 15
  • Мнения: 463
Много Ви благодаря на всички за споделените преживявания. Сега съм по-спокойна, като знам , че мога да вляза с телефона си в родилната зала. То не че няма да се разбере де, ама все пак си е друго да знаеш, че можеш да влезеш във връзка с близките си. Пак ви благодаря.  Hug
 

# 16
  • Мнения: 503
аз не си бях взела тел.когато ме вкараха в предродилна и много съжалявах за това,едва измолих да ми го донесат като родих.

# 17
  • Мнения: 657
 Телефона си беше със мен,но го оставих в предродилна зала.Когато родих помолих да ми го донесат и започна едно лудо звънене.Мъжът ми дойде и след като ме закърпиха го пуснаха при нас

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 973
Телефона си беше със мен,но го оставих в предродилна зала.Когато родих помолих да ми го донесат и започна едно лудо звънене.Мъжът ми дойде и след като ме закърпиха го пуснаха при нас
Абсолютно същото беше и при мен!

# 19
  • Мнения: 3 092
Aз родих слушах бебка как плаче , кърпи ме доктора , после стоях с торбата пясък 2 часа , след това ме закараха в стаята и чак тогава се обадих на мъжа ми.Той изобщо и не подозираше че съм родила Grinning
Някак си не бързах да съобщавам.Раждах дълго и тежко и исках първа  да се насладя на този момент сама с бебето ! baby_neutral Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 2 019
веднага щом ме изведоха от родилна зала акушерката ми донесе телефона за да мога сама да зарадвам таткото
Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 035
При мен беше много смешно.Аз помлоих всички да се приберат.Не исках никой да чака в болницата(раждах  Правителствена и чакащите стоят в самото родилно)В предродилна зала си бх с телефона и все се намираше някой да ми се обади,пък на мен не ми се приказваше особено,а и раждах през нощта.Като ме вкараха в родилна зала телефона си го оставих в предродилна до апарата за запис на тоновете.Като родих още преди да ме зашият помолих доктора да отиде да ми донесе телефона,защото той така и не правеше нищо друго освен да обикаля и да обяснява колко хубави крака имам (слава богу родих лесно и само акушерката стоеше до мен),та му казах ПОНЕ с това да помогне.Обадих се на таткото,той е казал на всчики останали и като ме изнесоха на носилката в коридора започнаха да ми звънят един през друг,а на мен от следлната треска ми трепереше брадичата,та чак не можех да говоря,а много ми се приказваше.Абе часовете веднага след раждането са едни от най-прекрасните ми часове.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз бях секцио. Съпругът ми видя бебето преди мен, докато ме шиеха, после го видях и аз. Като свърши операцията ме преместиха в реанимацията, пуснаха го да ме види и двамата започнахме да звъним на най-близките. След като той си отиде пуснах SMS на приятелите.

# 23
  • Мнения: 426
  Аз раждах със секцио в Тина Киркова! Телефона ми остана в предродилно, мъжа ми чакаше пред родилната зала. След като извадиха бебето му го показаха за бързо, а след като ме зашиха и мен ме показаха. Радвам се, че точно в този момент се видяхме със мъжа ми, беше много вълнуващо. А кота ме вкараха в реанимасция ми изкара телефона от сака и почна едно звънене

# 24
  • Мнения: 46 557
Бях непланирано секцио с пълна упойка и като са извадили бебето, докторът е звъннал на мъжа ми, че вече има бебе и да тръгва към болницата  Grinning
После в Интензивното ни оставиха 3-мата с бебето, а след това се отдадох на пускане на SMS-си  Sunglasses

# 25
  • София
  • Мнения: 630
В Окръжна болница ми позволиха да си взема телефона в родилна зала. Самите лекари настояха  да се обадя и да съобщя новината. Пусках доста съобщения и телефона непрекъснато ми звънеше. Това беше добре, тъй като стоях 1час в залата докато ме преведат в стаята.

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Близките ми ме чакаха пред вратата на родилното докато аз раждах, дори май са ме чували докато викам, защото аз бях единствената раждаща в този момент  Embarassed На 14-тата минута след раждането ни изведоха мен и бебка и ни представиха на гордия татко, на бабата и на една наша приятелка. Иначе телефонът ми беше с мен и като чаках да минат двата часа, през които не трябва да спя се обаждах и пращах смс-си на близки и приятели, че си имам вече дъщеричка. Сега като го пиша това се връщам назад във времето и се вълнувам също толкова, колкото и в онзи момент.

# 27
  • Мнения: 678
Родих нормално и още докато ме шиеше докторът започнах да звъня по телефона/стоеше в джоба на майка ми,която е акушерка и беше през цялото време до мен.Първо нататкото ,след това на лелята.....

# 28
И при трите си раждания бях с телефона си.Докторите са свикнали вече с тази практика така,че не е проблем.

# 29
  • Мнения: 8 505
Да,телефонът беше в мен.Когато родих,докато стоях с торбата пясък отгоре ми,пуснах смс на мъжа си (устата ми беше много пресъхнала от упойката),а той се е обаждал на бабите.Уговорихме се като минат двата часа,да се чакаме в кафето (чувствах се чудесно),но не ми позволиха Confused.Докато ме караха в отделението,помолих санитарката да ме свали за няколко минути долу,за да се видя с мъжа си и майка си-в асансьора,както бях на количката.

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Телефона беше в мен минута след като родих (нормално) поисках да ми го донесът и се обадох на всички да ги зарадвам и после заспахххх  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 3 064
Като излязох от упойката за шиенето и ме изкараха в коридора на количката, си поисках да ми подадат телефона и почна едно приказванеее. Много беше хубаво да съобщя новината на всички лично. Смешното беше, че таткото спеше дълбоко, защото цяла нощ не спал, та не успях да го събудя. Трябваше да предупреждавам другите да не му казват, че тъпо да не научи лично от мен. Хехе, беше само преди 15 дни, ама вярно, че само хубавото се помни. Неприятните спомени бързо-бързо избледняват. Този час в коридора и за мен беше прекрасен, въпреки че не можех да помръдна и бях смъртно уморена - раждах цяла нощ, бебето се появи в 7.50.

# 32
  • Мнения: 11 607
С първото - доктора се обади минути след като родих и те са се обадили на татито и по веригата  се е разпространила новината.
С второто - родителите ми бяха дошли 1 час след като родих - така и н есе сещам обадиха ли им се е или не!
С третото - акушерката се обади на татито по мобилния,защото не даваха мобилни в родилна зала. Татито на другите.

Никой не ме е чакал,а и аз не съм искала. На мен ми стигаше само едно - детето да е живо и здраво,а кой кога ще научи и дали ме чакат - това са подробности..... Просто много се притеснявах за живота на децата си и дали всичко ще е наред!

След изписването ме обсипаха с много внимание - мен и децата,така че.......

# 33
  • Мнения: 158
когато тръгнах да раждам,само майка ми беше с мен.мъжа ми си беще в нас и незнаеше че отивам да раждам(преносих 6 дни,а и раждах в Сливен,а не в Бурсаг,мъжа ми ме закара на 02.11 в баба ми,която живее на 40 км от Сливн,за да съм по-близо,до града,че от Царево са много км до Сливен)и така ,тел. ми беше в предродилна и когато родих,не ми дадоха веднага,а ми сложиха упойка и доки ме заши.докато ме е шиел акушерката излязла и показала беба на майка.тя вече се ообадила на милото.абе мама ми беше щъркелче.после като се събудих от упойката звъннах на милото,а той вече знаел.после звънях на които се сетя.и после ми звъняха на мен да ми честитят.

# 34
  • Мнения: 2 039
Веднага като родих,ми подадоха телефона,който стоеше до мен по време на раждането.А близките дойдоха до вратата на родилното и понеже беше през нощта,им занесоха бебето на ръце да го видят за минута,както и заведоха мен на носилката.Беше незабравим момент  Party Heart Eyes  Леко раждане,успех   bouquet  bouquet  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 849
Таткото научи пръв за раждането на Вики само 5 минути след като се роди . Heart EyesТелефонът беше с мен , питах няколко пъти ,ако пречи да не го внасям в родилна зала .Ако искаш го дай на някоя акушерка ,която присъства на раждането и след това тя ще ти го даде да се хвалиш .
Леко раждане ,успех .

# 36
  • Мнения: 3 478
 Ами аз понеже родих в 3 сутринта легнах и се наспах, като се събудих тогава чак започнах да звъня на познати. Мъжът ми и майка ми бяха с мен през цялото време, така че докато си спях вече бяха разпратили и снимки на родата в БГ. Но определено не съм препускала да съобщавам за раждането, защото тук буквално моментално се сипят в болницата посетители.

# 37
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз раждах нормално в Майчин дом и през цялото време в предродилна бях с мобилния си и даже говорех, когато бях в състояние, де...Само в родилна зала - по време на самото раждане багажът ми не беше при мен, но и да беше...
После в стаята, в която ме оставиха в продължение на 2 часа, преди да ме качат на етажа, имах възможност да се обадя на когото поискам. Тогава се обадих на мъжа ми и на майка ми и те веднага дойдоха. По принцип в следродилна не пускат външни, но майка ми и мъжО цъфнаха в стаята... Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 101
В Предродилна зала бях с телефона си. Напъните започнаха изненадващо и веднага се преместихме в съседната родилна зала, а телефона ми остана в преродилна. Като родих, веднага акушерката ми го донесе и се обадих на нашите, мъжа ми и сестра ми още докато ме шиеха. Беше смешно, защото като ме питаха как съм, аз им отговарях "Ами, добре, в момента ме шият" Laughing Беше 1,30 през нощта и по принцип изобщо не пускат външни хора в отделението, но явно им бях симпатична, та ми казаха че може да викна близките ми още сега. След 20 минути дойдоха, отключиха им, вкараха ги в следродилна и дори донесоха новороденото да го видят. Тогава и баща му го целуна за пръв път.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Те разбраха преди мен,защото бях секцио с пълна упойка,а мъжът ми чакаше отвън.

# 40
  • Мнения: 393
   Тъй като акушерката се беше разбрала със свекървата да и се обади веднага тя първа съобщи новината.После са казали и на таткото,който беше извън града и въобще не очакваше-родих 2 седмици преди термина.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Не можах да бъда аз тази ,която ще оповести добрата новина.Те вече знаеха...  Hug

# 42
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
В предродилна телефона си беше с мен и мъжа ми само ми звънеше да пита "К`во става, мило?", от което батерията ми почти се скапа. Веднага след раждането и след като ме сложиха да си стоя 2-та часа преди да ме качат в стаята акушеуерката ми донесе телефона и другия багаж. На татито се обадих, после на майка ми и пусках смс-си, а пък докато ме шиеше на док се обади свекърва ми - така че тя първа май разбра. Не са ме чакали пред родилно, като дойдоха ги пуснаха да ме видят, после ги водиха да видят и бебка.

# 43
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Още докато ме шиеха, анастезиолога ми каза да хващам телефона и да се обадя на съпруга ми!Ето така..........после той се обади на моите родители, на неговите..........и така нататък....

# 44
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
в родилна зала бях с телефона; по едно време го бяха преместили (по обясними причини), веднага след като се роди бебчо, ми го дадоха и аз почнах да звъня (още не бяха извадили плацентата дори).  Няма значение, че беше 4,30 през нощта.
Съобщих на татито прекрасната новина, а за останалите роднини той се погрижи.

# 45
  • Мнения: 393
Бях през цялото време с телефон в ръка, а докато се местих от предродилна в родилна, санитарката ни местеше багажите, мобилния го бях пуснала в най-близката торбичка, за да ми е под ръка и да съобщя за щастливото събитие. След като родих и ме зашиха, се обадих на семейството си, за да съобщя НОВИНАТА. Мъжът ми и майка ми дойдоха веднага в болницата и дори акушерката помогна, за да влязат в родилна залата, където чаках да минат 1-вите 2 часа. Раждах нормално, а Дарина се появи в 00:10 ч. в отделението беше доста спокойно и сигурно, заради това си позволиха подобно своеволие, а и аз имах огромна нужда от подкрепа, защото малката на секундата беше прибрана в неонатологията.

# 46
  • Мнения: 372
Близките ми ме закараха в родилното към 23.30, а в 1.40 родих, те бяха отвън и чуваха вс  Laughing Докато ме шиели показали и на мъжа ми бебо.

# 47
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Майка ми и таткото чакаха в коридора и след секцото са съобщили, а аз когато събрах сили в реанимацията се обадих на една мама от форума да съобщи и после направих СМС шаблон и го разпратих на дружките, беше ми много забавно защото близо 10 мин натисках копчетата на телефона, но от упойката ми се струваха адски твърди и много трудно набрах номера

# 48
  • Мнения: 693
2 часа след като ме приеха(приеха ме в 5 часа) мъжа ми си тръгна, защото ми бяха казали че до обяд няма да родя и до преди да станат по-силни контракциите се чувахме, телефона си бше при мен и бях решила като родя да му звънна, после обаче обстоятелствата наложиха секцио с пълна упойка. Родих в 10.40. За щастие от персонала ми помогнаха за багажа и ми бяха прибрали телефона(но можеше и да се изгуби, никой не е отгворен и ходи го търси после)Когато излязох от упойката поисках да ми дадат телефона и се обадих на мъжа ми а после и на роднини и приятели. Мъжа ми вече беше видял малкия. Когато се прибрал, свекърва ми се обадила вкъщи и като разбрала че раждам го смъмрила и той се върнал в болницата. Наша позната е акушерка там и му беше казала че съм родила и му бяха показали синът ни.
Раждането е напрегнат момент и тогава не ти е до никой и нищо така че моя съвет е да не носиш нищо ценно(за да не ти изчезне). Попитай в болницата където ще раждаш как е там но по принцип уведомяват близките че жената е родила и как са с бебето. Строй бащата да чака там и ако трябва да пита. Пък след като родиш дори да не разрешават свиждания ще ти предадат багаж.
Леко раждане

# 49
  • Мнения: 3 932
Бях си взела ГСМ-а в предродилна зала и имах честта да съобщя направо от мястото на събитието на всички, след като се посвестих и ме позакърпиха...само таткото вече беше в течение, защото беше продънил телефоните...

# 50
  • Мнения: 5 790
Родих планово секцио. В операционната не ми дадоха телефон, остана в предродилна зала. Като ме преместиха в реанимация, една от акушерките ми го донесе и каза да се обадя на таткото.

# 51
  • Мнения: 6 624
Донесоха ми телефона и аз веднага почнах да звъня.На свиждане ми дойдоха след около два часа.

# 52
  • Мнения: 5 362
Веднага след като родих се обадих на всички близки.Телефонът ми беше при мен.След няколко часа вече и се видяхме.

# 53
  • Мнения: 1 232
ами след като родих имах 2 часа в които трябваше да остана в родилна зала не е приместиха веднага и за да не ми е скучно акушерката ми даде телефона,на кой ли не се обадих  Grinning.То после се оказа,че половината знаеха за"геройството ми" ама само някой да ме беше видял мажеееееееееееееее

# 54
  • Мнения: 2 663
При мен беше така:
мъжа ми ме закара до МД и беше с мен докато попълваха документите и докато ме вкараах в предродилна.Телефона ми беше през цялото време в ръцете, пишех му смс-и и не само на него.След няколко минути ме вкараха в родилна зала, пак телефона си беше с мен.Точно след като родих ( някъде минутка) дойде акушерката и ми даде нейния телефон да говоря с баща ми.Закараха ме в следродилна и там след 10-ина минути дойдоха майка ми мъжа ми, донесоха  Малкия да го видят и те.След 2 часа мъжа дойде при мен в стаята...Само дето моето раждане беше много леко почти без болки, иначе предполагам ,че телефона щеше да е на парчета от стискане...

# 55
  • Мнения: 3 500
Телефонът ми беше при мен през цялото време.Никой не знаеше, че съм влязла в болницата да раждам  - само мъжа ми.Накрая той се обади сутринта на лекаря да го пита какво става защо не му се обаждаме и той му каза "Честито имаш дъщеря, току що се роди", та така и не успях да ползвам телефона.След това докато си лежах в коридора звъннах на всички да им кажа новината.

# 56
  • Мнения: 678
Когато ме свалиха в предродилното(бях в патологията за преносване) си го държах в ръка,но като ме качиха на магарето не го взех с мен.След като бебка излезе аз започнах да искам телефона за да се обадя на мъжа ми(никой не очакваше аз да родя сутринта).Те ми казаха да изчакам че трябва да се роди и плацентата и тогава ми го дадоха.Обадих се на мъжа ми и майка ми,след което ми биха пълна упойка(по мое желание)за шевовете.После след упоиката ми беше замаяно малко и съм пускала смс-и само
Успех

# 57
  • София
  • Мнения: 726
След като ме зашиха звъннах на семейството и близките приятелки да ги уведомя.

# 58
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Телефонът ми беше в болничната ми стая, като лежах в предродилна помолих една санитарка да ми го донесе и тя беше много мила!
Влязох с него в родилна, защото трябваше да си извикам анестезиолога, след като родих ме включиха на система и трябваше да стоя 2 часа в предродилна! Телефонът си беше в мен, а аз имах сили и време да обмисля как точно да съобщя на близките ми, че си имаме нов член на семейството!  Hug
Те не знаеха, че раждам, от Ботевград съм, но раждах в София и лежах малко за преносване!
И да Ви кажа - много хубаво ги изненадах!  baby_neutral

# 59
  • Мнения: 189
Аз отидох на преглед и докторката реши да ме остави. Никой не очакваше да родя толкова бързо, но докито много помогна и 2 часа след като отидох и само с 3см разкритие и без контракции и нищо и родих. И след като ме заши ми връчи телефона да звъня и всички бяха супер учудени. А още преди да ми минат 2-та часа на магарето тя вкара и таткото със свекървата в родилна зала  Mr. Green а после им показаха и бебо.
Успех и теб и лесно и бързо раждане   bouquet

# 60
  • Мнения: 346
Мъжът ми и свекърва ми стояха отвън докато раждах. Даже, лекарят ми и акушерката ги информираха за хода на раждането.После ме заведоха с количката до тях. Те вече бяха видяли бебчо. После докато чаках да минат двата часа, се обадих на кой ли не.

# 61
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
По телефона.

# 62
  • Мнения: 5 391
В предродилна зала бях с телефона, когато ме преместиха в родилна не ми беше до него, но веднага след като родих и излязох от пълната упойка след зашиването акушерката ми го донесе и се започна говорилнята Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 334
Телефона ми остана в предродилна зала,веднага след раждането ми го донесоха и се обадих на всички. Peace

# 64
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Телефона ми беше в предродилна зала и като родих помолих акушерката да ми го донесе!
Много исках аз първа да кажа на таткото , че бебчо се роди!
След това се похвалих на всички роднини и приятели! Grinning

# 65
# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 810
Телефона ми остана в предродилна зала,веднага след раждането ми го донесоха и се обадих на всички. Peace

И аз така. Помня , че званих докато доктора ме шиеше  #Crazy. Така и не усетих нищо  Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 561
Телефонът ми остана в предродилна на леглото. Като родих ми го дадоха и още докато ме шиеха се обадих на таткото. После останалия свят уведомих с sms и заваляха обаждания  Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 1 230
Родих в Св. София, планово секцио. Телефона беше с мен в предродилно, родилно и в реаницията. Но говорех само с тати. Отидох в 6.45 заедно с мъжа ми и майка ми, свекито е дошла по-късно. След като родих в 9.25 и видях бебка, са я занесли да я видят и те. После ме закараха при тях и мен да видят /имам ужасни снимки от този момент, но ми носят невероятни спомени/. От упойката треперех ужасно много, едва говорех, така че въобще не ми деше до разговори по телефона, а и като мярка за сигурност бях с друг телефон и докато нацеля с треперещите си пръсти някой бутон ми се отщяваше. С тати по телефона се бяхме разбрахме  да пусне в Отчетната ни тема новината, както и да се обади на родата и кумата. Ех, голяма вина имам аз към кумата, че лично не се обадих, защото татито от вълнение забравил къде точно е трябвало да отиде и да пусне, така че пуснал тема в Календар на събитията /сторило му се познато/, че съм родила, забравил и на кумата да се обади /и тя е мама от нашата отчетна темичка/ и после заспал. По някаква случайност една мама от Отчетната ни темичка влязла да погледне в Календар и видяла хвалите на наш тати и съобщила на мамите. След няколко часа на пълно мълчание по телефона, няма поздрави, няма СМС от когото и да било се обаждам да питам, а тати ми казва, чакай сега да ти кажа от кого имаш поздрави в твоята тема и започва да ми цитира имена /никове/ на напълно непознати за мен хора. И го питам, абе ти сигурен ли си, че си пуснал съобщението в Отчетни, а той чак ръзсърдено ми заявява, че знае много добре къде да пусне. Поразпитах го малко, какво точно пише и в кой форум се намира и се оказах права в предположението си. Та така, кумата сърдита ми се обажда, разбрала от Отчетни, че съм родила. На 5тия час започнах да получавам СМС-и и обаждания. Въобще, голям смях падна тогава, когато обяснявах защо не съм казала на никого.

# 69
  • Мнения: 891
Когато мъжо ме закара с болки в родилното беше около 18 ч вечерта. Лекарите ни казаха, че понеже съм първескиня в никакъв случай няма да родя скоро. Най-рано бебето се очакваше към 8 часа сутринта.  Hug
Мъжа ми ме остави в болницата и се разбрахме да дойде на сутринта.
Бебето се роди същата нощ в 2.45. Нямах телефон в себе си. Не можах да споделя радостта си с никого. Много ми стана мъчно.  Cry
Бях едновременно много щастлива от факта, че съм станала майка и едновременно с това се чувствах адски самотна, че в най-красивия и неповторимия момент
от живота ни - аз съм сама и никой не разбра, че вече съм станала майка. Чаках с тетърпение да се съмне, за да споделя радостта си.
 smile3518 Мъжа ми дойде заедно с майка ми и баща ми сутринта към 7 и тогава разбраха.

Казала съм, че ако имам второ детенце, първото нещо което ще си сложа в чантата, когато тръгвам да раждам, ще е телефона !  Peace

# 70
  • на село
  • Мнения: 1 028
В предродилна зала бях с телефона, но предпочетох да го изключа, защото непрекъснато някой ми прозвъняваше за глупости/включително и една моя колежка по работа Laughing/. След като родих, минута по- късно мъжът ми се обадил да попита как върви раждането и ми дадоха телефона за да говоря с него. След това санитарката ми даде gsm-a.

# 71
  • Мнения: 1 701
В реанимацията при мен си беше целият ми багаж, вкл. и телефона, та буквално половин час след секциото започнах с СМС-ите...  Mr. Green И понеже веднага всички решиха да ми отговорят и да ми върнат СМС, а някои /по-несъобразителни/ и да се обадят, аз ги отхвърлях, че вече ми писна, а те - на мъжа ми /горкия!/... Беше полудял - с два телефона с по две линии...  Crazy

# 72
  • Мнения: 742
Съпругът ми и сестра ми бяха пред родилното и след като се появи малката принцеса - доктора им се обади да ги поздрави Hug От там нататък беше една телефонна радост! Joy

# 73
  • Мнения: 1 671
Телефонът беше с мен през цялото време в предродилна, а като се преместих в родилна, акушерката ми го прибра и щом малкият ми змей изплака, набра мъжа ми и ми даде да говоря с него. Още не бях родила плацентата, когато съобщих новината на татито. После в следродилна се похвалих на всички роднини и приятели Laughing .

# 74
  • Мнения: 105

Телефона ми остана в предродилна зала,веднага след раждането ми го донесоха и се обадих на всички. Peace

и аз

# 75
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз влязох в предродилно с телефона си.Като започнаха напъните и тръгнаха да ме местят в родилна зала,ми взеха телефона.
Веднага,след като се роди бебо,акушерката ми донесе телефона и каза,че мога да звънна на щастливият татко да му кажа новината Laughing
15 минути след раждането започнах да звъня и на другите роднини и приятели и така всички разбраха Laughing

# 76
  • Мнения: 163
Родих секцио и след операцията  в момента в който излязох от упойка започнах да звъня на близки и приятели и така около 10 часа - даже се бъзикаха с мен че съм се сраснала с телефона, Rolling Eyes а иначе мъжът ми чакаше отвън и се видяхме веднага след като ме изкараха от операционата,даже аз докато съм била вътре са му показали и бебешки.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Като ме вкараха в предродилно мъж ми ми беше взел всички неща - документи, телефон и чакаше пред залата. А през цялата бременност не можаха да видят какво ще е бебето - момче или момиче, та всички се бяхме настроили за момиче, но нали си се знаем майките - винаги нещо ни гложди отвътре и аз имах едно наум. Та като се роди шушката и лекарят казва: "А, ей къде му били топките" Laughing А на тати му бяха казали, че ще родя след около 6 часа (аз родих за 4). И той милия като дошъл и попитал, те му казали: "А, тя роди, имате момченце". И той изпаднал в недоумение, защото мислеше за момиченце. Но така или иначе нямало е как да сбъркат, защото в този ден се родиха само момчета Simple Smile. А иначе той се беше обадил вече на всички и като излязох от упойка телефонът ми звънеше като за световно.

# 78
  • Мнения: 155
Аз бях планово секцио. В операционната влезнах без телефон, след като ме преведоха в реанимация докторката ми ми подаде телефона. Близките бяха отвън в двора/раждах в Шейново/ и щом всичко приключи, моята докторка е излезнала да каже на родителите и съпруга ми. А най-хубавият момент беше, че след няколко часа моята лекарка даже ми ги доведе в реанимация, а една акушерка донесе да видят и бебето. Но аз бях уговорено и платено секцио. Като че ли за моята лекарка, това влизаше в "обслужването"!

# 79
  • Мнения: 2 015
Телефонът беше с мен през цялото време в предродилна, а като се преместих в родилна, акушерката ми го прибра и щом малкият ми змей изплака, набра мъжа ми и ми даде да говоря с него. Още не бях родила плацентата, когато съобщих новината на татито. После в следродилна се похвалих на всички роднини и приятели Laughing .
И при мен беше така!

# 80
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз влязох да раждам с телефона в предродилна зала и си пишехме смс-и с мъжа ми, който чакаше долу. Така го уведомявах какво става с мен. След самото раждане (около час след него) му се обадих да му кажа, че съм родила вече и че всичко е наред. Макар, че доктора вече го беше уведомил и той знаеше.  Wink

# 81
  • Мнения: 1 382
На всички пратих смс-и, един и същ, а на по-близките се обадих.

# 82
  • Мнения: 1 691
Влязох в родилна зала с телефона, но се сетих да го използвам едва след 1 час, когато ме извадиха с пясъка на корема да ме види мъжът ми. На него му е съобщила неонатоложката, аз се обадих на брат ми... Останалите са научили един от друг.

# 83
  • Мнения: 4 668
Няколко минути след като се роди Мартин , доктора се обади на мъжът ми от телефона си , после ми даде и на мен да говоря с него , а веднага след като беше възможно го вкара да ни види - мен и бебето  Grinning

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 3 080
Раждах планово секцио и никой освен мъжа ми не знаеше за датата на операцията. Бях му забранила да казва на който и да е. Включително родителите ми си нямаха представа. След като ме закара в болницата, чакаше отвън, където веднага след като са изкарали бебка са му я показали. 10 мин след като ме преместиха от операционната в  реанимацията се започна едно звънене, за отрицателно време ми падна батерията на телефона. Да се неначуди човек как пък всички разбраха толкова бързо. Предполагам им е пратил смс, ама така и не съм се стила да го питам. newsm78 newsm78 newsm78

# 85
  • Мнения: 2 237
Ами съпругът ми беше строен пред операционната и чакаше.Показаха му малката веднага след раждането.А в реанимация ми дадоха телефона и се почна звъненето.... Grinning

# 86
  • Мнения: 276
Ами мъжът ми присъстваше на раждането и той беше оборудван с тел,фотоапарат и др.неща нужни ми на мен Mr. Green Аз родих в 3.30 през ноща така че само на майка ми се обадих а за останалите изчаках да се съмне Wink

# 87
  • Мнения: 2 271
Веднага след като родих започнах да звъня и пиша смс-и!

# 88
  • Мнения: 1 186
Аз раждах нормално и още минути след като се роди бебка и лекарката ми се погрижи да осведоми този за когото и бях заръчала и след около 15 минути доведе тати да ни види в родилна зала и нали се стои 2 часа на масата без да спиш  та аз си грабнах телефона и давай да се хваля за малката си принцеса newsm44  ylinfant
Желая ти леко раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт