За раждането.......

  • 2 277
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Въпросчето ми е към всички настоящи и бъдещи мами Heart Eyes..
Искам да ви питам имахте ли предчувствие кога ще родите?Всички знаем,
че това рядко става точно на термин Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 4 035
Термина ми беше на 13.08.Понеже цяла бременност бях на магнезий и с контракци,всички знаехме,че ще родя по-рано.Докторите казваха,че няма да го докарам до 9 месец.Но аз бях решила друго.На 26.07 имах защита на дипломната работа и през цялата си бтременност бях убедена,че ще защитя и ще родя много бързо след тоа.Е, на 26ти защитих и на 28ми влезнах да раждам Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 35 993
Никакво предчувствие- ориентирах се по термина и когато той мина взех да се притеснявам.
Три пъти изкачих стъпалата почти на бегом от 1 до 11 етаж на МА и през ноща ми изтекоха водите. Беше ми писнало да чакам

# 3
  • Мнения: 3 092
 не исках да родя на термина си а ако може седмица две по-рано , но родих седмица по-късно , така че се провалих тотално с предчувствия и усещания  Confusedе то не е по желание де , ама аз Rolling Eyes

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Родих 18 дена по- рано,защото исках бебето да се роди през май,а не през юни.Естествено го съгласувах с доктора и така.

# 5
  • Мнения: 3 336
Никакво предчувствие, мислех си, че от храната съм хванала разстройство- през цялата нощ преди раждането припках до тоалетната Rolling Eyes

Даже като ми изтекоха водите отивайки в болницата обяснявах на мъжа ми, че може и да се връщаме след това за доизчакване  hahaha Laughing

Молех се да не е на Ивановден или на 13 януари, е на Ивановден беше Laughing

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Родих 20 дена преди термина. Бях в болница заради високо кръвно, бях с прееклампсия. Когато се нормализираха нещата, бях сигурна, че ще ме изпишат в понеделник на 31.07, но бебка беше на друго мнение, реши да излезе на бял свят, абсолютно не го очаквах и предполагах дори.

# 7
  • Мнения: 6 164
Не с точност, но от 8ми месец ме уверяваше гинеколожката, че скоро ще родя, аз обаче бях сигурна, че няма. И така сигурно щях да пренося, ако не го бяха предизвикали. [/color]

# 8
  • Мнения: 1 043
И мен гинекологът ме уверяваше,че със сигурност ще родя по-рано, а в крайна сметка- преносих и то 9 дни  Laughing Нямах никакво предчувствие  Peace

# 9
  • Мнения: 8 505
Никакво предчувствие нямах.Търпението ми беше свършило вече,имах чувството,че ще съм вечно бременна.Разбрах кога най-късно ще родя,когато ми казаха,че ще ми предизвикат раждането на другата сутрин.

# 10
  • Мнения: 3 356
Все си мислех,че няма да устискам до термина,но устиска.Предчувствие нямах,получих контракции от смях вечерта и на другия ден родих.

# 11
  • Мнения: 158
всв си мислех,че ще е преди термина,защото на всеки видеозон,ми казваха,че беба се движи с 1 седмица напред.е,родих 6 дни след термина,но и беба си беше едричка-3840кг.

# 12
  • Мнения: 598
знаех, че ще родя малко след или точно на термина, просто защото нямах контракции, които да усещам, а и бебо доста седмици бавничко си слизаше надолу в таза ми. Просто знаех че няма да избърза, то и така стана. В деня на термина ми отидох на преглед и лекарят каза ако до два дни не съм родила, да съм ходела в болницата. То така и направих, ама защото имах вече контракции. Те пък започнаха в 1 през нощта, аз отидох в болницата ей така за всеки случай в 10 сутринта, в 16:00 ми сложиха система, в 19:00 ми спукаха водите и в 21:22 взех че родих. Но ако не беше лекарската намеса да ускори нещата, нищо чудно да бях откарала и до следващия ден...

# 13
  • Мнения: 2 849
От началото на 9 месец много се притеснявах за предстоящото събитие .Всеки ден бях в очакване .След пукването на водите ,нямаше и място за предчувствия . Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 978
Нямаха предчувствие, а уж съм силно интуитивна особа Laughing Дори до последно не ми се вярваше, че ще раждам

# 15
  • Мнения: 2 677
Никакво предчувствие нямах. Родих десет дни след термина и то предизвикано.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 644
По принцип си мислих,че ще рода след термина ми,но в последстие стана точно обратното,понеже родих секцио    Hug  а то винаги е поне една седмица по-рано.   

# 17
  • Мнения: 6 461
Нямала съм предчувствие за датата на раждането.... Crossing Arms
И двете ми раждания бяха предизвикани чрез системи,понеже термина ми беше минал ooooh!.

# 18
  • Мнения: 7 474
Никакво предчувствие Naughty , само ми се искаше по-бързо да е, ама на термина  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 183
Аз до преди 2 седмици си мислих,че ще е по-рано заради контракции,но сега вече имам усещането,че ще пренося,незнам newsm78

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 973
През цялото време си мислех, че ще родя преди термина. Така и стана. Само, че аз си мислех за 2-3 дни , тя избърза с 10 !

# 21
  • Мнения: 364
Още като си разбрах термина знаех, че не искам да родя на тази дата....и родих 10 дни по-рано (дали заради психика, дали по други причини....)

# 22
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами аз родих точно на термина си, но нямах никакво предчувствие...

# 23
  • Мнения: 1 101
Аз така и не получих точен термин, през цялата бременност. Почти на всеки преглед ми казваха различна дата. Термините ми варираха между 2 и 26 Май. Аз само се надявах да не е по време на Великденските празници (началото на Май), да не е през уикенда и да не е през нощта - за да ми се обърне необходимото внимание. Е, стана точно както не исках да стане - неделя срещу понеделник, Великден, 1,30 през нощта. Понеже знам, че винаги съм каръчка, често си мислех че може да стане точно така  Laughing

# 24
  • Мнения: 33
Първото си дете родих 5 дни след термина, бях определена за 16.12.1999 г. заедно с една приятелка двете бяхме за една и съща дата, тя роди на 04.12 а аз на 21.12 вече бях пред полудяване от чакане и ужас, а сега ще раждам с планово секцио на 02.01.2007 г. стискайте палци Praynig

# 25
  • Мнения: 393
   През цялата бременност мислех ,че ще родя след термин,но родих 2 седмици по-рано без никакви признаци-нямах контракции,просто леко започнаха да ми изтичат водите.Дори дъщеря ми беше толкова високо в корема,че акушерката ме уверяваше,че няма да е скоро.
   Сега мисля,че второто ми бебче също ще избърза,но може и да ме изненада. Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Никакво усещане.Мислех че ще родя след термин,а то стана 20 дни по-рано.

# 27
  • Мнения: 3 500
Мислех, че ще родя по-рано, родих един ден преди термин. smile3506Уж предчувствах, че ще имам момче - родих момиче newsm44, абе предчувствията ми  smile3513

# 28
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Никакво предчувствие нямах.Търпението ми беше свършило вече,имах чувството,че ще съм вечно бременна.Разбрах кога най-късно ще родя,когато ми казаха,че ще ми предизвикат раждането на другата сутрин.
Същото важи и за мен!
Приеха ме в болница на 10 ноември с термин - 13.11
Държаха ме там до 18 на спокойствие и ми заявиха, че на 19 ще го предизвикат ..... така и стана и родих на 19 ноември една малка сладка госпожица   bouquet

# 29
  • Мнения: 110
Приеха ме в болницата на 25 /термина ми беше на 26/ за да ми придизвикат ражданетона 26. Но....  през нощта ме започнаха контракции и в 7 и 15 родих Laughingбез да ме предизвикват hahaha Така ,че нямах време за предчувствие.

# 30
  • Мнения: 507
Първия път още от сутринта ми беше особено нервно, просто не ме сдържаше на едно място и не се спрях, а вечерта ми изтекоха водите. Родих в четвъртък един ден преди термина.
Втория път терминът ми беше отново в петък и просто си знаех, че пак ще е в четвъртък - така и стана.

# 31
  • Мнения: 11 607
Имах предчувствие,че ще пренося само...

Така и стана и с трите! Но с Рая бях убедена,че ще е на 25.08., дори на бас се бях хванала - не ми стигнаха някакви си там 3 часа......родих на 24.08. в 20.47 мин.

# 32
  • Мнения: 492
От началото на 9 месец знаех, че имам 2 см. разкритие. Казаха ми, че сигурно ще родя по-рано и леко. Бях си подготвена да е по-рано. Родих една седмица преди термина /от сутринта усещах, че нещо ми е по-странно от обикновено/ за 1 час. Беше толкова бързо, че не можах и болки да усетя.  Laughing
Сега си мисля, че пак ще е така, ама може и да остана изненадана  Wink
Само се моля пак всичко да е наред  Praynig

# 33
Винаги си мислех,че ще родя преди термина си защото бебетата ми бяха големи и предполагах,че ще отпушат тапите,но уви все ги преносвах. smile3506

# 34
  • Мнения: 265
Един ден преди да родя се чувствах много странно, никъде не излизах и само лежах. Всички ме питат какво ти, а аз им викам ще раждам утре, а те не ми вярват  Confused През ноща обаче като ми почнаха контракциите аз 4 часа обикалям апартамента и се чудя какво ми става  Hug

# 35
  • Мнения: 891
Термина ми беше на 17.02, имах предчувствието и тайничко се надявах да е на 14.02. Молех се да е тогава  Praynig
Много исках да се роди точно на Св. Валентин, да си дойде с името, щях да я кръстя - Валентина. на баща ми

Но, предчувствието ми се оказа грешно ! Роди се на 19.02 !  Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Абсолютно никакво предчувствие... Родих 9 дена преди термина - предизвикано, защото се оказа, че имам 3 см разкритие и лекарят ми ми каза: "Ама ти как не си родила още?" А аз нито имах контракции, нито нищо. Тапата ми падна вечерта след прегледа. На другия ден отидох в болницата с все багаж, сложиха ме на системи, но... не би. Останах една вечер да ме следят и пак нищо... На другия ден лекарят казва: "Хайде днес ще е-отивай в предродилна." На мен всичко ми се сви, но какво да се прави - няма как да излезе по друг начин детето, я. И така - пак на системи, но докато не пукнаха мехура, контракции нямах. След това започнаха мъките - 4 часа, което си е добре като за първо раждане. И сега си имам едно здраво и весело лъвче.

Общи условия

Активация на акаунт