КОЛЕДА 2022/2023

  • 80 565
  • 981
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 555
Здравейте, тъкмо сте на тази тема за бисквитки с принт, искам да попитам коя е най-подходящата и сполучлива, лесна рецепта за такъв тип бисквитки и могат ли преди да е сложен принта и да са украсени да изкарат примерно месец, два, без да им стане нещо.

# 61
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 429
Ураааа, почна се! Миналата година дъщеря ми помогна накрая за довършването и украсяването на сладките, а на другия ден светна с КОВИД. Не можех да ги дам на хората, така че докато бяхме в карантина, 4 души изядохме сладките, които бях направила за 6 семейства Grinning Нещо им хареса на моите, отсега ме убеждават да си ги ядем сами тайно под юргана  Joy

Едни шоколадови линцери, още неслепени, обикновените ни харесват повече

# 62
  • Мнения: 2 921
Много е далече още Коледа .

# 63
  • Ruse, Bulgaria
  • Мнения: 22
Аз започвам бисквитките с принт  началото на декември. Трайни са доста. Отваряли сме бисквитка на два месеца и си е перфектна на вкус. Не че остават, просто бяхме запазили и решихме да пробваме. Ползвам рецептата за меденки на Джема . Тайната е в печенето, не ги чакам да добият кафяв цвят,защото стават много твърди. Пека ги буквално 10 ина мин до леко златисто.

# 64
  • Мнения: 1 111
Преди няколко дни в една кутия намерих от меденките на Джема от миналата година. Нищо им няма, гризнах си от една. Simple Smile

# 65
  • Мнения: 11 394
Аз на Великден намерих цяла кутия скрити меденки на Джемма. Бяха си супер и си ги изядохме. Simple Smile Нямахме коремни проблеми.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 521
Привет на всички в тази прекрасна тема!
Запасих се вчера от Лидл с бадемово брашно, марципан, стафиди, бадеми.
Ще чакам да пуснат и начупени ядки като миналата година.
Онзи ден от Била взех масло на промоция по 4.70 дойчемаркенбутер /в златистата опаковка само с надпис/.
Снощи спретнах една доза меденки за загряване, домочадието ги чакат с нетърпение.
Желая на всички здраве и весели празнични приготовления!

# 67
  • София
  • Мнения: 454
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

# 68
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 429
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

Аз правих по тази рецепта миналата година. Има снимка 5 поста по-нагоре. Получиха се, но не ни харесаха колкото обикновените. Ако ти трябва трябва превод, казвай. Слепих ги с дулсе де лече

https://e2bakesbrooklyn.com/2018/12/14/chocolate-hazelnut-linzer-cookies/

# 69
  • Русе
  • Мнения: 5 225
Скрит текст:
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/12/blog-post_8.html

# 70
  • софия
  • Мнения: 2 916
Скрит текст:
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/12/blog-post_8.html

С какво мога да слепя тези бисквити освен със сладко? Много ми харесаха, вероятно ще ги включа в списъка си.

# 71
  • Мнения: 2 364
Предполагам с мед, с течен шоколад

# 72
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

В която и да е рецепта за лицери може да се замени част от брашното с какао. Аз заменям около 30г брашно с хубаво, силно какао.

Такива линцери слепям с любимият у нас маслен крем - масло, пудра захар, ром или ромова есенция(може и друга по желание) и смлени орехи. Може също да се използва крем от карамелизирано кондензирано мляко и масло. Става много вкусно. Ако не ви е много шоколадово, може и с Нутела. С Нутела аз слепвам част от белите линцери,  защото децата много обичат тази комбинация.

# 73
  • София
  • Мнения: 454
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

В която и да е рецепта за лицери може да се замени част от брашното с какао. Аз заменям около 30г брашно с хубаво, силно какао.

Такива линцери слепям с любимият у нас маслен крем - масло, пудра захар, ром или ромова есенция(може и друга по желание) и смлени орехи. Може също да се използва крем от карамелизирано кондензирано мляко и масло. Става много вкусно. Ако не ви е много шоколадово, може и с Нутела. С Нутела аз слепвам част от белите линцери,  защото децата много обичат тази комбинация.



tunata, peych, natalyna, благодаря за отговорите!

natalyna, може ли подробна рецепта за масленият крем и крема с кондензирано мляко ?

# 74
  • Русе
  • Мнения: 5 225
Скрит текст:
Момичета, дайте изпитана рецепта за шоколадови линцери. Тази година съм решила да добавя и тях към коледната си колекция.
В Била има от днес промоция на маслото с краварката - 125 гр. за 2.99 лв.

В която и да е рецепта за лицери може да се замени част от брашното с какао. Аз заменям около 30г брашно с хубаво, силно какао.

Такива линцери слепям с любимият у нас маслен крем - масло, пудра захар, ром или ромова есенция(може и друга по желание) и смлени орехи. Може също да се използва крем от карамелизирано кондензирано мляко и масло. Става много вкусно. Ако не ви е много шоколадово, може и с Нутела. С Нутела аз слепвам част от белите линцери,  защото децата много обичат тази комбинация.



tunata, peych, natalyna, благодаря за отговорите!

natalyna, може ли подробна рецепта за масленият крем и крема с кондензирано мляко ?

Крем - 200 г краве масло, 250 г подсладено кондензирано мляко /сгущенка/, 60 г печени орехови ядки
Суровите орехови ядки запичате на 180 градуса за 8 минути. Оставете ги да изстинат. Претрийте ги леко да паднат люспите и смелете. Размекнатото краве масло разбийте за 2 минути. После на части при постоянно бъркане прибавете кондензираното мляко и смелените орехи. Покрийте с фолио и оставете в хладилник да стегне – около 4 часа.

Общи условия

Активация на акаунт