КОЛЕДА 2022/2023

  • 102 667
  • 981
  •   1
Отговори
# 240
  • Русе
  • Мнения: 6 787
Скрит текст:
Миналата година някой беше споделил няколко рецепти със солени предложения освен соленки имаше и други неща🫣
Търся и рецепта за щолен който може да се яде веднага 🤭



https://ipeychev9.blogspot.com/2021/12/blog-post_27.html


https://ipeychev9.blogspot.com/2021/12/blog-post_14.html

# 241
  • Мнения: 967
Здравейте,
имам следната питанка : Направих АКК, но е много топло при нас. държа го на стълбите , но се чудя дали да го прибера в халдилника. Никога не съм го прибирала и незнам толкова студено как ще му се отрази

# 242
  • София
  • Мнения: 481
Какви точилки ползвате? Загледах се по едни незалепващи точилки. Някой ползва ли такава? Удобна ли е и каква трябва да е оптималната дебелина и дължина?

https://sladkatakushta.com/nezalepvascha-tochilka-25-sm.html
https://sladkatakushta.com/nezalepvascha-tochilka-33-sm.html

# 243
  • Мнения: 14 034
Здравейте,
имам следната питанка : Направих АКК, но е много топло при нас. държа го на стълбите , но се чудя дали да го прибера в халдилника. Никога не съм го прибирала и незнам толкова студено как ще му се отрази
Аз като съм правила, съм го държала в килера, в иначе топъл апартамент. В килера е хладно, но не чак студено.

# 244
  • Мнения: 17 114
Тази година не съм правила АКК, но като правих го държах в шкаф на стайна температура. Той се полива редовно с алкохол и не се разваля по тая причина, а и е пълен със захар, която също е добър консервант. Задължително е и увит няколко пласта, първо с хартия за печене, отгоре със станиоленото фолио, и това се слага в някаква херметичнозатваряща се кутия. Ако следваш тия неща няма проблем да стои дълго. В хладилник вероятно ще го стигне влага и ще се развали по-скоро.

Точилка  ползвам дебела като на снимката по-горе, но моята е дървена и с дръжки. С каквото искаш може да точиш, тия дето пише че са незалепващи действително са така, от там нататък каквото ти е удобно и какъвто материал ти харесва. С такава точилка не стават някои специфични неща като ония супертънки кори за баница, както и за някои видове паста, но предполагам че у вас не правите такива неща. С по-тънка точилка обаче работата е двойна и тройна Wink

# 245
  • Мнения: 555
Линцери по рецептата на Mikkey, определено миналата година грешката ми е била в печенето, сега пекох на 160°, за 11 мин и станаха чудни, слепени с домашно ягодово сладко. И един коледен шоколад 😊

От скоро навлизам с сладкарската среда, но се старая.. 😍

# 246
  • Мнения: 9 041
Есито,страхотно ти се получават!По коя рецепта ги направи линцерите?

# 247
  • Мнения: X
Мъфини с Lotus Biscoff spread

Скрит текст:

# 248
  • София
  • Мнения: 12 359
....................
Не знаех🤗 благодаря. В училище по немски ни бяха дали рецепта и буше чуден но това беше преди повече от 20 години никога друг път не съм правила. Какъв е класическия може ли рецепта за него?
ДРЕЗДЕНСКИ ЩОЛЕН С МАРЦИПАН

https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/blog-post_880.html

# 249
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 5 711
Какви точилки ползвате? Загледах се по едни незалепващи точилки. Някой ползва ли такава? Удобна ли е и каква трябва да е оптималната дебелина и дължина?

https://sladkatakushta.com/nezalepvascha-tochilka-25-sm.html
https://sladkatakushta.com/nezalepvascha-tochilka-33-sm.html
Ползвам една пластмасова тръба. Много ми е удобна и всичко става с нея. Имам и дълга, тънка и дървена, наследство от баба ми, но рядко я ползвам.

# 250
  • Мнения: 3 156
захаросаните плодовече реално само на щолен ли мога да ги ползвам? купих и искам да сложа, но не знам къде точно. щолен ми се струва, че няма да го харесат вкъщи, както и аз самата...

мислех си коледните венци, но те само с канела и марципан - да им нахвърлям и захаросани плодове в плънката? или предложения за малки панетонета в мъфин-формички?

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 18:27 от arino

# 251
  • София
  • Мнения: 13 583
захаросаните плодовече реално само на щолен ли мога да ги ползвам? купих и искам да сложа, но не знам къде точно. щолен ми се струва, че няма да го харесат вкъщи, както и аз самата...

мислех си коледните венци, но те само с канела и марципан - да им нахвърлям и захаросани плодове в плънката? или предложения за малки панетонета в мъфин-формички?

Желиран десерт в бутилка



Кекс с орехи и сушени плодове



Плодов сладкиш за Коледа от 4 съставки



Традиционен английски коледен пудинг

# 252
  • In transit
  • Мнения: 15 443
Esito77, чудни са се получили! И шоколадът е много готин.

MG18, по тази рецепта.

Arino, ето няколко идеи от мен, в какво да вложиш захаросаните плодове:

Спонгата


Щолен курабии


Въздушен десерт с рикота


Портокалов кекс


Дълбана торта


Панетоне, дозата става за 10 малки панетонета.

# 253
  • Мнения: 967
Тази година не съм правила АКК, но като правих го държах в шкаф на стайна температура. Той се полива редовно с алкохол и не се разваля по тая причина, а и е пълен със захар, която също е добър консервант. Задължително е и увит няколко пласта, първо с хартия за печене, отгоре със станиоленото фолио, и това се слага в някаква херметичнозатваряща се кутия. Ако следваш тия неща няма проблем да стои дълго. В хладилник вероятно ще го стигне влага и ще се развали по-скоро.

 Винаги следвам точно стъпките. Поливам го, завивам го. Ама досега толкова топло по това време - не помня. Може би го направих десетина дни по- рано, но после няма да мога.  И аз мислех, че в хладилника не е подходящо, но за всеки случай да питам. Благодаря

# 254
  • Варна
  • Мнения: 1 815
Захаросаните плодове могат и в кантучини да се вложат.

Общи условия

Активация на акаунт