Рецепта за ябълков оцет

  • 1 541
  • 11
  •   1
Отговори
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Моля споделете проверена рецепта за ябълков оцет. В нета има много и различни, дори противоречиви, затова искам някоя вече изпитана рецепта, която работи. Предварително благодаря!

# 1
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Аз правя от година по рецептата на No sugar - Весела Савова. Много съм доволна. Опитай

# 2
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
От няколко години правим по рецептата на Пепчо, Храна за мойте канибали.

# 3
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Благодаря! Ще пробвам и двете рецепти. Само по тази на Пепчо не разбрах и на първа, и на втора стъпка от рецептата ли слагаме по 100гр захар на литър течност?

# 4
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Благодаря! Ще пробвам и двете рецепти. Само по тази на Пепчо не разбрах и на първа, и на втора стъпка от рецептата ли слагаме по 100гр захар на литър течност?
Да и при двете фази на ферментацията.
Ако имате оцетна гъба сложете и нея, така както е писала Пепа Hands V

# 5
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 706
Три поредни години правихме ябълков оцет по рецептата на Пепчо, перфектна е. Обаче много зависи какви са ябълките. Най- хубав стана със сладки ябълки.
Само да добавя, че готов, избистрен оцет се получава юни - юли следващата година.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 309
Три поредни години правихме ябълков оцет по рецептата на Пепчо, перфектна е. Обаче много зависи какви са ябълките. Най- хубав стана със сладки ябълки.
Само да добавя, че готов, избистрен оцет се получава юни - юли следващата година.
А имахте ли оцетна гъба?

# 7
  • Мнения: 48
Ако имате сокоизтисквачка изцедете сока от ябълките и разбърквате една седмица с дървена или пластмасова лъжица съдържанието. След ,което чакате два три месеца и сама ще се образува гъба... Аз не добавям захар,ако ябълките са сладки.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 309
Ако имате сокоизтисквачка изцедете сока от ябълките и разбърквате една седмица с дървена или пластмасова лъжица съдържанието. След ,което чакате два три месеца и сама ще се образува гъба... Аз не добавям захар,ако ябълките са сладки.
Без мая и хляб? В общ съд или бутилки? На топло, студено, тъмно, светло?

# 9
  • Мнения: 48
Ако имате сокоизтисквачка изцедете сока от ябълките и разбърквате една седмица с дървена или пластмасова лъжица съдържанието. След ,което чакате два три месеца и сама ще се образува гъба... Аз не добавям захар,ако ябълките са сладки.
Без мая и хляб? В общ съд или бутилки? На топло, студено, тъмно, светло?
Без нищо. Покрива се с марля и на тъмно в шкаф или мазе ..хубаво е да е на топло за да стане по-бързо. Най-добре да бъде в стъклен буркан,че пластмасовите съдове правят оцета вреден...все пак е киселина. След месеци,когато стане готов и ви хареса на вкус го местите в шишета.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 309
Ако имате сокоизтисквачка изцедете сока от ябълките и разбърквате една седмица с дървена или пластмасова лъжица съдържанието. След ,което чакате два три месеца и сама ще се образува гъба... Аз не добавям захар,ако ябълките са сладки.
Благодаря за страхотната рецепта, чак ми стана чудно, защо хората се мъчат с мая, хляб и други добавки! Странно, че месец по-късно имам чуден оцет, стабилно кисел и без аромат на повръщано....

Не е ли много бързо? Образувал е стабилна гъба.

# 11
  • Мнения: 48
Ако имате сокоизтисквачка изцедете сока от ябълките и разбърквате една седмица с дървена или пластмасова лъжица съдържанието. След ,което чакате два три месеца и сама ще се образува гъба... Аз не добавям захар,ако ябълките са сладки.
Благодаря за страхотната рецепта, чак ми стана чудно, защо хората се мъчат с мая, хляб и други добавки! Странно, че месец по-късно имам чуден оцет, стабилно кисел и без аромат на повръщано....

Не е ли много бързо? Образувал е стабилна гъба.


.   Радвам сe ,че съм помогнала. Понякога става бързо когато е на топличко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт