Мъжко двойно име

  • 5 733
  • 159
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 513
Знам една полицайка Лъки-Симона

# 76
  • Мнения: 12 001
Лъки-Мартин, сериозно ли? Tired Face Ужас. Лъки Страйк да беше...
Исак го свързвам най-много с Исак Нютон.
Познавам мъж Мисак - арменец.
Да, освен това е доста успешно дете. Децата го приемат съвсем нормално. Въобще, прави ми впечатление, че децата имат съвсем нормално отношение към странности, ние, възрастните сме натоварени с предубеждения

# 77
  • Мнения: X
Сигурно са много малки и не са гледали Алф. Затова.

Наскоро приятелка намери коте и го кръсти Лъки. Беше голям палавник. Дивееше в тях и я посъветвах да го заплаши, че ще викне Алф да го изяде. Grinning

# 78
  • Мнения: 5 606
Лъки-Мартин, сериозно ли? Tired Face Ужас. Лъки Страйк да беше...
Исак го свързвам най-много с Исак Нютон.
Познавам мъж Мисак - арменец.
Да, освен това е доста успешно дете. Децата го приемат съвсем нормално. Въобще, прави ми впечатление, че децата имат съвсем нормално отношение към странности, ние, възрастните сме натоварени с предубеждения
Колко успешно е детето няма нищо общо с нелепото му име, за което то, естествено, няма никаква вина. Не бих реагирала нито пред него, нито бих обсъждала с моето дете колко абсурдно е името на приятелчето му, но със сигурност бих си помислила нехубави неща за родителите на това дете. Мое право.

# 79
  • SF
  • Мнения: 21 561
Лъки-Мартин, сериозно ли? Tired Face Ужас. Лъки Страйк да беше...

Или Лъки Лучано.

# 80
  • Мнения: X
Лъки-Мартин, сериозно ли? Tired Face Ужас. Лъки Страйк да беше...

Или Лъки Лучано.

Лъки Бой

# 81
  • SF
  • Мнения: 21 561
Ние тук в темата започнахме с подигравките, какво остава от наистина зле настроените хора, които ще срещне в действителността.

# 82
  • Мнения: 9 472
Калоян-Константин.

# 83
  • SF
  • Мнения: 21 561
По-благозвучно е, едното (първото) от имената е значително по-кратко от другото или и двете са кратки, както и да няма рима между двете имена: Жан-Клод, Жан-Пиер, Иван-Асен, или Иван-Константин, Боян-Стратимир, Ален-Габриел, Ален-Даниел.

Иван-Боян, Стоян-Драган, Радослав-Мирослав не звучат добре.
Нито Станислав-Лъчезар, Радостин-Пол, Августин-Ник, Ник-Пол...

# 84
  • Мнения: 12 536
Дъщеря ми е Лъчезара и първоначално я наричахме Лъки. След като проговори и започна да си казва името тя си го каза Лъчи и така остана. Лъки за цяло име или част от двойно име не бих ползвала.

# 85
  • Мнения: 5 606
Аз сама спрях родителите и свекърите да я наричат Лъки, защото е като име на котка или куче. Не ми харесва дори за галено, какво остава за цяло име.

# 86
  • Мнения: 12 536
Аз го свързвам с английското късмет, късметлия, щастливец и точно това влагах като й викахме Лъки, не че тя го е знаела.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 368
Христо-Йосиф. Щом ще е около Коледа Simple Smile

# 88
  • Мнения: X
Според мен е различно да имаш нормално име и да те наричат на галено някак. Сещам се за един съсед на свекърите ми, казвали му Кеке, човекът Величко се казвал. Но да си дадеш цяло име на детето Лъки... ужасно е. А в комбинация с друго и да го направиш двойно е .. нямам думи.

# 89
  • Мнения: 192
По-голямата част от двойни имена, особено едното по-екзотично ще е гаранция за подигравки на детето в училище, а и по-натам. Поне ако е по-нестандартно име, нека е едно Simple Smile
Познавам 2 момичета мои връснички с двойни имена, които са ми казвали, че мразят това, че имат 2 имена и не знаят защо са ги обрекли от рождение, аз не съм виждала драма, но така са казвали. Едната не е толкова лоша комбинация(Анна-Мария), другата е по-нестандартна(Лилия-Елена). Нали се сещате, че едното име напълно не се ползва от детето и не го възприема.
Само ще споделя един куриоз от скоро, надявам се да не засегна момичето. Във ФБ група изгубена лична карта на момиче(вижда се че е около 18-20 г), име Ива-Фиона.
Отдолу коментарите са кратка констатация на средностатистическите ученически подигравки, недай Боже и от състуденти и колеги по-късно:
"Интересно име."
"Колко да е интересно, колкото Иван-Шрек"
"Шрек, прибери си Фиона"
и още няколко в този дух....
Аз лично не бих подхванала човек заради име, ама има брутални хора(момчета, мъже)...

Общи условия

Активация на акаунт